Strach z narkózy

kamoska

záleží od toho, čo ti budú robiť. Ja som išla na kýret, takže mne iba zakázali jesť a piť. Tie čo išli na cisársky rez, dostali 3 čípky do zadku, ktoré si mali dať večer o 22.00 a ráno o 6.00 a o 7.00. Tie čípky ich prehnali. Toto bolo v Ružinovskej poliklinike, tento týždeň. Neviem ako je to inde.

jessica8

dakujem vam velmi pekne za odpovede a radi...chcela by som sa este opytat ci mi budu robit ten klistir...a citala som este ze sa dava hadicka na odvadzanie mocu a do brucha na odvadzanie zlej krvy neviem ci to suvisi aj z mojou operaciou tak preto sa pytam kedze mna zacnu operovat laparoskopicky a ak budu musiet tak ma budu musiet rozreza od podbruska smerom nahor po pupok tak to bude pooperacii asi dost boliet co?mate s tym niekto nejake skusenosti??dakujem za radi

kamoska

ja som bola operovaná túto stredu. Strašne som sa bála narkózy, až mi namerali na operačke vrchný tlak 168 (120 je ok). Ale všetko prebiehalo uplne v pohode, dali mi masku, najprv som dychala iba kyslik a potom mi anesteziolog povedal, ze teraz ide uz uspavacka....nadychla som sa prvy krat, druhykrat a uz ma nebolo. Prebrala som sa az po operacii v miestnosti pred operackami, uplne v pohode, jedine ma chvilku (asi 15 minut) bolelo hrdlo, lebo ma intubovali (dali mi hadicu do krku aby som mohla dychat). Som alergicka a stale mam zdurenu sliznicu v nose, preto ma vraj intubovali....cize aj ked niekoho boli hrdlo, tak sa nic nedeje. Po narkoze mi vobec nebolo zle, lebo mi povedali, ze nesmiem jest od 18stej a pit mozem iba vodu, a to iba do 24.00.Ked to dodrzis, tak nebudes mat problem. Operovali ma pred obedom. o pol jednej som uz normalne jedla obed a pila.Vsetko bolo uplne super.Ale mozno to bolo aj tym, ze anesteziolog sa ma podrobne pytal na rozne veci a ja som mu pravdivo odpovedala.

zuzic

jessica samotnej narkozy sa bat nemusis podla toho co im nadiktujes ta uspia nic nebudes citit ani sa ti snivat nebude jednoducho zrazu zaspis, neprebudis sa pocas operacie az po nej ta zobudi sestricka na takej izbe zobudzacke potom budes este ako omracena, odvezu ta na oddelenie...

jessica8

AHOJTE,mam 19 rokov a pred dvoma mesiacmi mi zistili ze mam dvojkomorovu cystu na pravom vajecniku a podozrenie na endometriozu....este nikdy mi nic vazne nebolo tak sa bojim tej narkozi ze ako to potom vsetko dopadne a tak...ci nieje sanca aby som pocas operacie nieco zacitila alebo sa prebudila??obavam sa velmi budem rada ak mi napisete ako to prebieha a ci sa mam niecoho bat...dakujem pekne

zUZIK1111111

ahoj ja som bola nedavno na operacii, strasne ale strasne som sa bala narkozy, este mam aj fobiu z ihiel. Ale nemusis sa nic bat.....povedala som doktorovi ako strane sa bolim a on mi dal asi 5 min predtym spapat taku "tabletku oblbovacku" a ked mi to pichali uz som sa videla na detskom ihrisku....fakt to nic neni......jedine s cim som mala problemy lebo to bola dlha opka mala som tu trubicu v krku a ked mi ju vybrali nemohla som chytit dych......ale preberu ta este na sale....neboj nic, fakt sa to da prezit....
Zuzana

jajkafr

kilotam
nedá ja som bola dvakrát operovaná laparoskopicky naposledy slepé črevo a lekárka mi povedala, že sa to dá iba v celkovej anestéze

delphia

kilotam neda sa. ak ide o laparo, tak sa nafukne brucho oxidom uhlicitym (dufam ze sa nemylim) a to je neprijemne a preto sa pacient musi uspat. ak by si sa nechala rezat klasicky- laparotomicky, tak sa da vyuzit epiduralna- anestezia a pri tej sa neuspava do celkovej anestezie.