Strach z narkózy

amanda-

Mne dali nejaku tabletku zapiť v premedikačnej miestnosti to je tam kde ležiš a čakaš kým pre teba pride niekto a odvezie ťa na operačku. Ale tu tabletku som zapila a asi o 5 min pre mna prišli a odviazli ma na operačku takže neviem či to bol oblbovak ale určite ešte nestihol učinkovať za tých 5 min takže som sa necitila vôbec omamena... normalne som sa citila ako vždy. A bol to vlastne oblbovak? Alebo čo to bolo za tabletku? Neviete? Bola som v ružinove v CA.

delphia

zuzic samozrejme ze strachovanie sa nepomoze. ale to neznamena, ze treba zatvarat oci pred rizikami CA.
pacient podpisuje informovany suhlas a preto by mu mali byt dosledne vysvetlene vsetky hroziace rizika...

jessica8

takze mi budu ten klistir robit urcite??no operovat mi budu cystu na pravom vajecniku ktora je uz dost velka obavam sa toho ze laparoskopicky sa to nepodari .... ale najviac nej narkozi ze aky to je pocit nechapem jak mozu cloveka tak uspat aby nic necitil.a este by som sa chcela opytat ake ste mali pocity ked vam dali oblbovak?to sa dava tesne pred operaciou?no bojim sa velmi ked budem doma z nemocnici urcite tu napisem,ze ako to dopadlo...

Denz

Aké hrozia riziká?
Počas narkózy sa používajú citlivé monitory na sledovanie životných funkcií. Život ohrozujúce zdravotné komplikácie (alergie, poruchy krvného obehu, ...) sú dnes už iba ojedinelé.
Po prebudení z narkózy určite pocítite, že ste sa nezobudili z bežného spánku. Aj keď pri celkovej anestézii je značné zaťaženie srdca a krvného obehu, väčšinou nehrozia závažné riziká. Po prebudení z narkózy sa môžu objaviť bolesti hlavy, svalov, pocit na vracanie či škrabanie v krku. V niektorých prípadoch môže byť pacient po anestézii krátkodobo zmätený.
Značné riziko hrozí pri neplánovaných operáciách, kde je troj- až pätnásobne vyššia pravdepodobnosť prípadných zdravotných komplikácií. Dôvodom je nedostatok potrebných informácií o zdravotnom stave pacienta a nebezpečenstvo je aj v možnej alergii pacienta na látky obsiahnuté v anestetikách.

V prípade fajčiarov je možnosť, že nastanú komplikácie až štyrikrát vyššia a navyše sú fajčiari viac ohrození infekciami dýchacích ciest a hrozia aj problémy so srdcom a cievami.

zuzic

delphia ja viem ze narkoza je nebezpecna aj co sa stava...ale povedz je potrebne sa bat toho co aj tak sama neovplyvnis? pomoze to ked sa budes stresovat ked aj tak proti tomu nic nezmozes?

delphia

zuzic nikdy by som si nedovolila tvrdit, ze narkozy sa netreba bat.

kamoska pri operaciach v celkovej anestezii sa intubuje vzdy a nie je to preto, lebo si alergik ale z uplne ineho dovodu.

jessica klyzmu vecer pred operacnym dnom dostanes urcite. nic hrozne to nie je. ak ta urobia laparoskopicky, pooperacne obdobie bude pre teba menej narocne a setrnejsie. ak ta budu musiet otvorit, bude to tazsie, ale tak ako kazdy, aj ty vydrzis. treba potom ratat s tym, ze nasledujuce aspon 3 mesiace musis mat setriaci rezim a po tu dobu podbrussie moze pobolievat. drzim palce.