PRÍZNAKY TETÁNIE

ooo

No mňa porazí, ja som mávala presne všetky príznaky, o ktorých tu píšete, ale o tetánii nepadlo ani slovo. POvedali mi, že panická poruchu a chodím psychiatrovi, tiež beriem Cipralex a zlepšilo sa to, ale úplne "normálna" nie som. Tak to sa musím psychiatričky opýtať, že aký je rozdiel medzi mojou diagnózou a tetániou, to by ma fakt zaujímalo, lebo príznaky mám do bodky rovnaké

jaeny

Tetánia je zvýšená nervovosvalová dráždivosť zapríčinená nedostatkom vápnika v krvi.Môže ísť o nedostatočnosť funkcie prištítnych teliesok-hyperparatyreoza alebo nedostatok vitamínuD,vápnika,magnézia a zinku.

jaeny

ahoj xio,ja som ten problém mala v januári,nikto mi nevedel nič povedať až tu som sa dozvedela viac,preto si vyhladaj TETANIA a viac sa dozvieš,je toho viac druhov ale príznaky sú podobné

xio

prepáčte, môže mi niekto napísať čo je tetánia???ako sa dá zistiť, testy alebo...???ja mám tiež podobné problémy ako som tu čítala, tak neviem, všetko som mala negat. no o tetánii mi žiaden lekár nič nepovedal.

jaeny

ahojte všetci,čo máte tetániu,ja mám tetániu od januára,beriem cipralex a je mi už fajn,akurát sa bojím ked pôjdem na kontrolu,že mi spravia ten príšerný test alebo sa to dá zistiť aj bez neho?dík

jasmina

ocny tik ako priznak tetanie? barunka, tak to mi je nova infoška.vies o tom nieco viac?myslim nenapadne priznaky.

inka

Ahoj silvi,my sme sa prednedavnom stretli v inej rubrike a teraz čitam že maš tetaniu,ja ju mam asi tiež,ešte nemam všetky vyšetrenia,ale neurolog mi to už napisal do karty pre internistu,takže viac menej je to iste a všetky priznaky tomu aj nasvedčuju.mne predpisal lexaurin 2x1 tabl.tebe čo predpisal?aje ti lepšie ako maš lieky?Mne ano.

barunka

silvias,príznaky môžu byť rôzne,hlavne sú nepríjemné.u niekoho je to prechodný stav u niekoho to trvá dlhodobejšie.niekomu pomôže vypnúť a sem tam ľahké antidepresívum, inému lieky 3x denne. Vyvarovať sa stresu ako sa dá a hlavne zamerať sa na niečo iné čo ťa baví,aby odvrátila myseľ od nepríjemných pocitov.Lebo to sú len pocity.Hovor si: ako príde,tak odíde.nezomrieš, je to len hnusný pocit. niekomu pomáha spánok,inému pomáha vykričať sa z toho,vyrozprávať alebo cez to všetko,že ti je zle stretnúť sa z ľuďmi,s ktorými ti býva obyčajne dobre.
Inak pozitívnu tetániu môže mať hocikto,ale nemusí sa uňho nijako prejaviť. Možno mu bude mykať okom a to je všetko. To som sa dozvedela, keď mi v nemocnici robili test na tetániu.