PRÍZNAKY TETÁNIE

tinusska

mas priatela? no mne pomohlo asi hlavne to. ja mam takeho neposedneho a my sme spolu chodievali aj na 6 hod do prirody... vkuse sa prechadzat. ano bola som unavena potom ako kon, ale organizmus si zvykol a asi aj vtedy sa mi upravil spanok...

tinusska

no oni ma ani nijak neliecili, iba ten magnezium.... podla mna sa to da zmiernit len sposobom zivota... a hlavne nerozculovat sa a mat viacej veci len tak "na haku"

tinusska

no oni ma ani nijak neliecili, iba ten magnezium.... podla mna sa to da zmiernit len sposobom zivota... a hlavne nerozculovat sa a mat viacej veci len tak "na haku"

ooo

Ďakujem ti Tinuska, presne s tou úvanou mám aj ja problém. Aj keby som spala 12 hodín, tak vstanem unavená ako z bane. Hrozne ma to obmedzuje. V práci to zlvládam, nie je fyzicky náročná, ale inak hrozné. Kázali mi pátrať po príčine únavy, tak už som ju asi našla. A tá únava ti tou liečbou tetánie prešla? Lebo ja si to už ani neviem predstaviť, žeby som bola oddýchnutá

tinusska

mne ked to zistili, bola som na vysetreni eeg?-emg?, uz neviem ako sa to z tychto dvoch vola, ale islo tam o to, ze som si lahla na postel, do pravej ruky pri palci mi vpichli injekciu, nejake srandy mi dali este okolo noh a sledovali si ma na pocitaci. neviem co tam uz presne robili, je to rok dozadu, ale viem, ze som sa triasla a potila. a chceli odo mna aby som sa uvolnila, uvolnila svalstvo, nic zlozitejsie vtedy nebolo ako sa uvolnit a ako sa svalstvo uvolnovalo tak to bolo pocut z pocitaca. kazde uvolnenie svalstva tak tuklo... aspon ten zvuk bol prijemny, ale to aka som bola spotena, az vlasy som mala mokre....

tinusska

mne asi pred rokom diagnostikovali tetanicky syntrom ale v zaciatocnom stadiu. kazali mi brat len magnezium proti stresu, nic viac. u mna sa to prejavovala hroznou unavou. ja som dokazala 12 hod. spat, 3 hod byt hore a dalsie 3 hod. spat a stale dookola. u psychologicky mi poradili zmenit zivot. bo ho mam rusny. k tomu som hyperaktivna a workoholik. takze sa snazim zit len kludnejsie.. ale stres je stale... teraz sa to da, ale niekedy si toho spanku viem uzit, ale to je asi bezne raz za tyzden spat 12 hod, ked cez tyzden spim tak 7-8hod....

ooo

A ešte jedna otázka - aká diagnóza to je, resp. že aká značka? Patrí to pod depky alebo to má svoje označenie?