veľka zima

Príspevok v téme: veľka zima
daria

poradte mi,prosim.Od jesene do jary mi býva večer ked zalahnem neuveritelna zima!!A to mam na sebe 2pyzama,vestu alebo hrubý sveter,ponozky,pozakryvana paplonom a zaroven v spacaku!A aj tak ma poriadne drgoli!!Mam stres z chvile ked mam zalahnut!A pocit,ze rano sa zobudim a bude zo mna kus ladu!!Za rady dakujem!
P.S len neradte,ze si mam zohnat chlapa do postele.takych rad mam vela

dária

ľudia, akupunktúru som neskúsila,ale mám známu lekárku,kt.to robí.Pojdem sa spýtať.
V zime mám hlavne ruky až MODRÉ a BIELE ako sklo! Plačem od bolesti a to mám dvojo rukavíc!! Lekárka ma s tým posiela na CIEVNE + REUMATOLÓGIU + NEUROLÓGIU.
vraj tieto 3 vyšetrenia mám absolvovať, lebo problém môže byť v jednom z týchto možností.Ale na moju otázku,či sa to dá vyliečiť iba pokrčila plecami a povedala,že nemusí.
Myslíte,že ak sa to bude dať liečiť potom prejde aj tá večerná zima?

janík

daria-máš pravdu,ablíčky sú jang i jin.Jang prehrieva organizmus,poháňa krv a ostatné tekutiny
cica-na ihly si zvykneš ,tak ako na lieky-treba sa len prekonať a najmä začať,lebo kto nezačne, ani nedkončí

cica

Diky Janik, este som si zatial nic konkretne nezistovala iba koketujem s tou myslienkou, ked tie ihly su mi neni moc sympaticke :(

janík

cica-akupunktúra-možno aj po jednom sedení by chlad zmizol,ale myslím si ,že by bolo treba viac sedení,ide o to ,aby organizmus vyrábal viac tepla a to už aj preto,že všetok pohyb (krv ,tekutiny...)sú hnané teplom a aj odolnosť organizmu je väčšia (nachladnutia,chríky atď)
Nuž, neviem,či som ti pomôhol,či máš kde zohňať akupunktúru

syma

mne je tiez stale zima
je to zasluha nizkeho tlaku, pretoze vtedy su neni dobre prekrvene koncatiny, prejavuje sa to hlavne stale studenymi nohami a rukami, moja doktorka mi odporucila gynkoprim a striedave sprhy noh studenou a teplou vodou tak ako pisala zanocka72 takze prajem vela tepla