Nadmerné potenie

mimiq

ahojte... strasne sa hambim to niekomu povedat aj vlastnej mame takze asi je zazrak ze to sem pisem .. ale mam len 15 rokov a uz od cca 9 rokov sa strasne potim v podpazusi. flaky su velmi velke a hambim sa za to.. maju asi 10-15 cm a ci je zima alebo leto stale sa potim.. dokonca aj ked je vonku -15° mam prepotene cele tricko. :( nejde len o to potenie ale aj o ten neprijemny zapach ktory vadi nie len mne ale aj mojmu okoliu.. hygienu dodrziavam kazdy den sa aj dva tri krat sprchujem ako kedy je cas ale kazdy vecer urcite.skusila som uz vsetko mozne. dezodoranty, spreje, a uz neviem co vsetko ale nic nezabera a zapach nemizne :( chcem sa toho navzdy zbavit ale neviem ako :( je mi to velmi neprijemne ked mam sediet v skole cela spotena. neviem z coho to moze byt. stres ? asi nie co ..?:( prosim poradte mi niekto ak mate podobny problem ale ste mali ako ste ho odstranili ? chcem sa toho co najrychlejsie zbavit aby som sa nemusela hambit dvihnut ruku a aby sa okolie nepodusilo ;) mame sa to hambim povedat ...nikomu som to nepovedala ale myslim ze je to asi kazdemu jasne. :( prosim poradte.. za radu vopred dakujem :)

beni1

to senoritta a +Lusy+:

ano, kompenzacne je u kazdeho ine, jedni viac, druhi menej... nepoznam statistiky, ale asi u zien je kompenzacne menej silne ako u chlapov. podla mojho nazoru, objavenie sa kompenzacneho potenia jednak zavisi od telesnej stranky konkretneho cloveka, ale taktiez aj psychika a osobnost cloveka zohrava dolezitu ulohu...
co sa tyka progresu po operacii, nejake radikalne zmeny k lepsiemu alebo horsiemu nepozorujem.
nemam klipy, mna operovali este klasicky, laserovali a laserovali...;-) ktokolvek uvazuje o operacii, jedine si dajte urobit klipy... nezarucuju 100%-nu reverzibilitu zakroku, ale predsa...
a ci by som isiel opat? veeeelmi tazka otazka...;-) ked je pohoda a mozem ludom podat ruku bez akehokolvek stresu a okolkov, nelutujem... ale ked vonku pecie, a z koze sa nevyzlecies, tak vtedy by som najradsej vratil cas spat...
jednoducho, operacia mi nieco dala, ale aj nieco zobrala... a zatial neviem jednoznacne povedat, co prevazuje...

+Lusy+

beni1: dakujem aj ja za info. a este mam doplnujuce otazky - mas klipy alebo uplne prerusene nervy? keby si sa rozhodoval este raz, rozhodol by si sa rovnako ako pred 3 a pol rokmi? menia sa tieto prejavy s tym, cim viacej casu ubehlo od operacie? dakujem

senoritta

beni1 dik za info :-)
musim vsak podotknut, ze aj to kompenzacne potenie sa vyskytuje u kazdeho v roznej miere. u niekoho sa nemusi objavit vobec.ja som sa na inych castiach tela pred operaciou potila velmi malo, takze ani teraz to nie je taka hroza, i ked sa kompenzacne vyskytlo. moje kompenzacne potenie je vsak pri hodnoteni osoby, ktora sa poti ovela viac ako ja a nie je po operacii - casto ohodnotene ako zanedbatelne.

beni1

+Lusy+:
pozitiva:
ruky suche (az velmi; kazdy den aspon raz natriet kremom; okrem toho, ze sa ti niekedy smykaju predmety z ruk, tak je to super)
podpazusie (taktiez suche; obcas jemne zvlhcenie; celkovo bez problemov)

negativa:
kompenzacne potenie (od urovne bradaviek dole, najma chrbat, oblast zaludka, driek, zadok, stehna,...; velmi vyrazne uz pri lahsej fyzickej aktivite, pri letnych teplotach este intenzivnejsie; vysledok "premocene" nohavice, tricka a kosele - asi najvacsi negativny vedlajsi ucinok operacie)
mierne zvysene potenie chodidiel (ale to sa casom a pouzivanim anstiperspirantov znizilo na znesitelnu uroven)
potenie pri jedeni (vtipne, ale realita; zjavne viditelne pri vyrazne kyslych, sladkych, pikantnych jedlach... tychto sa v spolocnosti musim bohuzial zriect)
znizena kondicia (aj ked sportujem omnoho menej ako kedysi, pokles vykonnosti by nemal byt az taky vyrazny; vo vseobecnosti sa uvadza, ze srdce po operacii uz nie je schopne dosahovat max. tepove frekvencie ako pred operaciou)

cize v kratkosti vypocet zakladnych kladov a zaporov v mojom pripade...

v podstate, od doby zakroku sa nic vyrazne na telesnych prejavoch nezmenilo, akurat som si "zvykol" (aspon sa snazim) na nove situacie a nasiel finty, ako potenie maskovat. dalsia vec je, ze postupom casu sa snazim s danou situaciou vyrovnavat a brat to, co je... cize snazim sa co najmenej riesit svoje potenie, aj ked vzdy to je v podvedomi... bude tam teplo, nebude...? pojdem, nepojdem...? ;-)

beni1

rad by som upozornil vsetkych, ktori prispievaju do diskusie ohladom sympatektomie...
skuste sa vyhybat emociam, aj prilis negativnym aj pozitivnym... pretoze Vam potom obmedzuju racionalne hodnotenie operacie. viem o com hovorim, ine som hovoril tyzden po operacii, mesiac po operacii, rok po operacii, a ine hovorim teraz, tri a pol roka po nej...
pre tych, ktori tu hladaju odpoved ci ano alebo nie operacii, berte kazdy z nazorov za subjektivny a individualny...
istym sposobom ma svoju pravdu aj senoritta aj fgf...

senoritta

botox ani neskusaj!!! okrem toho, ze to nie len drahe ale nie je to ucinne...a posobi to len nejaku dobu.
fgf: to mas asi tak s tou operaciou ako ked je niekto za alebo proti nejakej politickej strane (ber to ako priklad) nemozes vyvratit nieco o com si niekto iny mysli nieco ine...a takzvani nadsenci, ktori sa tak horlivo pustaju do zalovania lekarov alebo boja proti operacii, na ktoru preedtym ochotne isli, operaciu, ktoru predtym velebili - na tych mam ja osobne svoj nazor. clovek sa snazi pomoct - preboha vsak tam isli z vlastneho rozhodnutia, nikto ich do toho nenutil!!! ja keby som sa mala rozhodnut idem na operaciu znova BEZ VAHANIA.

fgf

lucia22 ja sa snazim ludom pomoct tym, ze ich odradim od velmi riskantnej operacie a este za to dostanem vynadane...to je super...a keby si si precitala poriadne ostatne prispevky tak zistis, ze s tym mozem zit asi tak ako ostatni, cize to je taky polozivot

lila_66

prosim vas existuje este nieco na utlmenie potenia? nerada by som sla na operaciu, skusala som uz driclor ale mam velmi citlivu pokozku a nerobil mi dobre, botulotoxin je zase drahy:( ja sa potim strasne,hlavne ruky, nohy, podpazusie, ale v lete aj chrbat, brucho. no najhorsie je to s rukami, ked niekomu musim podat ruku je mi to hrozne trapne, v autobuse sa len modlim aby si nikto nevsimol ako mi steka pot z ruky, tiez nemozem v lete chodit naboso v topankach lebo sa mi smyka. zacalo mi to niekedy v puberte a odvtedy je to len horsie.