Nadmerné potenie

senoritta

fgf: ja som o tom tiez dost precitala..venovala som tomu rok svojho zivota. 15 rokov som venovala zivot chorobe ktora mi (sorry za vyraz) posrala zivot. nechavat si chemikaliou vyzierat kozu pri akralnej hyperhidroze mi ale pardon pripada chore a este dalsich niekolko rokov trpiet, vytesovat sa a cakat s naivitou na to, ze nieco vymyslia mi pripada este horsie. apropo myslis si, ze z tych NAPRD pripravkov, ktore nezaberaju niekto tiez nema biznis? ked uz tocis o zarabani penazi?
inak tato tema tu vznikla preto aby sa tu preberal problem nadmerneho potenia a jeho riesenia..ja mam skor dojem, ze ty sa zo svojej choroby vytesujes..asi pre teba nie je az taka zavazna, ked to beries takto..a pitvat sa v problemoch ludi, ktori tu pisu a snazia sa to riesit...tak pardon..tie KLIPY vymysleli prave preto aby sa operacia v pripade prolemov dala navratit...takze asi im predsa len zalezi na ludskom zdravi..nepochybne hippokratova prisaha..vies, tento svet je sice casto o ludskych hyenach ale ja praveze v tejto ochote lekarov riesit tento problem -hyenizmus nevidim. namiesto vytnutia sympatickeho nervu to zacali riesit klipmi, lebo vedia co sa moze stat za par rokov. mne do oci od lekarov NIKTO neklamal. A ako hovorim, skor mi pride naivne a biznisove riesit tento problem cez chemicke pripravky..ty fakt tomu veris ze ti toto pomoze? vies zdalo sa mi, ze si celkom rozumny clovek..pises aj pravdivo ale akonahle si napisal o tom biznise a o tom, ze ty cakas na pripravok, prekvapil si ma..

fgf

No a samozrejme treba este pripomenut, ze kompenzacne potenie je len jednym z asi 20 problemov, ktore operacia moze sposobit, ako napr. fyzicka aj psychicka unava, depresia, kardiovaskularne problemy a podobne chutovky :)

fgf

A teraz som nasiel jednu zaujimavu statistiku: 85-95% pacientov je spokojnych na zaciatku; 2-19% lutuju, ze na operaciu isli a 51% sa stazuju na zhorsenu kvalitu zivota a jedna studia z roku 2007 dokonca ukazuje, ze len 28.6% ludom to prospelo...tak ostava vam len dufat, ze ste v tej stastnej mensine :)

fgf

No vymysleli...tato operacia, ako riesenie nadmerneho potenia, vznikla vo svedsku, ale vzhladom na hromady staznosti pacientov sa tam nakoniec v roku 2003 zakazala...ale za tych 30 rokov sa to rozsirilo po celom svete a ked to vynasa, tak preco to zakazovat..
Kazdopadne, radsej sa budem potit, a pockam si na nejaky pripravok, ktory tu bude mozno o 5 rokov, ako kazdy den trpnut, ze ci sa mi to niekedy nevrati v este horsej podobe :D

Pato23

Zdravím ..chcel by som sa spýtať..strašne sa potím na čele už pri melej námahe, som dost nervozneho typu čo mám robiť..poriad mám kropaje na čele ..nepríjemné dost :(..d sa to nejako riešiť ?

senoritta

fgf: presne definuj...to si akoze len tak vymysleli operaciu aby dostali prachy...pretoze len tak prisli na to, kolko ludi tym trpi a ze je to dobry biznis..myslis si ze aj operacia slepeho creva je len dobry biznis?

zuzka2

kup si excipial deo forte v lekárni stoji cca 6€ a fakt super.Možeš si ho dávať aj na dlane.Mojej dcere velmi pomohol s nohami,teraz je to fakt super.Stojí zato to skúsiť.prajem vela stastia.

- mira

Potením , i kompenzačným, telo vylučuje nadmerné množstvo prebytkov z tela. Okrem vody a soli sú to i páchnúce toxíny. takže ak mu zabránite vo vylučovaní, toxíny zostávajú vo vnútri, pretože preťažené vylučovacie orgány ich nestačia vylučovať. Výsledok je nielen zápach, ale i ukladanie toxínov tam, kde to najmeńej vadí v podobe nánosov, blokov, cýst a nádorov.
takže lepšie než sa nechať operovať, je zmeniť stravu a nápoje, ktoré nebudú toxíny vnášať do tela a upraviť si trávenie.

senoritta

fgf :no tak sa netes a radsej sa dalej pot, co uz na toto povedat. ak najdes riesenie na akralnu hyperhidrozu tak vsetkym co to este trpia porad :-)inak neviem, ked je to take strasne ako popisujes ( co som zatial nepostrehla) preco to ti lekari furt robia?