Nadmerné potenie

fgf

pre vsetkych co mali operaciu a ziadne kompenzacne potenie: nezabudajte, ze castokrat to pride kludne aj po 2-5 rokoch, dokonca jedneho poznam u ktoreho sa to objavilo az po 7 rokoch a teraz je na tom horsie ako pred operaciou..takze dopredu by som sa netesil :)

kristy88

vedel by mi niekto poradit alebo odporucit kde by som mala vykonat tuto operaciu? vraj ju robia v bratislave, vo vysnych hagoch a v martine...ja to mam najblisie do toho martina...takze by som chcela ist tam...

kristy88

Lucia22
ahoj lucka takze ty si podstupila operaciu aj noh..to rada pocujem ze sa ti uz menej potia lebo ja by som to tiez chcela vyriesit s nohami ale aj s tvarou a pazuchami...no a dufam ze to kompenzacne potenie nebude...

Lucia22

Ahojte tak ja som mesiac po operácii hovorili že na nohy to nazaberá ale potia sa mi podstatne menej neviem ako je to možne ale je to ok a vôbec sa nepotím na rukách a pod pazuchou vôbec neľutujem že som na operáciu išla.Dúfam že sa neobjaví kompenzačné potenie aj ked pozorujem že sa trošku potím na chrbte ale to len ked je fakt teplo a to sa vraj aj iní...tak neváhajte a chodte na operáciu je to oveľa lepší život.

Thuglife

No takze vsetko uz vysvetlila Senoritta tak mozem len dodat,ze som mal tu istu operaciu co ona teda potenie ruk a podpazusia a kompenzacne potenie sa objavilo aj u mna,ale je to zanedbatelne.Ked nerobim fyzicky namahavu pracu tak sa nespotim skoro vobec:)
Co sa tyka bolesti po operacii je to v pohode,ale tiez je to podla mna idividualne pretoze kazdy znasa bolest inak.prvych 4-5 to bolelo najviac a to pri kazdom nadychnuti samozrejme lebo pluca su pri operacii "vypustene" tak chvilu trva kym sa daju do normalu. co sa tyka ran tak tie same o sebe ani neboleli len trocha.
A lieky proti bolesti samozrejme daju ak budes ziadat.Inak odporucam radsej tabletky lebo ja som pytal injekcie a ked mi dali uz asi 4 tak ma bolel zadok tak,ze som ani lezat nemohol:D

senoritta

ono je to tak, cim viac toho potrebujes povypinat, tym nizsie nerv pretinaju. jasne, ze to urobia na jeden sup, pretoze ganglia - povrazce su rozvetvene pre kazdu cast tela a teda potenie v nich zvlast. preto je potrebne lekarovi povedat ake potenie a na akych castiach tela ta trapi.ale ber do uvahy, ze cim viac potenia ti vypnu, tym je vacsia sanca, ze sa ti objavi kompenzacne potenie a tiez len to potenie ma pre telo nejaky vyznam. nemozu ti zastavit potenie na celom tele!

kristy88

senoritta
a este jednu vecsa chcem opytat to ti jednym razom urobili aj ruky aj pazuchy? fuha da sa jednym razom aj tvar, pazuchy a nohy?ci je to nejake nebezpecne?

kristy88

senoritta
aha a nepoznas niekoho kto podstupil tu operaciu na nohach a tvari? no hej aj tam je ten problem ze kazdy organizmus je iny no co uz...tebe sa potili len ruky a pazuchy?nic ine? a mas nejake kompenzacne potenie teraz?

senoritta

ja som si davala odstranit len potenie v podpazusi a na rukach. pytali sa ma aj na nohy.. to, ci to zabera, Ti povedat neviem, lebo som tuto operaciu nepodstupila. musis sa na to spytat lekara. tym padom musia nerv pretnut na nizsom stupni. najlepsie by Ti mohol poradit niekto, kto ro uz ma za sebou. ja som si pisala len s ludmi, ktorym sa operacia vydarila.. o nohach Ti fakt s istotou tvrdit ze je to v pohode nemozem, lebo to nemam za sebou a kazdy organizmus reaguje inak.