Krasa...niekedy na skodu?

Príspevok v téme: Krasa...niekedy na skodu?
karkulka

Myslite si,ze niekedy je krasa viac na skodu ako na nejaky osoh?Mate s tym uz nejake skusenosti?Myslite si,ze pekne zeny to maju v zivote tazsie?......mne napriklad priatel prestava verit,pretoze si mysli,ze som k nemu az prilis pekna a zacina ma upodozrievat z roznych podla mna "somarin"...dakujem za reakcie

sonka

Myslím si, že viac - menej nič v živote nie je na škodu, ani krása. Samozrejme taká tá prirodzená krása, ktorá je jemne podčiarknutá napr. jemným nalíčením, kt. nevyvoláva pohoršenie. No tiež si myslím, že ak sa už niečo začne preháňať a prerastie to človeku cez hlavu, tak už to nie je dobré. Je veĺmi zlé ak sa pekné dievča začne vyvyšovať nad inými a nedrží sa pri zemi alebo zlé je ak niekto strávi dlhý pobyt v kúpeľni len pre to, aby úplne zmenil základy svojho zovŇajšku a to len za účalom, aby vyzeral ako niekto z hollywoodu. Jednoducho všetko s mierou a navyše u každého je krása niečo iné. Takže niekomu sa može páčiť zmaľovaná modelka z titulky časopisu, kt. namé absolútne nič v hlave, inému sa zas može páčiť človek, kt. si zakladá na prirodzenosti a skrášľovaním len podčiarkne svaoje klady či zakryje menšie nedostatky. Tak a práve ten 2. prípad je moj.

959

Už dlhsie sledujem tuto temu a niekedy sa az divim, ake maju prispievatelia nazory.
Najviac sa mi paci, ked tu dievcata, alebo uz panie opisuju seba, ake su pekne.To sa mi zda velmi trapne a prizemne.Rozumna a inteligentna zena aj ked si to mysli a vie, ze je pekna, to z ust nevypusti na svoju adresu.Naozaj to o niecom svedci.
A to, ci to maju pekne zeny v zivote lahsie, je tiez diskutabilne.Je to asi pol na pol, ako sa tu uz mnohi vyjadrili.Pretoze pekne zeny to maju v zivote lahsie, ale jedine vtedy,ak sa pohybuju v muzskom kolektive.Naopak ak je pekna zena v zenskom kolektive, tak jej to ostatne daju patricne najavo a zo zivota jej casto urobia peklo.Proste zeny medzi sebou neznesu nejaku, ktora je od nich krajsia, lepsie sa oblieka, super vyzera.
RIA, ver mi, ze keby v tej vasej komisii sedeli zeny, tak zamestnanie a pracu dostane ta najskaredsia, alebo aspon nie taka pekna spomedzi tych 6-tich adeptiek.Ale nakolko tam boli v komisii muzi, jasne ze vyhrala ta pekna baba.
Tak to v zivote chodi.

ria.

to že dôležitá je vnútorná krasa a osobnosť človeka je hlúposť. pekné dievčatá sú sebavedomé a vedia sa lepšie zabávať ako škaredšie. tie majú nizke sebavedomie a nie sú také komunikatívne.pekné sú radi stredobodom spoločnosti, škaredšie sú viac utiahnuté. a to že každá je krásna, je tiež blbosť. veď na prvý pohlad vidieť kto je aký.
teraz aj dám jeden príklad, kde krása zvíťazí:
robili sme konkurz do našej firmy.Okrem iného sme hladali osobu do funkcie pomocná účtovníčka. v komisii pre výberové konanie som bola ja, námestník, hlavný účtovník a auditor. prišlo 6 uchádzačiek. hádajte ktorá vyhrala? tá mladá a najkrajšia. A boli tam fakt múdre ženy, dokonca aj ekonómka s 15 ročnou praxou. Na moju otázku, prečo chcú ju, mi chlapi odpovedali, že niekto musí reprezentovať firmu. cha-cha,veď pomocná účtovníčka neprichadza do styku s verejnostou. sedí v kancli a maká. Ale bola najkrajšia, super nahodená a chlapi len tak slintali. Ostatných mi bolo ľúto, lebo boli rozumove vzdelanejšie. A tá vnútorna krása sa predsa z prac. pohovoru nedá spoznať. zvíťazila krása. Má prácu a ostatné ostali nezamestnané.

salalalala

vsetko ma svoje pre aj proti...ale zober si ze mas na vyber...budes radsej krasna ci priemerna ba dokonca skareda?
aj krasa nieco stazuje...no ak je niekto skaredy ma toho tazsieho v zivote ovela viac...

jedinec

osobne si myslim,ze aj ti 15rocni mozu mat rozum,zodpovedne a rozumne zmyslanie...nie je ich vela,ale najdu sa....

ciccccusss

Osobne celá táto téma je na hlavu.. to ako keby ja som si vymyslela teraz tému či sú stromy pre človeka výhodou alebo nie.. no kravina nie? Tak toto maximálne téma pre 15 ročných, milé -j- že máš 25, poznám 27 ročných, ktorý to nanešťastie nechápu, a ani takéto témy typu či je krása na osoh alebo take hluposti že ten je krajší a nie je hlúpy alebo tá je krajšia a nie je hlúpa alebo je hlúpa a je pekná to už sú riekanky.. dofrasa, kde na také sprostosti chodíte??? To už sa na svete nemáte o čom baviť?

moniqa87

jj, aj v umeni je to tak, ja napriklad kubizmus mozem a taka guernica sa mi zda nadherny obraz, ale urcite sa medzi vami najdu ti, ktori by si ho ani na wc nezavesili...

jedinec

pravdupovediac ani mne sa tom cruise nepaci :D a padlo mi sice dobre ked mi priatel povedal ze ked sa ho na mna pytali kamarati ako vyzeram a povedal ze dobre a ked ma uvideli,tak to potvrdili a ze doteraz vsetci :) tak padlo to fajn ale ja si to aj tak nemyslim :D :D tvrdohlavost nadovsetko...ale fakt...co urcuje krasu??? alebo umenie?? kto povie v umeni napr.na obraz:toto je pekne umenie a toto nie??? je to ten isty pripad :)

moniqa87

a mame to tu, jej sa brad pitt nepaci... mne sa hnusi tom cruise...
presne tak to je... niekomu imponuju velke nosy, niekomu tmave vlasy, niekomu blede, niektoremu chlapovi sa pacia plnsie tvary, inemu kostry... o tom tu stale hovorime...
inak ci je to vyhodou, alebo nevyhodou byt pekny... co ja viem? vsetko ma svoje klady aj zapory

jedinec

v jednom filme bola jedna holka ktora podla tam bola "za skaredu" a povedala vetu ktora myslim znela takto:"skus si predstavit ake je byt skaredym dievcatom.ono to vobec nie je lahke..." no podla mna nie je lahke byt ani peknou...vobec si o sebe nemyslim ze som pekna no ludia okolo to o mne hovoria...a mne to doslova uz lezie na nervy ze mi vzdy niekto vypisuje aka som pekna atd.navyse moj priatel velmi ziarli a ma chut roztrhat kazdeho na kusy aj ked vie,ze mi moze verit,ze ho nepodvediem...a este poznamocka:mne sa brad pitt nepaci :)