Krasa...niekedy na skodu?

Príspevok v téme: Krasa...niekedy na skodu?
karkulka

Myslite si,ze niekedy je krasa viac na skodu ako na nejaky osoh?Mate s tym uz nejake skusenosti?Myslite si,ze pekne zeny to maju v zivote tazsie?......mne napriklad priatel prestava verit,pretoze si mysli,ze som k nemu az prilis pekna a zacina ma upodozrievat z roznych podla mna "somarin"...dakujem za reakcie

sonka

navyše ak človek, kt. sa podceňuje a myslí si o sebe, že pekný nie je a stretne človeka, o kt. si myslí, že je pekný automaticky sa s ním začne porovnávaŤ a často ho odsúdi práve koli vzhľadu ešte skor ako ho stíhne poznať. To može byť prípaad tej modelky, o ktorej som písala o pár mminút skor.

sonka

lea... a nedovolím si súhlasiť s tebov ani v názore, že krasa je zalezitostou v prvom rade genetickou. Niekto raz poedal, že nejestvujú škaredé ženy, ale krásne a pekné. Ja si myslím, že peký (teraz myslím len čisto vzhľad človeka bez ohľadu na jeho vnútro)je každý jeden človek, doležité je len to ako sa o seba stará a upraví sa. Veď nie nadarmo sa vraví, že ženy, ktoré nemajú pekné vlasy, tak je za tým hlavne zlý strih, zlá farba alebo celková úprava (teraz nemyslím na prípad, keď sa vlasy lámu, sú suché... jasné, že také nie sú pekné ani u žien s dobrým strihom). Proste všetci sme pekní, záleží len na tom ako sa upravíme a či svoje nedostatky zakryjeme alebo naopak vyzdvihneme. Je to všetko len na nás. A ptom ešte veľa urobí to ak si človek neverií a podce)nuje sa. Ak on s´ma si o sebe myslí, že pekný nie je a pochybuje o svojej kráse, tak potom nech nečaká nič iné ani od druhých. Navyše čo sa páči teba sa zas nemusí páčiť mne a nopak.

sonka

lea... krása nemusí byť vždy len výhodou. Raz v časopise som čítala skutočný príbeh o mladom dievčati, kt. bolo také krásne, že robilo modelku. Fotila fotky, takže v tomto sa jej veľmi darilo. No práve krása sa postarala o to, že sa jej čoraz viac prestávalo dariť v súkromnom živote - dievčatá sa s ňou nechceli kamarátiť, lebo jej závideli a mysleli si, chlapci ju s )Nou síce chceli chodiť, ale len máloktorňy to s )nou myslel vážne, lebo si mysleli, že je to jedna z tych namyslených modeliek, kt. chodia celý deň so zrkadlom v ruke a kontrolujú sa... Ďalej už neviem presne čo tam bolo, lebo som to čítala dávno, ale mnohí ľudia sa zastávajú názoru, že ,,krajšie´´ osoby to majú v živote ľahšie. A ja som tu terz uviedla konkrétny príklad, že vždy to tak nemusí byŤ.

obluda

moniqa87: mas pravdu, guernicu by si veru na wc nezavesila, to by som musela byt inac pekna a sikovna, aby som si ju mohla dovolit kupit :) (alebo ukradnut, ale to by som musela byt este sikovnejsia :))
a ja neviem, co mate vsetci za problem, aj s tou etikou. ja ked vidim, ze niekto ma obrovsky, fakt obrovsky nos, tak sa zasmejem a nemyslim to vobec v zlom. to je presne to iste, ako ked sa niekam vo velkom chystam a rovno na konci nosa sa mi spravi taky riadny j..., cerveny pupacik :) ako jezibabe. no co uz mam robit, plakat nad tym? asi nikto nepovie, ze je to krasne... tak sa aspon zabavim sama na sebe, no nie? na vsetkom sa treba bavit, nie hladat nevyhody...

lea

Je to hlupa tema a tak trosku aj neeticka, lebo je predsa jasne, ze krasa je vyhodou a to velkou, ci uz v sukromnom ci pracovnom zivote. lenze krasa je zalezitostou v prvom rade genetickou, takze sa s tym vela nedalo robit, az do dnesnych casov, ked uz co-to pomoze plasticka chirurgia. okrem nejakych mensich problemov so zavistou zo strany inych zien je krasa u zeny urcite obrovskou vyhodou, ci uz pri vybere partnera, ci uz v medziludskych vztahoch, s tym sa neda nic robit.

lizanka

haha, ktora je pekna a ktora nie? vyslovene skarede zeny to maju bezpochyby o dost tazsie, ale na druhej strane chlapi si asi vyberaju zenu podla toho, ci je pritazliva-t.j. pekna zena nemusi byt automaticky pritazliva a pritazliva zakonite pekna(vid Banasova-zbalila hezouna, aj ked tutmacika, ale pekneho). ono je dost priemerne vyzerajucich dievcat, ktore zahanbia krasavice co sa atraktivity tyka. nie kazda sa vie "predat"(pre rypalov-nie na chodniku :D )

koren

jedinec, pekne si to napisal(a). ale velmi velku cast prveho dojmu tvori aj vnutorne vyzarovanie, fluidum, ktore ked aj velka kraska nema, mna osobne nema cim zaujat a nema mi co ponuknut. to len k tomu prvemu dojmu. ale samozrejme, ze na krasnu, upravenu zenu sa pozera ovela lepsie, len skoda, ze niekedy iba do chvile, kym neotvori usta..:-) podla mna krasa nie je na skodu, ked ju dievcata a zeny nezneuzivaju a rozvijaju sa aj duchovne..

jedinec

ked o muzoch tak treba povedat jedno:vsetci tvrdia ze im na vonkajsej krase partnerky nezalezi no predsa vsetky zeny vedia ze to tak nie je...a tvrdi to kazdy,aj zeny...ale treba si uvedomit,ze zovnajsok je prvy dojem a na prvom dojme predsa zalezi.myslim si,ze zena je pravou zenou ak jej na svojom vyzore zalezi a ak sa dokaze brat taka aka je.vtedy je zena naozaj krasna,podla mna...

sonka

ria.
po 1.
- čo je u teba pekné a čo škaredé dievča?
po 2.
- Ďalej sa možem pýtať, čo u teba znamená zabávať sa? To, že ty máš za zábavu chodiť s fľaškou v ruke po bare a flirtovať s chalanmi, pre mňa može byť zas nuda a pod úroveň.

po 3.
- kde si vzala, že všetky pekné dievčatá musia byť hneď aj sebavedomé? Koľko je pekných dievčat a trpia nedostatkom sebavedomia. Napr. je to aj prípad jednej mojej kamošky a tiaž aj Misha Barton o sebe v jednom z rozhovorov vyhlásila, že je veľmi hanblivá. Vačšinou je to tak, že keď dievča trpí nedostatkom sebavedomia, tak si o sebe aj myslí, že nie je pekné a pritom by mohlo svojou krásou kľudne konkurovať aj niektorým modelkám. A opačný prípad: dievča, kt. má až prehnane nezdravé sebavedonie a nie je pekné, ale tak si to bude o ssebe namýšľať - viĎ mnohé modelky, kt. vyzerajú akoby ich práve zasiahol el. prúd.

po 4.
áno, všetky ženy sú krásne, len tie sa delia na upravené a neupravené. Navyše niektorá žena može bYť krásna ako neviem čo, ale keď nemá nič v hlave, tak čo má z toho? Muži majú také ženy iba na pobavenie, ale žiť chcú už s vyspelými. Nehovorým, že s peknými nie, ale určite musí mať niečo aj v hlave.
Krása je doležitá a veĽmi, ale nie je to všetko.

sonka

Ozaj a ešte aby som nezabudla, krása u mňa nie je len pekný prirodzený zovňajšok, kt. klady sú len jemne podčiarknuté. Pre mňa veľa znamená aj vnútorná krása a vyspelosť človeka. Stretla som sa už s množstvom )ľudí, kt. na pohľad pekní boli, ale vnútorne mi nemali čo to dAť, pretože sa až príliš zaoberali vonkajšou krásou a zanedbávali tú vnútornú. Samozrejme, že mne na kráse tiež do istej miery záleží, keby som povedala, že nie, tak by som klamala, a snažím sa o seba staraŤ každý deň, aby som bola v prvom rada ja so svojim zovňajškom spokojná, ale taktiež mi záležňi aj na tom, aby som každý dEň rástla psychicky a stále sa zdokonaľovala a posúvala smerom vpred. Jednoducho snažím sa, aby u mňa, v mojom prípade išla vnútor. krása a vonk. krása ruka v ruke. Taktiež je pravda, že v oblasti vnútor. krásy som na seba niekedy až prehnane prísna a tým si aj dosť strpčujem život, no ale aj ja ma´m chyby a to je jedna z nich.