Ako sa da zit bez stitnej zlazy ?

jfkdl

Mojej mamine ju vybrali a pohoda...lepsie sa jej prehlta a citi sa dobre, nic jej tam nezavadza...berie tabletky a klop klop klop, nema ziadne problemy odvtedy. ma ju vybratu par rockov...ani jazvicka jej neostala velka, takmer ju nevidno. vyberali jej ju v BB...

delphia

stitna zlaza je nadradena vsetkym zlazam s vnutornym vylucovanim. ide o kvazy "generalneho riaditela" endokrinnych zliaz :))
ak sa chirurgicky odstrani, da sa zit samozrejme, ale dozivotne treba substituciu hormonov- teda uzivat denne rano hormonalnu tabletku

arbon

ahoj, mne nefunguje dlhodobo - roky :) a nepocitujem ziadny handicap ..jednoducho denne euthyrox a je vybavene :) mam dve mini-deti, pracujem, fungujem ..takze ziadna hruza to podla mna nie je :)

emilia1

Ajloska - Ahoj, som tesne po operácií ŠŽ a zaujíma ma prečo po operácii Šž niekto berie Euthyrox a niekto Tyroxin? Napíš či sa od nich veľmi nepriberá?

nicoleta

ahojte mne taktiež nepracuje pomali šž.... a beriem každé ráno euthyrox.. niekedy ma pychne.. v krku .. a aj citim ako sa mi zväčšila mám isť na sono.. hm táto dávka euthy... je vysoká.. hm mám to moc vážne.. bo ja sa ani tomu moc nerozumiem:) dakujem

denisa

aljoska: ja viem,mozno si myslis,ze neviem ani zakladne pojmy,co znamenaju,ale naco budem mat tu hadicku,vies,ja som nikdy nebola v nemocnici a to nie este na operacii,takze neviem vobec nic

aljoška

denisa,nohy obvazujú pri každej operácii,myslím,že je to prevencia proti krčovým žilám.Ja som tu operáciu brala nejako v pohode,ani som sa dajako nebála.Ten operačný rez na krku ma nebolel,skor ma bolelo hrdlo z intubácie,ale to asi len 2 dni.Ani po operácii som nemala žiadne komplikácie,rana sa pekne hojila.Na 3.den mi vybrali dren/to je taká hadička/ a na 5.den mi vybrali stehy.Jazvu mi ani nevidieť,ten kto nevie že som bola operovaná sa musí dobre pozrieť.Akurát po operácii nesmieš nosiť ťažké veci,nákupy,aspon 6 mesiacov.A ešte karcinom je vlastne nádor,mala som tam nádorový uzlík.