Ako sa da zit bez stitnej zlazy ?

denisa

aljoska:no a este som pocula,ze pred operaciou ti nejako nohy obviazu,ci co a co bolo pre teba najhorsie ,ked si bola na operacii?? a to potom mozes normalne jest,ci ked prehltas to boli alebo co

aljoska

denisa,šž mi vybrali celú.Bolo tam podozrenie na karcinom,čo sa aj potvrdilo,preto som musela isť na radiojod.A po operácii,ked som začala užívať lieky som aj schudla a váhu si viac-menej držím.

denisa

aljoska:: a preco si musela ist este na radiojod,ked si bola na operacii??ci ti ju nevybrali celu?? a je pravda,ze potom,ked mi ju vyberu,nebudem moct schudnut??

aljoska

Denisa,nechcem ťa strašiť,ale operácia šž nie je až taká jednoduchá.Ja som bola operovaná v Dolnom Kubíne,tam sú tiež dobrí odborníci a v knihe prianí a sťažností som čítala na personál a lekárov samé chvály.Ani ja sa nemožem na nič sťažovať.Na predoperačné by ti mala vypísať žiadanku obvodná,porobiť vyšetrenia a potom sa chodí na zhodnotenie ku nejakému internistovi.Operácie sa nemusíš báť,uspia ťa a nebudeš vedieť o ničom.Hned na druhý den po operácii som dostala ranajky,takže v pohode.Záleží z akého dovodu ta idú operovať,akú máš diagnozu.Ja som sa do práce vrátila po pol roku,pretože som ešte musela absolvovať liečbu radiojodom.A na záver,v novembri budú 4 roky ako mi vyoperovali šž,doživotne musím užívať lieky,raz za pol roka codím na kontroly a žijem normálne.

denisa

dobry den,ja by som sa chcela opytat,ze mam ist na operaciu do Ruzomberka ,ale pocula som,ze v martine su lepsi odbornici,tak neviem a ja sa dost bojim,aj ked to neni moc zlozita operacia,vobec si neviem predstavit ,ako to vsetko prebieha a kedy sa robia tie predoperacne vysetrenia a ake su to vlastne,kedy potom mozem ist do roboty a tak,dakujem

pavol

Neviem kvoli comu mate isť na operaciu ale ak to nie je zhubny nador tak skuste cinsku medicinu Tian Shi alebo ine produkty.

zuju

Ahojte pripajam sa k Alus , rovnaky pooperacny stav, beriem L-Tyroxin 137,5 mg chodim raz za pol roka na kontrolu krvi do Lubochne a az na to ze priberam, som O.K

damaxy

pre juro-pibuznu operovali vo voj.nem. v Ruzomberku,dopadlo to ok a kontroly pravidelne polrocne az rocne v Lubochni.po operacii castejsie kým jej nastavili davku hormonov.

alus

Juro,ako som písala.Som po operácii ŠŽ.Diagnoza znela papilarny CA št.žlazy.Kvoli tomu mi ju celú vyoperovali.Operovali ma v Dolnom Kubíne,sú na to dobrí odborníci.CA št.zlazy sa nelieči chemoterapiou ale radioaktívnym jodom.Neviem odkial si, ale ja som na liečbe J 131 bola v Ostrave.Potom po 3 mesiacoch sa ide ešte na celkové vyšetrenie.To dopadlo dobre,bez metastáz.Teraz len užívam Euthyrox a normálne pracujem a chodím raz za pol roka na kontroly do Lubochne.Pokial sa pravidelne užívajú hormony tak sa žije normálne.Aby som bola uplne presná,tak ubudlo mi trocha fizyckých síl,ale ked som videla to čo som videla,tak som rada že som takto dopadla,tzn.že dobre.Pozdravujem.Ináč v Ostrave boli vačšinou ženy,ale našiel sa aj nejaký ten chlap.A na Slovensku sa radioterapia robí v Blave, pre býv.západoslovenský kraj.