Ako sa da zit bez stitnej zlazy ?

juro

Dobry den. Citam si vase prispevky. Chcem sa opytat, ci sa tu nachadza pripad po operacii stitnej zlazy a jej naslednemu vyoperovaniu kvoli nalezu nadoru.Predchadzalo tomu i liecenie chemoterapiou. Ako sa potom zije?Este sa objavuje nador?Mozte mi odporucit na koho sa obratit, kto je dobry v tomto odbore, myslim nemocnicu, sukromne stredisko a podobne...
Dakujem zo srdca.

alus

Mirka,za celý čas po operácii nemožem povedat,že by ma bolel rez.Skor ma bolelo hrdlo pri premykaní, asi z intubácie.Ležala som 1 den na pooperačke, ale už o polnoci som so sestričkou bola na WC.A rano som dostala ranajky,ako som písala bolelo ma hrdlo pri premykaní.Po op.budeš mat z rany drenáž,3 dni som chodila s flaškou.Ale nie je to nič hrozné.A kedže som nemala žiadne pooper.problémy/krče,hlasivky/, nemám nejaký zlý pocit z operácie.Ale samozrejme je to individuálne.V nem.som bola týžden.Potom som normálne fungovala,samozrejme že sa treba šetrit a aspon pol roka nesmieš nič dvíhat ani nosit tažke veci.Ak by Ta zaujímalo niečo viac, hore pre Helenku je email, napíš.Rada poradím, lebo podla seba viem, že je lepšie ak človek má aspon trocha šajnu do čoho ide.Držím palce.

mirka

ahoj Helenka! Ja by som sa ta chcela opytat ci mas uz po operacii stitnej zlazy!!! pretoze aj mna caka tato operacia a ak by som ta mohla poprosit napisala by si mi nejaka informacie?!napr:aj to ci po operacii boli krk,ci mozes hned jest,ci musis lezat atd. Dakujem

Alus

Ahoj Helenka.Teraz som sa dostala k Tvojej otázke.Ja sama som prekonala operáciu -vyoperovanie ŠŽ v novembri 2004.Tiež som mala strach ale dopadlo to OK.Nemala som žiadne problémy ani s hlasivkami, ani krčami. A po polroku som sa vrátila do práce. Momentálne nemám žiadne problémy.Ak Ťa zaujíma viacej ozvi sa na e-mail.

masti

Ahoj Helenka,
moja mamicka mala pred pol rokom operaciu a bola jej odobrata cela stitha zlaza, ze vraj bola az taka velka, ze lekar rozmyslal rozrezat hrudnik. PO operacii sa jej ulavilo, lepsie sa jej dychalo a dokonca nemavala problemy ani so srdcom ako predtym. Problem bol najskor s hlasivkami, musela len sepkat, lekari jej odporucili uzivat kalcium, ze vraj moze dostavat krce a musim povedat, ze tie krce boli dost prudke a asi aj dost bolestive, hned ako uzila tabletu, tak sa jej to zlepsilo. Takze urcite je dobre sledovat hladinu kalcia v tele, je to velmi dolezie, ze vraj po vyoperovani sa mozu prejavit aj tieto symptomy.Je dolezite aby sa brali odbery krvi, co jej nerobili a nakoniec zistili, ze ma velmi nizku hladinu Ca.Skusim sa jej spytat popripade mi napis na e mail, moze ti odpovedat aj ona.:) pa pa , urcite to bude dobre

evik

moj otec pred 20 rokmi presiel touto operaciou, odvtedy nema absolutne! ziadne problemy a chvalabohu zije aktivny zivot a je zdravy!