Samé závislost i!!!

Príspevok v téme: Samé závislost i!!!
silvus

Mala som anorexiu, teraz bulímiu. Okrem týchto závislostí mám aj iné - závislosť na káve, na umelom sladidle ( ! ), mám obsedantno-kompulzívnu poruchu,bipolárnu afektívnu poruchu, som závislá na poriadku, na liekoch na chudnutie...Asi to mám dedičné - môj otec je alkoholik a gamblér, môj bratranec bol gamblér, moji ujovia sú alkoholici, ďalší bratranec aj teta majú schizofréniu, ďalšia teta bipolárnu poruchu...proste sme jedna čudesná a ZÁVISLÁ rodina !!!
Prosím poraďte mi ako sa zbaviť asopň tej závislosti od kávy, dosť mi to vadí, denne vypijem tak 6 káv a potom mi búši srdce ako splašené,ale keď ich nemám, je zle, som nervózna...Čím ich možno nahradiť, a tiež umelé sladidlá, cukor ani med používať nechcem ale potrebujem cítiť sladkú chuť bez zbytočných kalórií.
Vďaka

silvus

Bipolárna porucha, ako naznačuje už názov, je vlastne časté striedanie nálad od eufórie až po ťažkú depresiu a pacientovi dokáže veľmi znekvalitniť každodenný život. Nálady sa striedajú cca napr. každé 2-3 mesiace alebo sezónne podľa roč. období, no problémom je, že mne sa striedajú aj niekoľkokrát za deň a veľmi ma to vyrušuje, je to strašne nepríjemné, jednu chvíľu som v pohode a potom ma z ničoho nič chytí ťažká depresia ani neviem z čoho a trpím. Je to ťažké, ale už som si zvykla...