Samé závislost i!!!

Príspevok v téme: Samé závislost i!!!
silvus

Mala som anorexiu, teraz bulímiu. Okrem týchto závislostí mám aj iné - závislosť na káve, na umelom sladidle ( ! ), mám obsedantno-kompulzívnu poruchu,bipolárnu afektívnu poruchu, som závislá na poriadku, na liekoch na chudnutie...Asi to mám dedičné - môj otec je alkoholik a gamblér, môj bratranec bol gamblér, moji ujovia sú alkoholici, ďalší bratranec aj teta majú schizofréniu, ďalšia teta bipolárnu poruchu...proste sme jedna čudesná a ZÁVISLÁ rodina !!!
Prosím poraďte mi ako sa zbaviť asopň tej závislosti od kávy, dosť mi to vadí, denne vypijem tak 6 káv a potom mi búši srdce ako splašené,ale keď ich nemám, je zle, som nervózna...Čím ich možno nahradiť, a tiež umelé sladidlá, cukor ani med používať nechcem ale potrebujem cítiť sladkú chuť bez zbytočných kalórií.
Vďaka

mirka 23

Silvus, ja som kávu postupne nahradila kapučínom. Je slabšie a uspokojilo ma. Ale nepila som 6 káv denne! To je fakt sila. Ale skús si namiesto jednej kávy dať kapučíno alebo meltu kávu, tá je veľmi zdravá, môžeš jej vypiť koľko chceš. No a ešte mi pomohlo, keď som sa poriadne vyspala. Držím ti palce.

sophie_

Silvus uplne ta chapem, ja si tiez pripadam ako totalne nemozny clovek. 2 roky trpim ppp, striedaju sa uu mna hladovanie,zachvaty prejedania +vracanie a prjeedanie bez vracania, okrem toho rpim obsedantno kompulzivnou poruchou, socialnou fobiou a schyzofreniou a precitlivenostou. Neviem uz ako dalej:(Hlavne ta obsedantno kompulzivna porcha ma nici-musim si vsetko zapisovat, vsetko napr. napisy co niekde uvidim, myslienky ale aj uplne nelogicke veci, zapisala som uz stovky papierov, ked nieco nenapisem, pride na mna uzkost, zamkyanie dveri a odchod z bytu je pre mna nocnou morou, ked kracam, stale sa otacam ci mi nieco nevypadlo...

pusate

aj ja mám bipolárnu poruchu,som aj zavislá na ppp,cvičení(exorexia)počítaní kcal(ortorexia)aj vracaní a tiež na umelom sladidle,a aký druh používaš? ja sacharín:-)

silvus

Barborka777 a Estherka: akoby ste mi z duše písali, všetko to sedí aj na mňa - neustále myslenie na jedlo, tiež moja nálada závisí od toho, čo ráno ukáže váha, ja som rozmýšľala, že keď s niekým budem chodiť, či sa nezbavím PPP, aj mám jedného vyhliadnutého, ale najprv chcem popremýšľať, či ho nepoužijem len ako prostriedok na vyliečenie PPP, teda aby sa potom necítil nejako zneužitý...Rovnako ako Ty, Estherka, dosť som závislá na tých prekliatych peniazoch, stále si želám, aby bol svet bez jedla a bez peňazí, to by nám bolo snáď lepšie...Aj ja vypijem denne 5-6 káv,aj môj otec nás dostal do zdravotných a finančných problémov, keď nás pre svoje gamblerstvo zadĺžil takmer na 400 000 Sk, teraz to mama musí splácať, lebo on nemá z čoho, a najhoršie je, že mama s tým nič nerobí, tiež mu odpustila ako Tvoja mama...Môj otec je strašne falošný človek, stále klame, hundre, je nervák, zakomplexovaný, za všetko hádže vinu na iných, ľutuje sa, je alkoholik, má aj paranoju a sociálnu fóbiu. Ja ho tiež neznášam a takisto aj moji súrodenci, v detstve sa nám vysmievali, že máme takého otca... Ničí nám život, je toho na nás už priveľa, aj túto PPP Som dostala kvôli nemu. Keď musím byť s ním v 1 miestnosti, cítim strašnú úzkosť, som celá stuhnutá, napätá, nervózna, búši mi srdce,...A celé to trvá už vyše 10 rokov ( teda PPP), problémy s otcom už od malička, sú to jedny veľké galeje, ťažký kríž.
A tu som si uvedomila, ako problémy jedného človeka dokážu znivočiť (mňa) a iného zasa naopak posilniť - moju mamu - tá nesie na pleciach zodpovednosť za celú domácnosť, obrába obrovskú záhradu (58 árov), stará sa o svoju chorú mamu, chodí do práce(tiež nie ľahkej a zle platenej), v podstate sama vychovala 4 deti a navyše má na krku mňa a takého manžela...a predsa ide, kráča ďalej so zdvihnutou hlavou, vzpriamene a rovno...u nej platí to známe "čo Ťa nezabije, to Ťa posilní"

Estherka

silvus:nie si sama.tiez mam kopec zavislosti.najväcsou je ppp-zavislost na jedle uz 4 roky,potom som zavisla na laxativach zial,obsedantno kompulzivna porucha,zavislost na kave(niekedy aj liter denne),kedysi zavislost na cigaretach-nastastie tej som sa uz vzdala pred par mesiacmi ,som zavisla na tom,ze vsetko musi byt dokonale,na peniazoch,a este neviem co vsetko ale hlavna vez ze nenavidim svojho otca,zato ze je zavisli na typovani a narobil dlhy aj 100 000 tisicove a zrujnoval nasu rodinu a maminka mu odpustila,lenze ja ho nenavidim ze je zavislak a pritom ja som este vecsi zavislak!!!

barbora777

ahoj..ja mam za sebou peklo s anorexiou,od 15som blbla s jedlom,trvalo to asi tri roky..vzdy som bola perfekcoinalista,vse muselo byt top,nasi na mna boli dost tvrdi,ale aj hrdi...teda navonok mali byt na co....no zivot bol skor boj pre mna,take prezivanie,nie uzivanie..zvracala som sice len parkrat,ale nejedla som,ukryvala jedlo,klamala,cvicila...nasla som si priatela,ale namiesto toho aby to odislo,presmyklo sa to len do bulimie..teraz mam 22,studujem medicinu,a vsetko by bolo super KEBY... stale sa nedokazem zbavit zachvatov prejedania a neustaleho myslenia na jedlo...mala by som byt stastna,mam okolo seba ludi ktori ma maju radi,ale ja sa nejak neviem tesit zo zivota,pokial necitim ze su mi nohavice volnejsie..inak mam 169cm a asi 57kg...taka normalna v podstate..ale ja chcem stale viac...aj ked si uvedomujem ze zivot nie je o kilach a ze to co robim je chore..hanbim sa za to...strasne...nici ma to..

romana

kolísanie nálad mám aj ja. Hoci cez deň sa mi nemenia. Skôr, hneď ako ráno vstanem už viem aký budem mať deň. Niekedy som fajn, v dobrej nálade... inokedy od rána nervózna, všetko ma rozčuľuje, alebo depresívna...

dzulieta

ahoj=) aj ja mam svoje flipy...sebaposkodzovanie, ppp, lieky, cigarety, a hranicna porucha....ale zistila som, ze hocico sa deje, MUSIM mat nejake zavislosti....fajcit som zacala ked som sa prestala rezat...kavu pijem na litre...ked som prestala brat lieky na povzbudenie....stale si beriem to mensie zlo....
a potom som sa s kamaratkou (co ma obsed. poruchu) dala dokopy a zacali sme robit strasne vela veci...koncerty, divadlo, kreslenie, charita (chodili sme za detmi do domova) na jogu (ta inak pomaha dost..sustredenie, zzit sa s telom...a tak)
a mali sme naraz tolko zavislosti, ze sme nestihali tie predosle...teraz mi zas zacalo hrabat a mania na detox a biopotraviny:D...ked uz som sa tolko nicila liekmi, chlastom, cigartetami, drogami)...tak zas mam nejaku zavislost, ale je urcite lepsia zavislost na zdravom zivote ako ostatne....)=) takze stale daco riesim, ale vzdy viac/menej zle zavislosti...
drz sa, vela stastia

zulieta

ahoj=) aj ja mam svoje flipy...sebaposkodzovanie, ppp, lieky, cigarety, a hranicna porucha....ale zistila som, ze hocico sa deje, MUSIM mat nejake zavislosti....fajcit som zacala ked som sa prestala rezat...kavu pijem na litre...ked som prestala brat lieky na povzbudenie....stale si beriem to mensie zlo....
a potom som sa s kamaratkou (co ma obsed. poruchu) dala dokopy a zacali sme robit strasne vela veci...koncerty, divadlo, kreslenie, charita (chodili sme za detmi do domova) na jogu (ta inak pomaha dost..sustredenie, zzit sa s telom...a tak)
a mali sme naraz tolko zavislosti, ze sme nestihali tie predosle...teraz mi zas zacalo hrabat a mania na detox a biopotraviny:D...ked uz som sa tolko nicila liekmi, chlastom, cigartetami, drogami)...tak zas mam nejaku zavislost, ale je urcite lepsia zavislost na zdravom zivote ako ostatne....)=) takze stale daco riesim, ale vzdy viac/menej zle zavislosti...
drz sa, vela stastia

scully

Asi by ti pomohlo zaľúbiť sa, šťastne, mať deti a veľa iných radostných starostí. Človek potom nemá čas na podobné "psychotiny".
PS: ODSKÚŠANÉ