Samé závislost i!!!

Príspevok v téme: Samé závislost i!!!
silvus

Mala som anorexiu, teraz bulímiu. Okrem týchto závislostí mám aj iné - závislosť na káve, na umelom sladidle ( ! ), mám obsedantno-kompulzívnu poruchu,bipolárnu afektívnu poruchu, som závislá na poriadku, na liekoch na chudnutie...Asi to mám dedičné - môj otec je alkoholik a gamblér, môj bratranec bol gamblér, moji ujovia sú alkoholici, ďalší bratranec aj teta majú schizofréniu, ďalšia teta bipolárnu poruchu...proste sme jedna čudesná a ZÁVISLÁ rodina !!!
Prosím poraďte mi ako sa zbaviť asopň tej závislosti od kávy, dosť mi to vadí, denne vypijem tak 6 káv a potom mi búši srdce ako splašené,ale keď ich nemám, je zle, som nervózna...Čím ich možno nahradiť, a tiež umelé sladidlá, cukor ani med používať nechcem ale potrebujem cítiť sladkú chuť bez zbytočných kalórií.
Vďaka

leylla

baby, na uvod: nie som leila: to je uplne niekto iny.

papajte medik, lebo Vam dodava vela vitaminov a je to jeden z najvacsich a najcistejsich liekov na svete.

a s tymi umelymi sladidlami je to takto: das si umele sladidlo, oklames chut, lebo citis sladke, lenze neokalmes telo. ono to rozpozna velmi rychlo ked zacne to "sladke" travit, a kedze telo je jedna velka tovaren, tak si to vypyta zas tak, ze mate chut na sladke. okrem toho, sacharindy rano. potom uy na sladke nemam chut cely den, ak ano osladim si to zasa medikom. a to dolezite pre vas: prisaham Vam, ze som nepriblala ani kilo. prave naopak.

vivien

ahojte! som na tom podobne :( od 15tich anorexia, potom bulimia, obsedantno kompulzivna porucha, strach z ludi... trva to uz 10 rokov a je to strasne tazke takto zit , niekedy uz fakt neviem, co mam vlastne robit, ako zit dalej...zivot je pre mna len prezivanie a neustaly boj a niekedy uz fakt nevladzem.

pusate

leila,nerozumiem otázke....ako sacharín v čom je?to sa predáva medzi dia-výrobkami v takej 160tabletovej škatulke,dá sa to používať do čaju,kávi aj na zaváranie a tiež to dávajú do lightsirupov a limonád...

pusate

tak zo sacharínu sa vôbec nepriberá,vždy ked chudnem tak ním sladím a ide to aj teraz ked si držím hmotnosť tak z neho nepriberám a trocha chudnem,ale to nie zo sacharínu-z toho sa nechudne ale ani nepriberá,ved má iba 0,2kj na tabletu a za deň ich použijem max10 a to sú len 2kj

silvus

pusate: ja používam aspartam - lebo toto sladidlo je vraj podľa lekárov najneškodnejšie - takže si aspoň vyberám najmenšie zlo.
sophie: aj ja sa stále otáčam či mi niečo z kabelky nevypadlo, či mám pri sebe peňaženku a mobil a kľúče - to kontrolujem aj 10x za 20 minút...:-(((

mira

Dievčence, ste nevyrovnané vplyvom extrémnej stravy. Aj ja som taká bola. Je to ako loď keď ju vychýlite, musí sa vychýliť do opačnej strany, a tak sa rozkýve, že ju nie je možné zastaviť. Dá sa to odstránením extrémov a prechodom na vyrovnanú vyváženú stravu. Strava bez extrémov je pôvodné obilninovo - zeleninová strava našich babičiek s pridaním strukovín , semienok a niekoľkých ochucovadiel. Zložité cukry , ktoré sa pomaly a rovnomerne uvoľňujú do krvi vám zabezpečia stabilný prísun energie do mozgu, tak ako to mozog potrebuje a nespôsobia výkyvy. Šupky z obilnín a zelenina dodajú potrebné minerály, vitamíny, enzýmy a probiotiká. Budete sa cítiť sviežo a budete mať jasnú myseľ. O chvíľu napíšem stránku.