Vodičák jazdy

Príspevok v téme: Vodičák jazdy
melon

Ahoj,,mam 19 rokov robim si vodičak najpr som si myslel že jazda to je v pohode a robil som si starosti s učením.A zvrtlo sa to naopak.Robim si testy a večinou nad tých 50 bodov spravím.Mal som už Piatu jazdu a ja hodinu pred tím sračka na záchode,srdce mi strašne bije je mi na vracanie je to niečo strašne som asi psichicky narušeny.Intštruktor mi povedal že to ešte nezačíl že spím za volantom On povie doprava ja idem dolava Uplne mimo nesledujem značky,neviem kto ma prednosť NIČ.A po jazde som nenormalne unaveny normalne ma viečka tažia.A pritom teoreticky to všetko viem! Tak potom kde je problem 5 jazda a mne robí problem sa vobec pohnuť.Nikdy sa to nenaučím :( som debil vo všetkom :(

brekeke

monika438
29.7.2009 si asi myslela, nie?
a kde si robila vodicak? ja v R.C.A.... moj instruktor to bral vsetko nad vecou... niekedy som si myslela ze na niecom fici... skoro sme havarovali, na 5 sekund pokrical, a potom, "ale ved nevadiii"... skusky som spravila na prvykrat, ani newem ako sa mi to podarilo...
no, ale mala som ho velmi rada, narozdiel od kamosky, ktorej instruktor v tej istej autoskole bol vojak z povolania ci co... tak ta si teda uzila drezuru... a robila to na dvakrat... :D

monika438

29.8.2009 som úspešne absolvovala jazdu, vodičák sa ešte len vyrába na polícii, ale začnem pekne po poriadku. Prečo som vlasntne išla na vodičák, (sto krát som to počas jázd oľutovala), zlé spoje do zamestnania, vlastne žiadne spoje. Vybrala som si autoškolu v KE. Hodiny teórie boli v pohode, inštruktor srandovny,(a veľmi pekný) pokiaľ neprišli jazdy. Kurz som začala v novembri 2009, jazdy v januári. Na prvej jazde my ešte pred zasadnutím do auta bolo inštruktorom vyčítané, prečo som si neprečítala v knihe o motori, remeni atď. Jazda na cvičisku bola v poho. Druhá jazda sa zase opakovala na cvičisku, totiž som sa na benzínke nevedela pohnúť. Tretia jazda bola zase na cvičisku, štvrtá už v premávke s pár minútami na parkovisku, nevedela som prehadzovať rýchlosti.Z jázd som mala obrovský strach, inštruktor stále zvyšoval hlas, zo začiatku sme videli samé nehody a on to priam hltal, tešil sa z nich. Najvačšiu radosť mal keď mala nehodu ŠPZ Košice-okolie, nemal rád ľudí z dediny.Keď som sa počas jazdy pytala (otázky súvisice s premávkou), odpovedal mi že na to sú teórie. Tvrdil mi,že zo mňa vodič nikdy nebude.Mal strach ísť so mnou na kuželky, a ľutoval, že si ma vybral na jazdy.Ak som neposlúchla jeho prykaz (dva krát) musela som sa mu ospravedlňovať pol hodiny. Ak som mu povedala, že preňho to je ľahké pozná v KE každú značku, vrieskal na mňa, že to nie je argument a chcel aby som sa vžila do jeho kože. Ale on sa do mojej vžiť nechcel.Veľmi dobre vedel, že som pred tým nikdy nejazdila, čo aj odporúačal. Presviečal ma,že som si mohla vybrať inú autoškolu. A nedaj Bože, že som mu protirečila, to bolo peklo. Jazdy aj inštruktor sa mi zhnusili natoľko, že pri jednej z jázd som povedala, ,, končím ,, prístup inštruktora sa hneď zmenil, presvičal ma, že mi dá iného inštruktora, ktorí ma bude chváliť, čo som radikálne odmietla. Novy´inštruktor- zo strachu, že bude možno horší ako tento. Po mesiaci oddychu a načerpania nových psychických síl som sa rozhodla pokračovať v mojích galejách. (neskončím to pre jedného idiota)Zvyšovanie hlasu inštruktora pokračovalo, moje sebavedomie klesalo. Už som si aj myslela,že fakt nie som normálne keď neviem rozoznať právu a ľavú stranu. A potom prišli v júni kuželky. To bolo peklo (horúčavy v aute a aj moje nervy). Najlepšie sa mi jazdili, keď som bola v aute sama (inštruktor šiel na kávu) a sama som si hovorila do ktorej strany mám točiť volantom. Parkovanie mi vobec nešlo ale to som už odmietala skúšať, chcela som jazdiť v premávke - na čo mi inštruktor odpovedal, že ak neurobím kuželky,v premávke sa aspoň nebudem stresovať. Na to som ja povedala, že istí to opakovačka, na ktorú on reagoval, že či si myslím, že na druhý krát urobím vodičák, a navrhoval, aby som si zaplatila ešte jazdu. To som nekomentovala.V júli som mala skúšky, testy som spravila na maxim. počet bodov aj konštrukciu,aj kuželky aj som správne zaparkovala, až na jazdu- (kruhový objazd). Ďalší termín opravnej skúšky bol o 6 týždňov. Čo čert nechcel mala som na jazde svojho inštruktora. Vedela som že ten nepomože, a bala som sa, že bude ešte aj na jazde s policajtom na mna vrieskať. Viete si predstaviť ten strach. Po jazde mi z nosa kvapkal pot.No stal sa zázrak, bola som od svojho inštruktora pochvalena za jazdu. A potom mi aj blahoželal za urobenie vodičáku. Pre mňa to bola najvačšia radosť na svete, totiž vobec som si neverila a splnila som si svoj sen. Teraz (keď budem mať vodičak v ruke)musím len jazdiť, aby som nabrala skúsenosti a svoj sen pretavila na realitu.

majka__

pozrite sa na to vsetci, co robite vodicak takto:

co sa tyka nehod, vazna sa nestane, lebo je tam instruktor (jedine, zeby do teba vrazil silno nejaky ozraty vodic, ale to sa nestane, nebojte sa) a ten ma pedale aj pri sebe namontovane, takze keby bolo treba zabrzdit, chyti volant a slapne na brzdu on, ked nestihnes ty.

mne sa zdalo, ze moj instruktor mi chce najst kazdu jednu malickost a napokon ma este nachytaval, aby som chyby robila a som si myslela, ze to robi naschval. ale predsa len bolo asi 15 min. jednej jazdy, kedy ma normalne ze pochvalil. a to, ze som bola pozorna, dobre robila a tak... nebojte sa, spravite vodicak!

cicuška

melon neboj sa nic to sa casom naucis vsetko ja si tiez teraz robim vodicak a na prvych jazdach to boli extemi som pokazilavsetko co sa dalo :)a o tom ze som bola vzdy mokra ako mys ani nehovorim :) proste kasli nato o nic nejde ber to takzze keby sa fakt nieco ma stat ten instruktor tomu zabrani ma tam spojku aj brzdu to ze ta obcas upozori alebo zvysi hlas je ok ved aj to musi yt :) drzim palce nech sa ti to podari prekonat a uvidis cim budes dlhsie jazdit tym to bude vacsia pohoda :)

jenis

heh lidicky ja vcera pekne plyn do dakej 130 stupnovej zákruty no instruktor skoro umrel na infakt som dakde v protismere skoncila :D akoze ja si z toho len haluz robim lebo kebyze si beriem kazdu jeho poznamku k srdcu tak skoncim na psychiatrii :D ale tak co ani chodit sme hned nevedeli...dnes ma caka jazda v meste to zas bude :D

vela zdaru ostatnym

surviver

Tak ludia, ja som si myslela, ze to len ja mam take stresy pred jazdou.
Je to fakt sranda, ked citam ako vsetky a vsetci zvladate testy a jazda je na prd!!!
V den pred jazdou mam aj ja behačku na WC, co my celkom vyhovuje aspon nemusim riešit svoje zazivacie problemy chemickymi preparatmi, potom rozmyslam ako sa jazdi na svetelnej, a bez oznacenia, a so znackami... a tesim sa ako to vsetko pekne zas poseriem. A zasa ked si predstavim, ze nikto uceny z neba nespadol....tak sa trochu skludnim.
Niekedy som dost otravena, ze preco sa neukludnim, ved som prezila vselico mam decka, nie 19 rokov a su aj dolezitejsie veci ako moj stres. Lenze to je si ten problem, prave ten vek - si myslim - robi problem a to: priliz vela zodpovednosti a strach.
Takze uz sa tesim na moju dalsiu jazdu a budem sa velmi snazit (nikoho ani seba nezabit)a konecne robit to co mam.
Inac instruktori by si mali za tie peniaze odpustit poznamky typu - ked toto urobis, tak sa mozeme s vodicakom rozlucit!!! Ved niektori ti (prepitujem) dementi na cestach sice vedia jazdit a maju vodicak ale su si prilis isti, ze uz chybu urobit NEMOZU!
No ale som si zafilozofovala. Majte sa a vela stastia.

zufala:(

no mne dnes huboval ze co tak silno drzim volant ale viete respekt a strach robia svoje :D snad to bude casom lepsie...a brzdenie..omg :D

majka__

nebojte sa vsetci, ktori robite vodicak. ja som ho robila minuleho roku v septembri. a bola som taka hlupa pri soferovani, ze joj... a pritom teoria mi isla fakt skvele. uvediem moje trapasy - priklady:

- to, ze som sa nevedela sustredit, to bolo pri mojich jazdach normalne. instruktor mi povedal, ze vzdy, ked mi nic nepovie, znamena, ze ideme po hlavnej ceste. a ja som totalne nerozmyslala a nevenovala znackam pozornost. ked mi povedal, ze chod do prava, ta som si myslela, ze fajn, sak vpravo je hlavna cesta. chapete? totalny trapas... a to som este neuvazovala pri 8 jazde mozno.

- bola som na autocvicisku a mala som prechadzat kuzelami. tie som sa naucila prechadzat tak pri 7-8. jazde bez chyby viac-menej. no ale raz som skoncila jazdu a kamaratka mala ist po mne. mala prve jazdy myslim a instruktor ma chcel zaviest ku skole, ale sa pytal, ci sa ponahlam, ze chce, aby sa este raz presli kuzele. v ten den nebol so mnou extra spokojny, ta som si pomyslela, ze do kelu, co zas nebol spokojny. no a on mal namysli, ze chce, aby presla kuzele ta holka, co po mne nasledovala. som bola totalne zaspata.

- no a samozrejme trapas, ktory sa opakoval kazdu jazdu - bola som nepozorna, prve jazdy pritlacena na volante. a bavil sa na tom. a ani na skuskach som nebola velmi pozorna.

jajkafr

No ja som bola úplne iný prípad ako ty... Vravela som si skúšky zvládnem v pohodičke najviac som sa bála jazdy akože na začiatku to bolo fakt strašné. Auto som štartovala na každej križovatke pretože mi zdochol motor :D a tak to bolo počas celej autoškoly už som myslela že nespravím ani skúšky a teraz v auguste budú 2 roky od toho čo som spravila vodičák a pohoda.

Dôležité je, aby si sa za volantom uvoľnil. Neber to tak tragicky. Proste dajak bolo dajak bude. nestresuj sa zbytočne. Povedz si že aj väčší debili spravili ako si ty u mňa to vždy zaberá :D Treba trošku viac odvahy, uvoľniť sa a tú teóriu čo máš v hlave treba použiť aj v praxi. Pred križovatkou trošku spomaľ, aby si mal čas rozmyslieť si, že kto má prednosť a hlavne dívaj sa na značky tie ti veľa pomôžu :) držím palčeky :)

usiko

caute vodicaci....jak keby som o sebe citala.....vodicak som si robila pred necelymi dvoma rokmi /mala som 29, bola som najstarsia v kurze/....a presne, hnacky, po jazde totalne spotena, nohy ma neuniesli ani domov.....byvame v Kosiciach a teraz v pohodke jazdim, kluckujem pomedzi auta z pruhu do pruhu a naucila som sa citat znacky, dovedu ma tam, kam treba....vsetko sa naucite, aj znacky pozerat, aj daleko pred seba pozerat aj v cudzom meste byt a najst co treba....nebojte, ved aj ked ste sa ucili chodit, tak ste milionkrat spadli, kym ste prebehli dva metre...

ale inak, ked som ja mala jazdy, tak som si myslela, ze nikdy sa to nenaucim.....prd, naucila som sa to a som spokojna....budete aj vy....

to, co pocitujete pri jazdach je respekt, pretoze viete, ze premavka je nebezpecna, ale kopec vodicov je trpezlivych a ak na vas bude niekto trubit, nevsimajte si to....