krv pri stolici

smutny:(

neviem ci toto forum funguje ale mam obdobny preblem.....dost vela krvi v stolici ...jasne cervena....je momentalne piatok /pondelok chcem ist k obvodnemu ...ale potrebujem najaku utechu...mozu to byt "len" hemeroidy???? alebo sa mam obavat nieco ineho????

zuzana175

a ako by ma vysetroval odbornik? to nejakou hadickou cez konecnik,ci ako to prebieha?? ja mavam nepravidelnu stolicu, a niekedy jasno cervena krv (trosku) na toaletnom papieri...uzivala som vlakninu,no nepomohlo...

babika.z.cukru

ak sa tak velmi bojis, chod za lekarom, aby si sa upokojil. to bude najlepsie riesenie, zisti sa, z coho to mas a budes pokojny. nie si sam, kto ma takyto problem, nie je to ziadna hanba, takze no problem.

bojim sa

prvy raz sa mi to stalo pred 4ma dnami..:( ale to tam mohla byt aj paradajka ale nei som si isty ale mam obrovsky strach..:(

bojim sa

mal som to druhy krat v zivote, aj vtedy bola krv aj v stolici aj na papiery. ale nic ma neboli jest mi chuti problemy so stolciou moc nemam ale aj tak sa bojiiim.:((

babika.z.cukru

pozri, ak sa ti to stalo prvykrat a tou zmenou stravy sa ti to nezopakuje, tak je jasne, kde bol problem a nic vazne to nie je. pokial to ale nie je jednorazova zalezitost a bude sa ti to opakovat, najlepsim riesenim bude, ak pojdes za lekarom, pretoze sa moze jednat o uz spomenute hemeroidy. v pripade, ak to bolo vyvolene zlou stravou, stolica bola prilis tvrda, tazko sa predierala cez steny analneho otvoru, preto je mozne, ze sa mierne natrhol, alebo podrazdil, preto ta krv. (krv v stolici by sa nemala zanedbavat, pretoze castokrat signalizuje aj zavaznejsie ochorenia, nechcem ta ale strasit. mas len 17 a sam pises, ze tvoja strava a stravovanie nebyvaju velmi ukazkove, preto moja odpoved.)

babika.z.cukru

preto ti hovorim, mierne zmen stravu, snaz sa jest pravidelne a castejsie, nie dlho nejest a potom sa prepchat. este raz napisem, do stravy teraz zaraz vacsie mnozstva zeleniny a ovocia, potrebujes dstatok vlakniny. ak ju neprijmes v takomto stave, kup si Psyllium, nizsie som vysvetlila o co sa jedna. a pi, pi, vela pi, hlavne nesladene ciste mineralky. malo by to ustupit, ak to neustupi, a nadalej bude problem pretrvavat, pravdepodobne pojde o vnutorne hemeroidy, potom zajdi k lekarke.

bojim sa

Zlou stravou ? lebo mne mama hovori satle ze nepravidelne jem,rychlo jem,alebo ze sa naraz najem a potom dlho nejem,a tak ta krv bola svetla a dost jej skoncilo aj na papiery a menej v zachode ale moze to byt napriklad zapricinene ze mam zapalene dutiny a v noci aj cez den tie sople proste do mna idu.no bola tvrda ale prilis nie zase.