krv pri stolici

funny

Len to odkladajte, tú návštevu u lekára, kvôli hanblivosti. Potom ak vám nedajboh niečo zistia čo bude robiť?

Ja som mala krv v stolici raz za niekoľko mesiacov a skončila som s dedičnou genetickou chorobou, ktorú má na SVK pár ľudí a ani to nevedia liečiť.
Dr genetička mi dala dobrú prognózu, ak sa nedám operovať, tak dostanem tak či tak rakovinu ani sa nenazdám.

Takže nechápem prečo vedome riskujete, však lekári sú na to aby pomáhali, nie na to aby sa k nim ľudia hanbili chodiť.

jaj1990

Dobrý deň, mám podobný problém ako tu opisujete. Nikdy som nebola nejak vážnejšie chorá, vždy len bežná chrípka. No posledné dva týždne mám problém so stolicou. Niekedy celý deň ani nejdem, na druhý deň je stolica príliš tvrdá a na toaletnom papieri sú stopy po jasno červenej krvi. Moja pracovná doba je bohužiaľ ale dosť ,,blbá\\\\\\\" s prepáčením za výraz, preto by som chcela vedieť o čo sa asi teda jedná a či sa dá na to bežne v lekárni niečo kúpiť. Vek je 19 rokov, ak pomôže. Vopred ďakujem za dúfam skorú odpoveď......

lololol

dobrý den chcel by som sa opytat ci ci je vazne ak mam svetlu krv v stolici nie casto raz za 3 mesiace ako kedy.

lololol

dobrý den chcel by som sa opytat ci ci je vazne ak mam svetlu krv v stolici nie casto raz za 3 mesiace ako kedy.

karioll

tesne pod rebrami na pravej strane je pecen,ale ta neboli,moze to byt zlcnik,ale moze ti aj pankreas a oblicka vyzarovat,najlepsie je ist na ultrazvuk brucha

smutny:(

no je to v pravo zo stredu...uz som s tym behal po lekaroch a zistili mi ze mam podrazdeny pankreas.....ale mate pravdu moze to byt aj zlcnik (papriku ani vela nejem)....kurnik je rano normalne mam strach ist na wc :( som zvedavy so bude ....

vitti

smutny- na pravej strane je pecen a zlcnik a na lavej alebo strede je pankras takze asi ti boli zlcnik ked ti picha vzadu rebriku nejes vela papriku?

ninka255

smutný, na pravej strane je pečeň a žlčník, môže to by žlčník ak sa nezdravo stravuješ,alebo si zjedol niečo čo ho podráždilo

smutny :(

kariol dakujem za info....este k tomu ....boli ma dost brucho konkretne prava strana....mam pocit ze pankreas ( mal som s nim uz problem...tesne pod rebrami :(

karioll

ak je cervena,mozu to byt hemeroidy,alebo praskunuta zilka v konecniku,pri velmi tvrdej stolici to byva.keby bola cierna je problem,to je vnutorne krvacanie.v kazdom pripade aspon na rektoskopiu by som isiel,budes na kolenach a laktoch a pichnu ti do konecnika trubku,balonikom nafukaju a popozeraju.ked nic,tak nic,mozno ti daju detralex alebo rutin na spevnenie vystelky ciev a zil.keby to pretrvavalo,da sa urobit kolonoskopia a mas narok na celkovu anesteziu