Sex a zápal močových ciest

kristína1987

Viviene, každá z nás može mať problém v inom, u mňa boli e-coli ( aj sú ) v spojitosti s oslabenou imunitou. V normálnom prípade sa s tým telo asi bez problémov vyrovná a zničí, neviem :( Mne urológ ( ten normálnejší ) povedal : Viete to je tak, niekto je náchylný na horné cesty, niekto na dolné. Niekoho bolí hrdlo hneď ako vypije niečo studené, nás teda podľa všetkého bolí močová trubica :( Mne v moči totiž v poslednom čase už skoro vobec nič nenašli, bola som dokonca aj na cievkovaní :( výsledok : bezvýznamná bakterióza. Takže ja osobne ( ale samozrejme to platí len pre mňa, ja som zodpovedná len za seba ) žiadne antibiotiká jesť nebudem. Ak Ťa to veľmi bolí, vyskúšaj prosím ten čaj, som fakt zvedavá,uvidíš že pomože, mne keď bolo najhoršie ( cca pred mesiacom aj pol ) veľmi pomohol, ukludnil, odvtedy to zvládam. Keby som bola išla zase k lekárovi ( čo som sa teda aj chcela objednať, akurát aj keď si priplatíte, proste NIE JE MIESTO!! ) tak mi dá ATB a dostanem akurát tak zápal "tam dole" a bude mi z nich zle. Ja som toho názoru že liek nevylieči, len utlmí. Treba nájsť príčinu, čo naši lekári moc nevedia, alebo im je ťažko o tom hovoriť. Ak si s priateľom NIKDY nemala nechránený sex tak potom by som to asi neriešila, alebo keď tak pre istotu by som dala vyšetriť aj jeho. Ten moj to zvládol bravúrne ;) Dnes si bola u lekára, ako si pochodila?

Viviene

Jeeej ďakujem ďakujem krásne za rady... propolis je super môj otec bol včelár a keď som bola mladšia dával mi ho na kocku cukru nebývala som vôbec chorá a nemala také problémy ako mám dnes...ja neviem čo mám robiť zajtra mám ísť k urológovi lebo mám stále hnis v moči už sa fakt teším ak to bude zas taký ochotný prípad že "načo som tam prišla, to je problém obvodnej a pod..." Antibiotiká ešte doberám aj keď ich neschvaľujem lebo napr. v mojich je látka, ktorá je karcinogénna a v mnohých krajinách zakázaná (ale s tým nič nespravíte to je vo všetkých produktoch farmaceutického priemyslu a čo je horšie aj v potravinách) nehovoriac o tom, že telo si môže vďaka nim vybudovať na baktériu rezistenciu...nechcem to však podceniť keď som laik a proste neviem do akej miery si môžem dovoliť liečiť sa sama aby sa to neskôr zas neodrazilo niekde inde... Ale zaujímalo by ma či sa partner musí preliečiť aj v prípade, že používame kondóm? ..to asi nebude potrebné či?

kristína1987

Vivien - Ja už lekárov ani neriešim, vzdala som to. Tiež som bola beznádejná a doteraz som z toho neni vyliečená a už len dúfam, že z toho " vyrastiem ". Všetkým dievčatám a ženám však možno pomôžu moje domáce recepty a rady ako to udržať aspoň pod kontrolou. Dnes s tým už viem bojovať a som rada pretože najhorší je pocit, keď to začne rezať, páliť a vy nič nezmôžete. Viem o čom píšem, patrím do kategórie žien ktoré si prešli už aj depkou koli tomu. rezalo ma to NONSTOP! Takže čo mne v prvom rade pomohlo, a bol to zázrak, je PROPOLISOVÁ TINKTÚRA ( nie kvapky, tinktúra! Musí obsahovať aspoň 90% alkoholu, ale potom pozor s vodičákom ;) :D ) je to veľmi účinný ale aj silný roztok, jedno z najsilnejších prírodných antibiotík, takže s rozumom, pite to zriedené. Kľudne do kávy, čaju, ja to pijem aj s colou. 30 kvapiek cca, priznám sa keď som na tom bola veľmi zle, liala som to. Ale zaberá, fakt zaberá. Ale nevylieči, len dlhodobo. Stojí to asi 3 eurá takže nič drahé našťastie, ja ju mám VŽDY v kabelke, po ruke. Teraz som ju ale našťastie nepoužila asi mesiac - uplný zázrak. Ďalšia vec - čaj UROCYSTON od firmy Lerros, robí zázraky!!! Stojí necelé 1 euro. Vypite aspoň po litra, nechodte cikať aspoň 10-15 minút ak je to možné a keď už môžete, tak príde úľava. Upokojí a zoberie bolesť. Myslím si že tento čaj výrazne prospel k tomu, že už ma to nebolí NONSTOP ale "IBA" keď prechladnem, alebo "IBA" dva krát do týždňa. Do tretice mi pomáha horúca voda. Sadnem si do takej vrelej akú len tam dolu znesiem, a super. Mám vždy flašku, do ktorej dám vodu, šup do mikrovlnky na 1:30 a prikladám na "šušku" :)) uvidíte že to zaberá. Nakoniec jedna vzácna rada : Nech priateľ uteká k urológovi, pravdepodobne ste mu tie hnusné e-coli odovzdali, u nich sa to lieči vraj ťažšie ale je to nevyhnutné pretože vy nadarmo zlikvidujete čestnou prácou tie hnusoby, on vám ich vráti spať. Keď už sú vaše ;)) a kolom dokola.. takže : Vyhýbajte sa nechránenému sexu, aj so stálym partnerom! Aspoň na začiatku. A po sexe sa bežte hneď umyť, mne sa tiež nechce ale odkedy to dodržiavam, cítim veľké zlepšenie. Ja tie antibiotiká jesť nebudem, nech si ich je kto chce. A pite veeeeeľa veľa vody. Ja dokonca kašlem už aj na brusnice. Keď počujem to slovo zježia sa mi chlpky. AK viem ešte nejak pomocť veľmi rada, viem aké to je :(

Carie

aj ja som to mavala. nebrala som antibiotika, lebo som si hovorila, ze vsak to prejde aj samo. potom mi raz niekto poradil, ze to treba raz poriadne preliecit. vtedy som brala 2 druhy antibiotik, jedny po druhych mozno aj 3 tyzdne, lebo sa to dlho nechcelo vyliecit. a odvtedy mam pokoj, uz som to nedostala. teraz to je asi 5 mesiacov co to nemam, co je u mna uspech, dufam, ze to uz vydrzi navdzy. trapila som sa s tym aspon 2 roky. tiez sa chodim po sexe sprchovat a mam to specialne mydlo na intimnu hygienu

Viviene

Ahoj všetky ťažko skúšané ženy... mám presne rovnaký problém ako tu píšete viaceré... opakovaný zápal močových ciest a baktéria E-coli v moči. Som frustrovaná z návštev lekárov lebo okrem tohto mám aj iné zdravotné problémy a lekárov pramálo zaujíma podstata problému a je im jedno či sa problém lieči alebo nie... Zaujímalo by ma či ste si skúšali pomôcť doma samy nejakými prípravkami alebo domácimi receptmi a či sa vám podarilo zvládnuť tento zdravotný problém aj bez návštevy lekára?? najmä vzhľadom na to, že je to dosť nepríjemné, neustále nutkanie rezanie pálenie atď...človek nevie čo s tým a nemá dôveru v lekárov... Ak by niektorá z vás vedela poradiť aj niečo iné okrem urologického čaju a brusníc nejakú stravu, denný režim atď čo robiť a nerobiť tak v kocke budem veľmi vďačná :) Držte sa všetky a bojujte aj keď viem dobre že je ťažké sa držať vpohode a usmiata...

mandy6

Ahojte. Ja mám problémy s močovými cestami už 5 rokov. Vždy som bola liečená len Biseptolom. Leukocyty na 2 až na 3 kríže. Raz som išla na pohotovosť, keďže na Biseptol som bola rezistentná a nie a nie prestať. Dostala som zinat, ktorý mi hneď pomohol. Po pár týždňoch sa však všetko vrátilo a ja som išla prvý krát na urologiu. Spravil mi sono a predpísal urovaxom a nolicin. Úľava hneď po prvej tabletke! Urovaxom sa berie 3 mesiace, nie sú to žiadne ATB, iba pomáhajú imunite močového mechúra. Išla som aj na stery gynekologovi, pretože som mala E-coli v moči. Uvidíme akú budú výsledky. Tak isto som poslaná imunologovi. Je to dosť záťaž na psychiku, mne sa už sníva o tom, ako hľadám WC, v noci sa budím a idem na WC. Horúci kúpeľ je pre mňa veľká úľava. Pýtala som sa aj urologa, či mi to nemôže ublížiť a povedal, že určite nie. Umývam sa po každom použití toalety, hygienu dodržujem na 100%. Pitný režim musí byť a tak isto aj po sexe idem hneď na WC. Ak nejdem, na druhý deň je to tu. Spávať v ponožkách, a teplo sa obliekať, chrániť si ľadviny a nohy! Tangá nohavičky nie sú vhodné, aj keď ja iné v skrinke ani nemám :-) Držím vám palce baby, ak sa vám to často opakuje a máte pocit, že to má čo to so sexom, utekajte gynekologovi, spraví kultiváciu a o 2 týždňa vám vie povedať, čo je príčina vášho trápenia. Predpíše väčšinou vaginálne čípky a budeme mať pokoj. Treba sa spýtať potom, či aj partnera treba liečiť !

_Emma_

Ahoj
niečo takéto mám aj ja a trápi ma to už dlhšiu dobu a zaujalo ma čo písala wendy298, mohla by si aj mne poslať link na tú omegu 3.
Ďakujem veľmi pekne.