Sex a zápal močových ciest

Viviene

Teraz som chvalabohu vpohode (dokončujem diplomku) nebolí ma to, ale neviem na čom som, lebo na poslednej kontrole moču som tam mala stále hnis takže neviem čo mám čakať... pijem každý deň veľa čaju aj urologický a som v teple naobliekaná a zabalená v deke + hrubé ponožky aj keď je vonku 20 stupňov... mne je ale aj tak stále zima takže mi to nevadí..kamoška mi spomínala tiež biorezonanciu že má s tým jej rodina dobré skúsenosti takže ak sa mi to bude stále vracať (ako zápaly oka) tak som ochotná podstúpiť čokoľvek okrem návštev nekompetentných slovenských lekárov...

Viviene

Teraz som chvalabohu vpohode (dokončujem diplomku) nebolí ma to, ale neviem na čom som, lebo na poslednej kontrole moču som tam mala stále hnis takže neviem čo mám čakať... pijem každý deň veľa čaju aj urologický a som v teple naobliekaná a zabalená v deke + hrubé ponožky aj keď je vonku 20 stupňov... mne je ale aj tak stále zima takže mi to nevadí..kamoška mi spomínala tiež biorezonanciu že má s tým jej rodina dobré skúsenosti takže ak sa mi to bude stále vracať (ako zápaly oka) tak som ochotná podstúpiť čokoľvek okrem návštev nekompetentných slovenských lekárov...

lentuska

@Viviene
No ja zas mam pripad, kedy kamoske zistila jedna moja lekarka, ktora robi biorezonancne vysetrenie, ze mala chlamydie. A povedala jej hned, ze darmo ona bude jest stale ATB a kremy a caje, ze tam bude s najvacsou pravdepodobnostou infikovany aj partner, co sa aj potvrdilo a bola nutna liecba oboch. Ona robi celostnu medicinu a vsetko lieci na prirodnej baze...nam pomohla celej rodine a inde ani nechodime. Za taketo vysetrenie berie iba 15€. Kto by chcel vyskusat, dam cislo,kde sa mozete objednat.

kristína1987

Nemáš za čo ďakovať Viviene, mne je tiež dobré pokecať si o tom :) včera som zase sedela s priateľom na terase, no a začalo to trošku ale ako sme prišli domov tak som si spravila čaj, a bolo dobre :) Akože ho prestali vyrábať? U nás som nič také nepočula, dokonca sa dá normálne kúpiť. Tak vyskúšaj ešte Species Urologicae /asi som to zle napísala :)) ) tiež od Lerrosu, tento je sypaný. A boli Ťa to teraz? A kde presne?

Viviene

Ahoj...no s tým asi súhlasím že strava je základ pre zdravie...dnes som bola po doktoroch...na urolog. ma odbili že to nie je akútne objednali ma o 2 týždne až a na gynekológii som sa dozvedela že kultivácia a stery sa robia až po ukončení liečby no a ja mám stále antibiotiká hoci posledný deň...to mi mohol snáď niekto aj skôr povedať ale zas som múdrejšia... no a v lekárni som sa pýtala na čaj Leros Urocyston vraj sa prestal vyrábať hoci tá firma robí aj iné čaje a tiež aj urologický len už sa nevolá urocyston.. tak neviem či je to to isté mala som od nich aj predtým čaj a teraz som si ho zas kúpila...tak neviem no.. toľko k tomu no držme si všetky palce nech sa zbavíme tých nepríjemných problémov...

RNG

Inac najviac, co moze posilnit imunitu je dobra probioticka crevna flora, ktoru si treba nasadit a rozmnozit mnohotisickrat branim roznych mikrovlaknin v davkach najmenej 15 gramov, cely zivot.
A vyhybat sa co najviac cukrom a vyrobkom z bielych jemnych muk. Lebo to podporuje skodlive kvasne kultury, opak uzitocnych probiotik.

RNG

Spomeniem tu len pomerne velmi ucinny antimikrobialny prostriedok na infekcie v mocovom a crevnom systeme, Berberine. Davka je 2 x 1 gram.
Je to latka, ktora je zodpovedna za ucinnost brusnic, ale tam je jej celkom malo, odporucam tieto ovela vyssie davky.

Viviene

:( to si ma nepotešila ale vďaka za varovanie...ide totiž o to, že ja som mala tu uveitidu už minulú jar a aj sa mi to vrátilo viac krát ale ako padlo leto bol pokoj (na jeseň sa to vrátilo zas a ostalo celú zimu)...tak teraz mám už aj novú chorobu na leto aby mi nebolo smutno...problémy s močovými cestami..na kúpalisko teda asi chodiť nebudem pre istotu a skúsim proste sa zamerať na zdravú stravu a skúsim začať aj viac športovať lebo jedna očná doktorka mi poradila že to je najlepšie na imunitu...s priateľom sme začali kupovať aj zdravšie potraviny v ktorých nie sú pridané všelijaké chemikálie... začali sme kupovať goji (kustovnica) čo je ovocie na zvýšenie imunity.. no uvidím aké budú výsledky.. ak mi Kika môžeš ešte niečo poradiť budem rada a ďakujem za všetky rady, ten čaj si kúpim a dosť pomáha aj proste sa o tom s niekým porozprávať kto chápe ten problém.. takže vďaka :)

kristína1987

Musím Ťa sklamať, je to pravda. :-/ Veľké riziko máš napríklad na kúpalisku, keď vyjdeš s mokrými plavkami a v nich aj ostaneš. Na druhý deň to môžeš očakávať :( Preto nikdy nebuď v mokrom, vždy nos pri sebe suché plavky do ktorých sa dáš keď vyjdeš z vody. Takéto veci si skús aj vygoogliť, na nete je o tom písané dosť. Ja si močovú trubicu cítim hneď ako som v zime - od nôh. Alebo premoknú topánky atď. Včera som napríklad do práce musela vlakom, ktorý meškal 30 minút. Medzitým som uvidela kamarátku so psom, pozabudla som sa, sadla na studenú lavičku a po príchode do práce som už srkala Urocyston. Ale - prešlo to :)ešte som zabudla, že ja beriem D-manosu s propolisom. Pomáha vyplavovať hnusné e-coli, takže sa neprilepia na steny. Odkedy to beriem - tiež zlepšenie. Stojí to okolo 7-8 eur.

Viviene

Ahoj ešte raz :) ja viem že dnes som mala ísť k tomu urológovi ale nemohla som sa dokopať..navyše som si o tom ku ktorému mám ísť prečítala veľmi nelichotivé hodnotenie... k lekárom mám hrozný odpor...mám tiež zníženú imunitu aj keď neviem či to je to správne slovo...trpela som od jesene uveitídou čo je imunitný zápal oka dosť nepríjemné keď musíte robiť na PC práce do školy, diplomovku, učiť sa a podobne a zároveň si nenamáhať oko...v tom čase som si myslela že ako študentovi v končiacom ročníku sa mi okrem skutočne vážnych chorôb už nič horšie nemôže stať (kvapky ktoré som brala na oko mi zvýšili aj vnútroočný tlak) kým som pred 2 mesiacmi neschytala močové cesty a spol a kým sa mi to aj nezopakovalo a stále to neodišlo...vtipné je že odkedy som mala problémy s okom tak som neschytala žiadnu normálnu chorobu ktorú lekári a dokonca aj tí slovenskí vedia liečiť...ale zajtra už pôjdem k tomu uromaniakovi a asi aj na gyne potom sa podelím s info ak to bude k veci...zatiaľ mi len doktorka odporučila umývať sa po každej stolici a nosiť so sebou tie vlhčené utierky na intim hygienu čo ale nie je pre mňa ideálne riešenie lebo mne tie všelijaké sprchové gély a iné kozmetické prípravky hoci aj intim nerobia dobre tam dole...Inak včera som niekde čítala že problémy s močovými cestami narastajú v lete je to pravda??.. dúfam že nie...