Piercing v pupku

ceruza 5565

ahojte ludia ja by som sa chcela opytat ze chcem si dať piercing do ucha do lalocika a viem aj ako sa o to treba starat len sa chcem opytat ze o 3 dni idem k moru.. viem ze more ma dezinfekčne ucinky ale aj tak.... nemoze mi to nejako ublizit?nedostanem nejaku infekciu? a esteze keby sa mi to nedajboze zapalilo tak co s tym mam robit? ci normalne si to cistit alkoholom? dakujem

pepa1493

kup si nato sprej v piercingovom studiu ja som s tym mala problem tiez alebo zmen material napr ak mas titan daj si chir.ocel alebo naopak ..mne sa hojil pol roka bola som zufala a hned ako som si nato kupila sprej original v studiu o tyzden bol zahojeny.len sa mi s nim stala taka neprijemna vec ze sa mi posunul o nieco dopredu a je to na tensej kozi ...ale asi sa stym uz nic neda robit len ak tak prepichnut znova a to sa mi nechce zase znasat tak kaslem nato .....

LuSsynda

Ja mám pierc už asi vyše 2 mesiacov... na začiatku v pohode... ale neskôr mi napuchol a mala som ho celý červený a na dotyk bolo cítiť ložisko hnisu... tak mi doma povedali, že si ho musím vybrať... po 2 dňoch to začalo ustupovať. Potierala som si ho repíkom a na noc si dávala repíkové obklady. Na 3 deň sa mi upchala dolná dierka a piercing som si nevedela tak späť... tak na silu som ho vopchala z hora a tak prepichla spodnú dierku.. našťastie to nebolo také strašné len trošku išla krv. Potom sa mi to už vyliečilo.. ae naoozaj ten repík odporúčam :) pomáha to... a ja som to mohla mať aj zato že som si to stále chytala a hýbala s tým. Ako som hladala na nete o pierce.. tak som prišla k takému že nemôže sa ním hýbať na sucho pretože sú tam nejaké kanáliky, ktoré sa potrhajú a tak môže vznikať hnis... :-) držím vám palce... a hlavne nechytať so špinavými rukami :)

zuzikk

moj nick,
ja som si dala piersing do pupku a do nosa na floride a na druhy den som sa uz kupala v mori. slana morska voda ti isto neublizi.

monicka,
mne z toho isla tiez taka vodicka, ale ked sa o to budes starat a pravidelne si dezinfikovat tak sa ti to pekne vyhoji.

Florida

daj ho von ten piercng co ine ako tvoje telo to zrejma neprijalo co uz nie si stvorena pre nosenie piercingu v pupku :-) treba s a s tym asi zmierit kus potierit repikom robit si obklady niekolko krat denne mne to aspon pomahalo ale pravda je ze pol roka pretrvavania potiazi som nemala aj ked priznavam ze sa mit o tiez dlhsie hojilo, ale dnes uz piercing nemam dala som si to von, nejak mi to casom prislo zbytocne,splnil posolstvo a vyznam toho preco som si ho dala a ta zivot ide dalej :-)

cic

no ja si myslim ze ked to neprehanate s chytanim atd.. aj cistenim tak je fajn.. mam pierce v brusku cca dva mesiace mozno menej.. ale nemam ho uz ani cerveny ani nejak "zahnisany"...obcas ked si s nim hybem(co by sa nemalo :D) strhnem si vnutri asi chrastu a vyteka mi mok..ale iba malicko..bola som aj na kupalisku a nic sa nestalo... ale urcite si myslim ze je to aj o tom ako telicka jednotlivcov prijimaju v tele cudzie predmety(a ako sa hoja ranky hociake) ;)

nikkkkkaaaaa

ahooj..ja mam piercing v brusku uz rok..a doteraz som s nim nemala ziadne problemy..o piercing v bruchu s atreba prikladne starat..takze ti poviem ako to robim ja...:D..avazne som este ziadny problem nemala...tak ranoo si to cistim antibakterialnym mydlom PROTEX...na obed si to cistim dezinfekcnou vodickou BETADINE..kupis ju v lekarni..a vecer....das si prevarit vodu...ked bude taka akurat tepla..prelejes ju do poldecaka a das tam ani nie tristvrt cajovej lyzicky soli...vazne neprehanat to so solou!!!inak ti viac uskodi ako pomoze...no a lahnes si..poldecak das na svoju ozdobku..podrzis minutku dve,,,a hotovooooo....:DDDD...drziim prsteky...

linka55

morska voda je na zahojenie naj!to ti este nepovedali?:) vela ludi si to dava robit pri mori lebo morska voda na to skvele posobi.....preco si asi baby vyplachuju a cistia pirsing s morskou solou ha?:)chod to toho

Martinka2

tak teraz neviem ci je najlepsi napad si to davat ked o meesiac ides k moru...mne sa to hojilo asi 3 mesiace dakomu aj pol roka zalezi to aj od toho ci sa ti rany hoja kratsie alebo dlhsie a casto ti hnisaju...kazdopadne mne povedali v salone ze sa nesmiem kupat neviem ako dlho...asi mesiac a ani na slnko velmi nie....takze aj preto som si to robila po lete v oktobri...som si to maximalne mohla vyplachovat vodou a antibakterialnym mydlom...v ziadnom pripade som nesla na plavaren alebo do solarka..a morska voda tak neviem ale dost vysusuje sol...a mne odporucali si to pri hnisani vyplachovat slanou vodou a urobilo sa mi to este horsie...zapalilo sa mi to...