Zacala som chlpatiet

Príspevok v téme: Zacala som chlpatiet
katkaaa

ahojte mam problem ze som zacala nejak chlpatiet brucho mam chlpate aj stehna a aj vnutorna stena stehien .. je to hrozne a co ma dostalo ze aj medzi prsiami mam chlpzy a vidno to co mam robit ked to vytrhavam je to este horsie mam ist ku gynekologovi neh mi na to nieco da alebo rovno na endokrinologiu a da sa to potom nejak upravit ze uz viac nebudem zarasta?? poradte..a ku endokrinologovi treba aj odporucanie?? ma este niekto taky problem alebo len ja chlpatiem jedina na svete.. a uz mam z toho depky ani plavky ani nic si obliect

katkaaa

a z coho mam strasne komplexi je ked by som sa mal zobliect ptred priatelom ako tak to je koniec pre mna.. ako jeho reakciuu a vyraz tvare si nechcem ani predstavit.. uz len ked chce ze mi dat pusu na brucho tak ako neviem preco sa hanbim a radsej sa vyhovorim ze som stekliva alebo nemam naladu na somariny. a u doktorov je to to iste.. len je to horsie ze ja som to skusala odstranovatale sa to stale zhorsuje..hrozneeeeeee

katkaaa

ste zlate .. ja som umierala od hanby ze som jedina na svete a mam inak 18 rokov..a ako neviem si stale predstavit ako to budem zvladat ako mam komplexi si dat kratke nohavice sukne tak to uz vobec a ked som konecne schudla 29 kil a mozem si dat kratke tricko s holym pupkom tak nie lebo mam tam chlpy a uz ani ten vystrih si nebudem moct dat za chvilku ..

lenka2583

susanah:no ja som si to raz oholila a strašne to svrbelo, ked to potom zarastalo, tak som si to potom aj s depilačným krémom odstránila, ale zas ked začalo zarastať, tak to strašne svrbelo, tak som si to vyepilovala, na podiv to vôbec nebolelo. no potom som to nechala opäť zarásť a už to nerobím, ale treba si na to zvyknúť, dá sa. napr. ja si nechávam teraz len veľmi maličké, a to som si tiež musela zvykať, lebo to svrbelo, ale už je to pohoda, už práve naopak, svrbí to ked už ich mám dlhšie
tak len do toho, ak si myslíš, že je to správna voľba, ja uvažujem, že raz sa na to dám a budem sa holiť úplne:)

lenka2583

ešte som zabudla: na tvári si všetko vytrhávam pinzetou, hoci to dlho trvá, ale robím to tak
ale inak pravda je, že to rieši aj gynekolog aj kožný, ale to sú prípady ked dievča zarastá až po krk vrátane, mám takú kamarátku, nie je to nič príjemné, aj na krku mať viditeľné čierne chlpy, ona chodí teda pravideľne na gynekologiu a kožnému, berie lieky na úpravu hormonov, dáva si to lekársky vytrhávať, totiž najskôr berie lieky a potom, aby zistili či zabrali, jej tie chlpy musia vytrhať a ked nezarastie opäť vedia, že liečba bola úspešná a ked zarastie, čo sa jej aj stalo viackrát, tak zvolia inú liečbu, po ktorej zas vytrhávanie a tak to ide dokola, pokusný králik z nej bol chuda. to lekárske vytrhávanie je drastické a potom to mala opuchnuté-také úplne zapálené ešte týždeň, a musela sa natierať nejakým bielym krémom, vyzeralo to ako detský tekutý púder, ale nie som si istá, a tak chodila taká biela ten týždeň do školy, proste hrozné, ale sa toho zbavila konečne

susanah

Holite si aj intimne partie? Myslim velke pysky. Vedeli by ste poradit bezpecny sposob ako as zbavit chlpkov tam?

lenka2583

ahoj. ja som tiež bola strašne chlpatá, také hrubé husté čierne chlpy, som bola zúfalá. žiadna žiletka nepomohla. ani hned po oholení nôh som si nemohla dať krátke nohavice, lebo tie chlpy i tak bolo vidieť, také čierne bodky. ani venus strojček to nezachránil a tie depilačné krémy, to akoby som ich ani nenaniesla, bez účinku. a samozrejme mi zarastali, stále a všade. Dlho som si vyberala aký si kúpim epilátor až som našla taký, čo bol primerane cenovo len 1500,-SK s tým, že má epilčnú hlavu plus epilačnú hlavu na citlivé partie, je to panasonic a vôbec to nebolí pri vytrhávaní, som s ním veľmi spokojná. epilujem si nohy a oblasť bikín, vydrží to 2 týždne úplne bez chlpkov, úplne hladké nohy, brucho si holím až k prsiam a aj medzi mimi, ale asi iba raz za mesiac, lebo tam pomaly rastú, a pod pazuchou sa holím každý druhý deň. ten epilátor je skvelá vec, nielenže konečne po epilácii mám hladké nohy, ale teraz ked si nechcem epilovať môžem si kľudne aj oholiť alebo už aj depilačný krém na mna funguje dokonca už po 4 minutách, predtým mi nestačilo ani 20 i tak to bolo bez výsledku, chlpy mi zredli a zoslabli, sú oveľa menej viditeľné aj ked sú už dlhšie, proste pohoda, konečne som v lete nosila sukňu, sebavedomie mi stúplo o 500% som veľmi vdačná panasonicu, že má na trhu tak skvelý výrobok, lebo napr. braun, to je otras, strašne to bolí a vytrháva veľmi málo chlpov naraz, čiže epilovanie nemá konca
prajem veľa šťastia

katina

oprava:predtym som si oblast bikin tiez holila, ale to svrbelo. Ked si to vytrhavam, tak to sice v tej chvili viac boli, ale asi tri tyzdne skoro ziaden chlpok a nesvrbi to.

katina

ahoj katkaaa, ja mam podobny problem, teraz mam 27 a pocas puberty som zacala chlpatiet.Vtedy bol holiaci boom a ako 11 rocna som s tym zacala.Teraz sa to vraj da upravit aj hormonalne (neuviedla si vek).Ja som to riesila inou cestou.Lytka si vytrhavam epilatorom, stehna si holim ale oblast bikin si opat vytrhavam az po pupok (pindulu si esteticky upravujem,dost to boli a po holeni ma to svrbi a robia sa mi male vyrazky).Chlpky pod nosom si musim takisto odstranovat, pouzivam voskove pasiky.Mam chlpky vsade, tie jemnejsie mi nevadia, ani manzelovi.Moje sestry boli na tom podobne.Nie je to ziadna tragedia, s troskou casu sa to da celkom dobre zvladnut :-) nebud smutna,ako sa uz rozhodnes je na tebe,velmi dobre ti rozumiem