Zacala som chlpatiet

Príspevok v téme: Zacala som chlpatiet
katkaaa

ahojte mam problem ze som zacala nejak chlpatiet brucho mam chlpate aj stehna a aj vnutorna stena stehien .. je to hrozne a co ma dostalo ze aj medzi prsiami mam chlpzy a vidno to co mam robit ked to vytrhavam je to este horsie mam ist ku gynekologovi neh mi na to nieco da alebo rovno na endokrinologiu a da sa to potom nejak upravit ze uz viac nebudem zarasta?? poradte..a ku endokrinologovi treba aj odporucanie?? ma este niekto taky problem alebo len ja chlpatiem jedina na svete.. a uz mam z toho depky ani plavky ani nic si obliect

tsts

ahojte baby aj ja mám podobné problémy celé nohy chlpaté aj ruky a strašne ma to štve, lebo postavu mám fajn, ale ked mám tie otrasné chlpy, tak nemôžem nosiť sukne, kraťasy...z nosenia tričiek s krátkymi rukávmi mám hrôzu...mám epilátor, ale ten nevytrhá všetky chlpky, tak potom ešte holím...ale už ma to nebaví, tak skúsim zájsť za nejakým lekárom :( veľmi mi pomohlo ked som objavila túto stránku, aspoň viem, že nie som jediná na svete...

robo56

ahojte dievčata, vidim, že sa tu dosť trapite, ale uvedomte si, že niekto ma viac chlpov a niekto nevyliečitelnu chorobu...ja som tiez dost chlpaty a ako sa hovori, vrana k vrane sada, pacia sa mi dievcata, ktore nevyzeraju ako detska prdelka, ale maju aj nejaky ten chlpok navyše :)...takže žiadne predsudky, chlap vas bude mať rád preto, ake budete mať správanie a vystupovanie voči nemu, a nie či vam budú niekde vyrastať akési chlpy...

bublegum

mno ja mam taky ist problem ale mam len 13 rokov .. mam "fuzy" pri hornej pere ale ciernie a je ich tam velmi vela .. raz som si ich oholila .. a od vtedy ich mam vzdyy tmavsie a je uch stale viac .. neviem co mam robit mam si ich depilovat alebo co.. ale vyzera to fakt otasne .. chodim von s chalanmi a nektory sa mi posmivaju ze sa mam ist oholit lebo mam fuze :(

aluska

jeny 555 no neviem, podla mna ked chlpaties na takom mieste, mozes mat vela muzskeho hormonu...mala by si zajst minimalne za gynekologom nech ti urobi hormonalne vysetrenia, popripade ta posle ze inym doktorom...nepodcenuj to prosim ta...

jeny555

mam 14 a chlpatiem strasne mi to lezie na nervy lebo ma s tym kazdy otravuje mam chlpate bruchio a trochu chrbat co mam robyt

evika

Caute,konecne som zistila,ze vo svojom probleme nie som sama. Vlastne nie v probleme(kedze som zdrava a to je zaklad),ale v pochybnostiach o svojej zenskosti a o svojom vyzore. Som takisto prilis ochlpena na nohach, stehnach, bruchu,medzi prsiami a dokonca uz aj trochu na brade.Mam 23 rokov a vsetko sa to zacalo tak, ze som ako 10-rocna zobrala mojmu starsiemu bratovi ziletku a vyskusala ju na sebe. Odvtedy mi na tychto miestach namiesto povodnych svetlych jemnych nenapadnych chlpkov vyrastaju skoro hrube cierne "fuzy".Iby tam, kde som sa vtedy neoholila mam zanedbatelne alebo ziadne chlpy.Takze ziletka aj v mojom pripade zacala tento boj s chlpmi.Rozculujem sa vsak skor nie nad sebou, ale nad dnesnou trochu blaznivou dobou, kedy sa zeny zacali depilovat jak muzy. Volakedy chlpy patrili k prirodzenosti ludskeho tela a plnili aj niektore funkcie, koli ktorym ich sama priroda stvorila. Podlahli sme(vratane mna) sialenstvu,ktore vymysla a propaguje svetovy trh s depilacnymi produktmi a metodami. Ved uznajte, na com sa da lepsie "zarobit", ako na stale viac dorastajucich chlpoch, a po depilacii nasledne podrazdenej pokozke??? Vyrabaju nam-zenam-hlupim sliepkam zbytocne komplexy, len aby mali z coho ryzovat. Ale bez mucenia sa priznavam, ze aj ja si depilujem tieto "zarastene" partie, kazde 3 tyzdne znasam to vysklbavanie a pri predstave na "pekne hladke"nohy ma to ani neboli, lebo ta predstava posobi nieco ako analgetikum.Tak, uz mi je trochu lepsie, vypisala som svoj adrenalin a vsetkym chlpatym spriaznenym dusiam posielam svoj sucit.P.S.Este ma napadlo, aky uzitok z mojich depilacii, pri ktorych stravim asi 1/2 zivota bude mat ludstvo ked zomriem? Ked uz nic ine,aspon budem jedna z tych zien,vdaka ktorym tieto firmy preziju.

evka24

prilis silne ochlpatenie moze byt priznakom polycystic ovary(vajecniky) syndrom.....
neviem ako sa to povie po slovensky:(prepacte)

riesenie

takze ja to riesim takto:na hornu peru, okolie bradaviek pouzivam depilacny krem weet na citlivu pokozku. Vydrzi mi to min. tyzden. Na hornej pere to ale nenechajte posobit dlhsie ako 3 minuty, inak budete mat cervenu pokozku zopar dni.Ruky si holim dvakrat do tyzdna a nohy podla potreby(v lete skoro kazdy den, v zime raz za tyzden). A nerobim si ziadnu hlavu z chlpov!!!

niki5

Je normálne, že mám chĺpky nielen na bruchu, ale taktiež v okolí bradaviek a medzi prsiami, myslím si, že keď si dám na seba tričko s výstrihom tak to dosť vidno, čo mám s tým robiť? Pritom som nedržala diétu, ani nič podobné, veľmi ma to trápi a neviem čo mám s tým robiť, mám ísť k gynekológovi alebo ku kožnému?