Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

malaanka

hanuska
ja mám problémy s krčnou chrbticou (bola som aj operovaná) a mám problémy aj s hrudnou chrbticou.
Čo potrebuješ konkrétne vedieť?
Môžeš mi napísať mail na
ankasamko@gmail.com

hanuska

Ahojte všetci platničkari. Citam na nete, že hernia disku je vážny neurol.problém. Ked som pred časom riešila problém s križami, kde mám protruzie diskov, ma p.dr. posielala na konzultacie do N,Z, teraz ked mám paramedialnu herniaciu na krčnej chr. mi povedala, že mam iba trošku poskodenu platničku. Nerozumiem tomu celkom.Pomohli by vaše skusenoti. Dakujem.

Viktoria 3

malaanka ďakujem za info, radu si cením. Nevravím, že idem pod nože, no treba sa asi informovať a zbierať iné názory. Jeden nikdy nevie. Idem na kontrolné MRI, potom sa uvidí.

malaanka

Viktoria 3
V Ružomberku je vojenská nemocnica a vojenskí lekári boli vždy dobrí odborníci.
Bola som tam na konzultácii,vedeli mi všetko veľmi dobre vysvetliť,ukázať na CD-čku.
A viem od viacerých,že tam chodia väčšinou naq reoperácie z celého Slovenska.
Aj z KE tam bola jedna známa na reoperácii hernie driekovej chrbtice (už jej nečistili herniu,ale rovno jej vymenili platničku) a Z krčnou chrbticou sa už objednala rovno tam.
Po operácii jej dali domov do KE sanitku.
Poznám viac takých prípadov,len škoda,že som o tom nevedela pred operáciou.
Aj pooperačné inštrukcie dajú veľmi podrobné,čo sa o KE povedať nedá.
Majú pôsobnosť pre celé Slovensko.
Ja ťa nepresviedčam,aby si išla tam,je to len a len tvoje rozhodnutie,ja len radím z vlastnej skúsenosti.
Ak by ma bolo treba znovu operovať (driekovú chrbticu to časom neminie,
tak si určite vyberiem Ružomberok.
Je to na každom,aby sa slobodne rozhodol sám.

Viktoria 3

malaanka ja som sa zatiaľ vôbec nepokúšala zisťovať aké má ktorá koľvek nemocnica referencie. Vieš, ak sa má operácia podariť, tak aj na vrátnici. Ale vážne. Jasné, že na tom určite záleží. Nemám odkiaľ čerpať informácie. Možno len dám na odporúčanie lekára. Najbližšie asi KE, alebo PO.. neviem. Mne sa do toho veľmi nechce, no manžel ma tam tlačí. Vraj sa ma mňa nemôže pozerať, ako sa trápim. Prečo si tak naklonená Ružomberku?

malaanka

viktoria 3
aj vy ostatní nerozhodní
veľmi vám doporučujem konzultáciu a prípadne aj operáciu vo vojenskej nemocnici v Ružomberku.
Netreba žiadne protekcie,stačí sa tam objednať.
Ja veľmi ľutujem,že ma nikto neinformoval,ani som si to sama nezistila,že je taká ľahká cesta a bez protekcie a známostí,dostať sa na konzultáciu do voj.nemocnice do Ružomberku.
Keď by som bola tam išla pred operáciou,tak by som možno nedopadla tak ako som a možno by som nemusela chodiť s "mercedesom"
Teraz je to všetko v rovine "možno".

Viktoria 3

malaanka ďakujem za info. Môj ďalší postup je či z celou, či z prasknutou (verím, že nie je) platničkou asi len operácia. Bránila som sa tomu, no čo s tým.