Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

dadula123

Nanenka
Som rada že si mi napísala že čo a ako to prebieha.Ja som sa to dozvedela v BB zatial si spisujú ľudí a postupne nás budú volať .Vraj niečo nové.Absolvovala som tlakove blok.ale tie mi nespravili dobre lebo po nich som mala bolesti.A tiež aj počas toho zákroku.Teraz mam velký strach už len pomysliet že by som mala cítiť bolesť.Tak neviem či sa na to dám.

Nanenka

Pozdravujem Vás všetkých – po dlhšej dobe.
Čítam príspevky aj naďalej a rada by som taktiež prispela – a snáď tým aj niekomu takouto formou pomohla. Zároveň napíšem, čo je u mňa „nové“. Začiatkom júna som sa vrátila z kúpeľnej liečby z Bojníc. Prístup zdravotného personálu pri poskytovaní procedúr môžem hodnotiť na vysoko-profesionálnej úrovni s maximálnou ústretovosťou, ale okrem p. doktorky!!! Príjem cca max. do 10 min. a žiadna zmena procedúr neprichádzala do úvahy. Napr. procedúra skupinové cvičenie. Poprosila som ju, že nemôžem mať skupinové, keďže pravidelne cvičím a rehabilitujem- chodím na McKenzieho cviky, tak som dostala odpoveď, mám sa tam ísť len zapísať. Príp. – nemohla som absolvovať „vodné procedúry“ z dôvodu „svojho cyklu“ a výsledok? Vynechať. Tak mi „prepadlo“ dosť procedúr. Veľmi ma toto sklamalo, pretože ja absolvujem kúpele z toho dôvodu, aby mi to pomohlo a nie robiť si dochádzku v kúpeľnom preukaze. Takúto negatívnu skúsenosť som mala. Kvalita stravovacích a ubytovacích služieb v Lysci na kvalitnej úrovni. Ak však môžem porovnať kúpeľnú liečbu v Trenčianskych Tepliciach a v Bojniciach, osobne by som volila Trenčianske Teplice, pretože po nich som cítila výrazné pokroky a pozitívne zmeny. Taktiež liečivá voda v Trenčianskych Tepliciach na mňa omnoho lepšie „vplývala“.
Viktoria3:
kúpele v Trenčianskych Tepliciach mi naozaj veľmi pomohli a hlavne účinky vody. Je pravda, že som tam bola s bolesťami, bola som po operácii, kedy sa mi pooperačný priebeh veľmi skomplikoval (už som o tom písala). Mala som aj bolesti, dokonca aj „zostatkový zápal“. Ale pre istotu som mala vyjadrenie aj od neurochirurga, že je nutné a vhodné už absolvovať kúpeľnú liečbu. Toto ma „zachránilo“ a prístup p. doktorky bol v TT naozaj vysoko-profesionálny. Chodila som na kontroly cca 2 x do týždňa, zmeny procedúr pokiaľ bolo nutné, nevyhovovali mi zo zdrav.hľadiska. Bola to naozaj pani doktorka, ktorá sa venuje pacientovi.

Dadula123:
Facetové obstreky – tzv. FB – fazetová blokáda / blokácia. Tak tú som absolvovala teraz na neurochirurgickom oddelení. Bola to tzv. jednodňová chirurgia. Príjem ráno a večer ma prepustili do domáceho liečenia. Dostala som prepúštaciu správu. Neviem, kam Ti to idú robiť. Mne to robili na „SI zhybe – ľavý a L5-S1. Robí sa to pod „rontgenom / CT“. Robil mi to neurochirurg. Môžem povedať, že je nutná spolupráca, aspoň ja som to tak mala – hlboký nádych pri vpichu. Samotný vpich nie je až tak veľmi bolestivý, ale čo bolo bolestivejšie, tak keď mi tam dávali tie látky. Je to tlak a po ľavej nohe (s tou som mala problémy skrz hernií diskov) a cítiš ako Ti tá látka „tečie po kostiach“. 2 krát musel p. doktor prestať, lebo to dosť bolelo, aj mi slzičky vybehli, ale poviem Ti otvorene, zažila som aj horšiu bolesť – po operácii. Potom urobil FB na ďalšom mieste a videla som, lebo som zvedavá, na obrazovke ako mám ihlu „v chrbtici“. Nebolo mi to dvakrát príjemné  Inak, všetko mi detailne vysvetlil. Odviezli ma na vozíku, pretože som mala stŕpnutú ľavú nohu. Bolo mi to predtým vysvetlené, tak som nemala obavu, že sa niečo nepodarilo. Potom som musela byť cca 2-3 hod. v kľude – ležala som. Bolo mi povedané, že noha bude postupne odtrpovať, že je to len dočasné. A je to pravda. Dnes je piatok a odtrpuje. Či to pomohlo, neviem ešte povedať, pretože je to veľmi krátka doba – len 3 dni. Hlavne, čo Ti môžem poradiť, ak budeš ležať na bruchu, daj si ruky vedľa tela a totálne sa uvoľni ako pri masáži. Nebuď strnulá a v napätí. Aj keď budeš mať strach, ja som tiež mala veľký, ale uvoľni sa. Dôverujem svojmu neurochirurgovi a dopadne to dobre. Uvidíš. Držím Ti palce a daj vedieť.

malaanka

Ahojte všetci platničkári
Nejde niekto v júli do Turčianskych Teplíc na liečenie?
Mohli by sme si zopakovať vlaňajšie stretko,ale vo väčšom počte.
Čo vy na to?
Na liečenie idem 17.7. do 7.8.
Pridá sa niekto?

dadula123

Ahojte
bol niekto v Nitre na neurochirurgii na konzultácii??Odporučili mi aby som sa objednala mudr.Kolejak do Nitry vraj je to velký odborník.
V pláne mám absolvovat aj facetové obstreky ale neviem co ma čaká :O((

Viktoria 3

Ahojte. Nič sa tu nedeje, tak verím, že vám je fajn. Ja som bola na konzultáciu v Ružomberku pri docentovi MUDr. Durnom. Navrhol mi rovno operáciu spevnenie šrúbami. Veľmi sa z toho neteším, čakala som nejaký neoperačný zázrak. Máte niekto s takýmto zákrokom skúsenosti? Polepšilo sa vám?
Jedna konzultácia bola aj z prednostom MUDr. Gajdošom - Košice. On chcel doplniť k MRI, na ktorom sa mu nepozdával veľmi malý priestor pri L4/L5 ešte dynamickými snímkami. Neviem či tam pôjdem ešte raz. Rozhodnem sa, možno len kvôli názoru, čo vymyslí on. Obyčajný človiečik je v háji pri rozhodovaní, ak sa do toho nerozumie.

Viktoria 3

Ahojte všetci. Podarilo sa mi dostať kúpele v Trenčianských Tepliciach. Termín august. Veľmi sa teším. Zdá sa mi, že ste tam niektorí boli. Pomohlo vám to tam? A je pravda, že ak mám pri nástupe nejaké bolesti, tak ma tam ani nevezmú.. že žiadna voda, procedúry? Je to pravda? Bolesti mám skoro vždy, tak čo s tým? Som tretí týždeň na PNke, vybrala som injekcie, infúzie, lieky.. aj keď silné bolesti ustúpili, no začali mi tŕpnuť palce a chodidlo. Prajem pekný deň.

josto

ahojte platničkári po dlhšej dobe som tu.. koncom mesiaca idem na kontrolu k jednému súkromnému lekárovi do rajeckých teplíc,stav sa mi stále zlepšuje,sú dni,že ani neviem ,že mám herniu disku L5-S1 ,najviac to cítim pri zmene počasia,ale je to len jeden dva dni,a dá sa z tým fungovať,pracujem ako zvárač,ked sa pozabudnem tak chrbát niekedy nešetrím :( ..cvičím každý deň aj ráno aj večer ,v priebehu dňa v práci strečing ..ku tomu lekárovi som poslal aj známeho ,mal extrúziu disku a už si vybavoval termín na operáciu .. teraz po mesiaci je už dosť fajn na tom .. kto chce nech si skúsi dohodnúť termín na konzultáciu prípadne aj liečbu ,je to iba na Vás.. doktor Tibor Mekyňa ODBORNÉ PRACOVISKO LIEČBY FUNKČNÝCH OCHORENÍ CHRBTICE...

malaanka

hanuska
ja mám problémy s krčnou chrbticou (bola som aj operovaná) a mám problémy aj s hrudnou chrbticou.
Čo potrebuješ konkrétne vedieť?
Môžeš mi napísať mail na
ankasamko@gmail.com