Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

dadula123

Ahojte
dlho som tu nebola ale už posledné dni mam ukrutne bolesti telefonicky som sa spojila chron.amb. podvihli mi dávku na 70 naplast ale bolesti mam stále :O( idem tam v stredu.Neviem už ako dalej.V noci sa budim každu hodinu .A neviem si to vysvetlit ale ked ráno vstávam strasne ma bolia celé nohy ako vo vnútri nohách .Ja mam pocit ako keby mi tam neprudila krv ked v noci ze zaspim a neotáčam sa do okola a vtedy či sa mi niečo zablokuje neviem neviem si to proste vysvetilit že prečo sa mi toto stáva .A aj cez den ma tak isto zacali boliet nohy...Dneska som si pridala aj sumivy magnezium.Ale neviem nevyzerá to dobre :O(( este sa chcem spýtat na spanie či máte nejaké špecialne podložky ??

bianka117

Ja som vyskúšala taping. Ale to uz som bola po 2 operaciach. Chvilkovy pocit zlepšenia som mala. V kazdom pripade treba vyskusat. Robila mi to rehabilitač.lekarka a cenovo to bolo prijatelne. viem ze sa taping pasky daju kupit aj cez net, ale musia byt spravne nalepene, aby mali učinok

sara0608

ďakujem za odpovede :)
PETERsro: samozrejme viem že tu radu od odborníka nedostanem, ale asi som sa potrebovala vyrozprávať ľudom, ktorý zažívaju niečo podobné. Ku šarlatánom sa určite nechystám, stále som v kontakte so svojim neurochirurgom s ktorým konzultujem kroky, ktoré robím. Teraz ma čaká konzultácia na inom rehabilitačnom stredisku a uvidíme čo nám povedia.
Daniel_xy: Fú, tak vaše problémy už neboli len o bolestiach ako vidím. Ja som mala tiež problémy s močením, ale našťastie sa niektoré veci ustálili resp. zmenili ako sa ukázalo aj na MRI, ale bohužiaľ nie natoľko aby bolesti ustali (zmiernili sa.)
Bosco: súhlasím, sedenie je pre chrbticu najhoršie-upozornili ma na to aj lekári, že pre mňa je najlepšie ležať a to hlavne v uľavových polohách (ale musím chodiť aj do školy a celé dni sa ležať nedá takže sedeniu sa nevyhnem). Absolvovala som už asi všetky možné liečby-rehabilitácie (po ktorých sa stav bohužiaľ zhoršil), dvakrát infúznu liečbu, obstreky a procedúry u algeziologičky, medikamenty...
A chcela by som sa spýtať či tu má niekto skúsenosti s TAPINGOM. ďakujem :)

nito

Ahojte. Chcel by som sa Vas opytat ci na poškodene platnicky nemože pomoct cvicenie lanom takzvane SM cvicenie že vraj toto cvicenie mobilizuje svalstvo a taha ho smerom nahor a tym uvolnuje priestor medzi stavcami čo platnicky regeneruje vtlaca naspat a uvolnuje im priestor . MA niekto s tymto cvičenim skusenosti? A ako sa maš ty Malaanka bolesti aspon trošku ustupili? Prajem pekny a hlavne bezbolestny den.

bianka117

Malanka aby si nechodila zbytočne najdi si na nete telefonicky kontakt, pripadne skus e-mailom. V skratke opiš svoj problem a ved ti povie či môzeš prist alebo nie.

JAR

oraj.
Op. zákrok je už invazívny zásah do org., a preto je potrebná konzultácia s neurochirurgom na viacerých zdr. pracoviskách SR, mám s tým osobné skúsenosti. Nedá sa vyjadrovať konkrétne k vašej dg., nakoľko všetky podobné Dg., sú veľmi individuálne a záleží na veľmi mnoho faktoroch, ktoré to ovplyvňujú. Odborne sa vyjadriť k vášmu stavu sa nedá a na druhej strane zaujať názor a rozhodnúť sa podľa toho či to niekomu pomohlo, alebo nepomohlo je nevhodné a zavádzajúce. Na to aby Vám niekto mohol sa k danému stavu exaktne vyjadriť je potrebné poznať dokonale Váš klinický stav celú etiopatogenézu.

Nanenka

malaanka:
Na toto Ti neviem presne odpovedať, ale napíšem Ti môj prípad:
- ja som podala návrh do kúpeľov skupina A (po operácii) v 2/2012. Kúpele (skupina A) som absolvovala od 10.5.2012.
Na skupina B má nárok aj po A skupine "po roku" pokiaľ sa sústavne na tú istú diagnózu liečim. Návrh - žiadosť na kúpele som si podala začiatkom februára 2013 a prišlo mi schválenie koncom februára 2013. Objednala som si termín 12.5.2013 a všetko v poriadku. Na budúci rok už ale nebudem mať nárok na kúpele (na túto diagnózu), pretože na túto diagnózu - pokiaľ sa sústavne liečiš - môžem ísť až v roku 2015. Teda vtedy požiadať o kúpele. Ale v roku 2014, nakoľko sa liečim aj na hypertenziu, môžem požiadať opäť a uvidí sa, či mi to schvália. Podľa toho či sa liečiš, ale poviem pravdu, radšej by som sa všetkých tých "chorôb" zbavila a do kúpeľov nešla, alebo len ako zdravý samoplatca :-) na týždeň. A dosť :-) Skús si zavolať do poisťovne a spýtam sa či máš nárok. Tam Ti asi povedia najlepšie.
Daj potom vedieť.
Som zvedavá ako mi dopadne MR, ale výsledky nebudú hneď. Len mám silné obavy, že asi budem musieť v práci skončiť a to som si myslela, že to telo zvládne, ale akosi "štrajkuje" :-) Dostávam kŕče, mám tzv. "trigerr points". Naozaj musím striedať polohy a ešte to potrebuje čas.Aj keď nerada, ale asi budem nútená to vzdať.
Pekný deň všetkým prajem.

malaanka

nanenka
možno ísť na liečenie aj skôr ako presne po roku?
Keď som bola na liečení v septembri,môžem si už teraz podať žiadosť na kúpeľnú liečbu?
A držím ti palce,aby ti MRI dobre dopadlo.