Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

malaanka

viktoria3
to nijako nezbadáš,keď ti praskne platnička.
Počkaj si na výsledok MRI a podľa toho sa rozhodni pre ďalší postup.

Viktoria 3

Ahojte všetci. Dlhšie som tu nebola. práve som na PN-ke. Posledný obdobie je pre mňa utrpenie. Mám za sebou snahu cvičiť Sm-systém, no nie každý deň ma bolesť pustí. Bola som 5x na ozóne, no tiež to nie je žiadna sláva. Štvrtý zabral najviac, no posledný nič moc. Denno denná bolesť ku sklonku dňa sa stupňujúca... nebaví ma to už. Manžel ma tlačí na operáciu. Mám ísť na kontrolnú magnetickú, dúfam, že platnička nie je prasknutá. To by som asi cítila, či nie? Tak vám držím palce, a prajem peknú bezbolestnú jar.

bianka117

Malanka, ved ja byvam na icq, len teba som tam ešte nestretla. Ale napisala som ti aby si vedela,ze som to ja. Ked bosco pise, že ide k neurolog. a uvidi čo povie, tak moja skusenost je taka, ze k nej idem len ked potrebujem kvôli posudkovej,lebo okrem toho, že sa k nej pre "plno objednanych" pacientov nedostanem v ordinačnom čase, tak len zaplatim 15 euro,ze ma vôbec vezme. A ked vidim ako ma vyšetruje,pouziva obrusky,aby sa človeka ani nohy nechytila, tak mam na to svoj nazor. A jedine čo rieši, tak je môj príjem. No neviem či by zrovna toto malo. Ale pomôct mi nevie. Tak naozaj tam idem len z nutnosti.

Bosco

malaanka, tak to je super, že sa konečne cítiš lepšie. Po nekonečnej zime je tu jar a začínajú práce okolo domu, samozrejme v rámci mojich možností. 29.4. idem aj ja na kontrolu k neurológovi. Uvidím čo mi povie.

malaanka

ja som sa na tej stránke už zaregistrovala.Garantom celého projektu je dr. z neurochirurgie voj.nemocnice v Ružomberku.Je to vynikajúci odborník,bola som pri ňom na konzultácii.
všetkým
skončila som tretiu sériu pobytu v hyperbarickej komore a mám sa o trochu lepšie.Mám menšiu poruchu rovnováhy a zmiernili sa mi aj bolesti.Prešla som na polovičné dávkovanie ópiátov.30.4. idem na kontrolné MRI.Výsledok vám dám vedieť.To by mohlo aj obj.ukázať zlepšenie poškodenia miechy.

PETERsro

Prajem príjemný deň všetkým "chrbtičiarom". stránka www.zdravachrbtica.sk Na stránke množstvo užitočných informácii, online poradňa, online informácie o tom na aké zdravotnícke pomôcky máme nárok, ako postupovať pri invalidných, či ZŤP preukazoch a kompenzačných príspevkoch. Toto nie je reklama.. možno pomoc...

Hakiram

Ahojte všetci,podobný problém mám aj ja, navyše mám aj posunuté stavce.Problémová zona L3-L5,S1. Spadla som, dovtedy žiaden problém s chrbticou. Neurochirurgovia v ÚVN Rk mi ešte koncom minulého roku odporúčali operáciu. Požiadala som o iné konzervatívne metody, ktoré by mohli zvrátiť negatívny stav bez operácie. Platila som si súkr. rehabilitácie (Mc Kenzy), bola som na ozone, 10 dní v nemocnici na neurologii (tu injekcie, 2x epidurálny obstrek kostrče, rehabilitácie, cvičenie a každý večer infúzie). Potom som si platila súkr. fyzioterapeutku (Dornova metoda a SM-systém), poctivo doma cvičím a dodržiavam všetky rady a postupy.... ALE.... Úľava bola vždy iba dočasná, krátkodobé zlepšenie stavu a ZÁVER - nič nemá trvalý efekt, pomôže už iba OPERÁCIA, ktorej výsledok sa tiež nedá predvídať. Operácia, ktorú som v závere minulého roku nechcela akceptovať. A teraz si hovorím, že som ju už mohla mať za sebou. Takže moja skúsenosť pre tých, ktorí sa pýtali na cvičenie SM-systémom a Kc Kenzy je, že mne to nepomohlo... Ale každý organizmus je iný, možno to niekomu aj zaberie .....

malaanka

Dadula123
ten článok bol písaný v roku 2007 a píšu tam,že má mnoho vedľajších účinkov.
Nech som hľadala ako koľvek dlho,iný článok som k tomu nenašla.Jedine pulznú magnetoterapiu.
Bianka117
vek je predsa podstatný
všetkým
chodím teraz do hyperbarickej komory a mám dojem,že tretia séria mi začína pomáhať.
Ako sa máte všetci ostatní spolutrpitelia?Nanenka,Roolie,Milka3,Bosco,Miro...a všetci ostatní prispievatelia.
Dajte o sebe vedieť.