Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

Viktoria 3

Nanenka
Držím palec. Človek kým nemá problém ani si neuvedomuje aké samozrejmé je obyčajné sedenie. ...13 minút... drž sa.. skoré uzdravenie.

Nanenka

malaanka:
Ahoj, dúfam, že sa Ti darí a hlavne k lepšiemu. Ja ešte na rehabilitácie nechodím, mala by som tak za 2-3 týždne začať, lebo od dnes som už bez antibiotík a odporúčanie od lekára mám také, že až po 2-3 týždňoch ako prestanem jesť antibiotiká, tak až vtedy mám začať rehabilitovať. Dodržiavam sa jeho odporúčaní, pretože je to naozaj odborník a doteraz mi vždy pomohol (hlavne pri komplikáciách po operácií). Ale už sa teším na rehabilitácie, lebo verím, že napomôžu. Už sedávam viac, dnes je to 13 minút v kuse, tak sa z toho teším. Aj predklony už zvládam. Držím Ti palce ako aj všetkým tu.

miro70

Ahoj Viktoria 3
ja som si tú knihu objednal s tejto stránky www.mckenzie.cz za pár dní som ju mal doma a odvtedy cvičím podľa nej, práve chodím na rehabilitácie práve na McKenziho cvičenia je tam vrchná sestra ktorá má za sebou McKenziho inštitút a tá bola prekvapená že to dobre ovládam, takže ak sa budeš držať tej knihy nemala by si cvičiť zle,ale píšeš že máš aj iné problémy bolo by dobre sa poinformovať či takýto druh cvičenia je pre teba vhodný...inak ja musím povedať že mne osobne to pomohlo bol to rýchli ústup bolesti škoda však že nie úplný ale aj tak je to iný level...máš herniu celkom slušnú no ťažko poradiť či cvičiť alebo nie, ja ti poviem tak, prvý krát som si platničku roztrhol sám pri nesprávnom cvičení a s nevedomosti... po pár týždňoch v nemocnici som s ňou ešte rok manuálne pracoval a cvičil ??? už by som to nespravil...takže ak ti to na rehabilitácií neodporučili neskúšal by som to...+421 903 944 371 m.kotrbancova@gmail.com toto je číslo a mail do Žiliny - je to doktorka odborníčka na McKenziho treba sa radšej poinformovať aby si si nespravila ešte horšie...

Viktoria 3

MIRO 70 + ostatní
Rada by som sa prezvedieť niečo viac o McKenziho metóde. Ako si sa k tomu dostal? To málo, čo je na nete...sú tam len odkazy na kurz napr. v Žiline, za cca 300€, zopár videi... veď tie cviky sú na bruchu a ohýbajú chrbát.. veď to bolí, nechápem, že toto má pomôcť. Akurát som skončila rehabku a tam mi skôr zakázali sa takto ohýbať.
Ja mám viac ako dva roky kŕče v celej pravej nohe.. prešlo to, potom nenormálne bolesti, ktoré ani po liekoch a PNke akosi nechceli ustupovať,ale trochu sa to ukľudnilo. Na MRI bolo: pravostranná foramin. hernia discu L4-5 s komprim. pravého koreňa L4. Mediál.vyklenutie disku L5/S1 v kontakte s povrch. duralneho vaku. Intetvertebrálna spondylartróza. Vraj je vysunutá platnička cca na 9mm. Popravde 100% všetkým výrazom nerozumiem. Ale chápem ten stav. A mám aj koxatrózu bedrových kĺbov 2-3stupňa.
Vieš mi niečo viac o tých cvikoch poradiť. Kde sa informovať? Kúpim si knihu, a to stačí? Môžem si cvičiť sama? ďakujem

Bosco

Viktoria 3
neviem či to platí všeobecne, ale tie potraviny som mal vylúčiť len počas liečby, ktorá trvala 1 mesiac. Asi preto, že pri manipuláciách môže dôjsť k väčším bolestiam, ale ja som nemal žiadne. Po návrate som už jedol všetky potraviny.

Viktoria 3

Bosco....
ja čumím. Som milo prekvapená, že si v takom "dobrom" stave. Čítala som už dávnejšie ako si sa rozhodol pre ten Taiwan, a nechápala som, že sa to vôbec dá. Nepočula som o tom. Ale to som sa o také popravde ani nezaujímala.
A keď ti vtedy vraveli, že nemáš jesť pomaranče, kávu, .... to platí pre vyvolanie väčšej bolesti všeobecne? Ak áno, tak tie potraviny fakt vylúčim. Mne tá rehabilitácia mierne pomohla, a verím, že cvičenie postupne pomôže... nerada by som ísť na ozón. Už mi aj niekto vravel, že som mala naň ísť hneď, že rehabka nepomáha, no uvidím. Tie platničky ešte vždy musia tlačiť, bolesti ešte sú.

Viktoria 3

Bosco....
ja čumím. Som milo prekvapená, že si v takom "dobrom" stave. Čítala som už dávnejšie ako si sa rozhodol pre ten Taiwan, a nechápala som, že sa to vôbec dá. Nepočula som o tom. Ale to som sa o také popravde ani nezaujímala.
A keď ti vtedy vraveli, že nemáš jesť pomaranče, kávu, .... to platí pre vyvolanie väčšej bolesti všeobecne? Ak áno, tak tie potraviny fakt vylúčim. Mne tá rehabilitácia mierne pomohla, a verím, že cvičenie postupne pomôže... nerada by som ísť na ozón. Už mi aj niekto vravel, že som mala naň ísť hneď, že rehabka nepomáha, no uvidím. Tie platničky ešte vždy musia tlačiť, bolesti ešte sú.

Bosco

Vzhľadom na podobné problémy s MRI ako Milka 3 aj ja som sa rozhodol, že si dám posúdiť môj zdravotný stav inému neurológovi. Objednal som sa do inej nemocnice priamo k primárovi neurológie. Mal som šťastie, lebo sa tam čaká veľmi dlho, ale nejaká pacientka sa tesne predtým, ako som tam volal odhlásila. Vyšetrenie som absolvoval minulý týždeň. Po prečítaní mojej diagnózy z apríla s ktorou ma prijímali do nemocnice povedal, že som bol pacient na okamžitú operáciu. Po základnom neurologickom vyšetrení mi oznámil, že som excelentný príklad toho, že s operáciou treba počkať a treba skúsiť všetky konzervatívne spôsoby liečby. Pokiaľ sa jedná o moju liečbu na Taiwane povedal, že prasknutá platnička sa napraviť nedá, ale manipuláciou stavcov a masážou mäkkých štruktúr môže dôjsť k takému posunu platničky, že netlačí na nervový koreň. Povedal, že ak by sme urobili MRI stovke ľudí tak sedemdesiat z nich má herniu, ale len určitému percentu z nich spôsobuje problémy. Vo štvrtok som bol aj na EMG vyšetrení www.zdravie.sk ktoré malo zistiť, či došlo k poškodeniu môjho nervového koreňa S1. Výsledok bol negatívny, čo je opakom toho, čo mi tvrdila väčšina lekárov aj pacientov, že ak sa nedám okamžite operovať dôjde k jeho nenávratnému poškodeniu. Preto všetci tí, ktorí sa zatiaľ operovať nedali vydržte, chce to čas, ja s herniou bojujem už 10 mesiacov. Operácia je posledná možnosť, ak zlyhali všetky konzervatívne metódy liečby. Ešte musím absolvovať MRI, žiadanku už mám. Konečne uvidím v akom stave je v súčasnosti moja chrbtica.