Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

Viktoria 3

miro 70
Ďakujem...ja sa vážne bojím, či som si neublížila.Vážne cítim bolesť,dnes som cvičila 1x a viac neriskujem..
viktoriahuhu@gmail.com

miro70

Viktoria 3
tak tento cvik som zo začiatku necvičil hneď bez rozvičenia, v knihe je ako cvik 3 ktorému predchádzajú dva cviky ktoré sa cvičia pekne po sebe, ani ja v začiatkoch by som to hneď neurobil, ako sme to tu raz už preberali je až zarážajúce že skoro každý rehabilitačný cviky učí po svojom...myslím že Jirko spomenul že predklon mu spravil zle...to je tiež cvik ktorý sa môže cvičiť až po zvládnutí tých predchádzajúcich myslím že je to cvik 6 a to je nejaký ten týždeň cvičenia mckenzie, myslím že ja som ho začal cvičiť až tak viac ako po mesiaci...ale ak mi pošleš mail.adresu mám tie cviky preskenované posielal som ich sestre, je to tam aj popísane ako čo a kedy....

Viktoria 3

Ľudkovia...cvičiaci McKenziho..
Včera som začala prvý cvik od McKenziho... ukázala mi ho fyzioterapeutka.. ležím na bruchu ruky mám ohnuté v lakťoch, dlane na podložke pri hlave.. a dvíham sa až do vystretých rúk, ohýbam sa v drieku. Dnes som tam pocítila tlak, skoro bolesť. Normálne sa bojím, či to tak má byť. Poraďte. Má to tak byť? Nechcem si ublížiť
malaanka
Ako vieš? Áno. Aj ty? Príď na kávu...

Nanenka

miro70 + malaanka:

Ahojte,
Áno, bola som v Turčianskych Tepliciach v auguste 2011 ako samoplatca, keďže mi zdravotnou poisťovňou bol zamietnutý návrh na B a potrebovala som odbornú rehabilitáciu. Sú tam 2 veľké budovy. Ja som bývala v tzv. starej časti Veľkej Fatry, ale je to tam zrekonštruované a bolo to bližšie na všetky procedúry. Nová časť je podľa foto luxusnejšia, ale bolo treba prechádzať cez chodby, aby sa človek dostal na procedúry. V starej časti je aj vnútorný bazén – Smaragdový. Úžasný. Strava bola vynikajúca. Viem ale, že niektoré procedúry boli aj v tzv. vitálnom svete a to bolo treba prechádzať po vonku – ako napr. aquacvičenie. To mi rozprávali kolegyne, ktoré boli na kúpeľnej liečbe. Bolo to trošku nepohodlné. Ako aj napr. som si zaplatila procedúru – kúpeľ v Červenom bazéne a ten bol tiež vo vitálnom svete. Ale keďže bolo leto a teplúčko, osobne mi to nevadilo. Ale teraz by mi to určite prekážalo. Odporúčam ale vždy po každej procedúre, ktorá to má zahrnuté v obsahu, aby ste využili aj suchý zábal. Má to naozaj vtedy účinok. Teda aspoň na mňa. Na procedúry sa chodilo v plavkách, aj keď boli individuálne ako napr. podvodná masáž vo vani, čož viem, že v niektorých kúpeľoch sa takéto procedúry robia priamo na telo. Takže neviem. Program bol bohatý, t.z. ako aj kultúrny program priamo vo Veľkej Fatre alebo v okolitých iných kúpeľných domoch. Myslím si, že každý si vyberie, to čo chce, ak si chce spestriť kúpeľnú liečbu aj o kultúrne zážitky, príp. turistické vychádzky – výlety. Ak by som Vám vedela ešte na niečo zodpovedať, informujte sa. Odpíšem.
Ja som sa ale rozhodla ísť na kúpeľnú liečbu po mojej operácii do Dudiniec, lebo mám referencie od veľa ľudí, že tam je najlepšia voda na pohybové ústrojenstvo. A to mi v kúpeľoch v Turčianskych Tepliciach potvrdilo veľmi veľa ľudí s ktorými som prišla do „debaty“. Že napríklad aj vo vaniach to vidieť, že sú také ako - keby špinavé, ale nie je to tým, je to tým, že sa usadajú minerály. A že v Turčianskych to také nie je. No neviem to porovnať. Ja sa chystám preto do Dudiniec, lebo ževraj napr. keď človek vojde do vane, alebo bazénu, tak tá voda zanecháva na tele aj také bublinky - ako keď je minerálka. To sa mi v Turčianskych nestalo. A hlavne to, že ľudia hovorili o veľmi vynikajúcich účinkoch tejto vody a hlavne, že sa po nej cítili naozaj omnoho lepšie. Takže si nechám v tomto prípade poradiť, keďže nemám až také skúsenosti s kúpeľmi. Skúsim sa ešte informovať u môjho lekára – operatéra. Verím, že mi veľmi dobre poradí – ako doteraz.
Bol niekto z Vás v Dudinciach? Ak áno, dajte prosím Vás referencie.

malaanka

Miro70
ja sa tam ešte len chystám,ale nanenka tam bola na týždeň a písala,že je tam pekne.
Aj ja by som uvítala,keby niekto napísal kto tam bol.

malaanka

Viktoria 3
odkiaľ si?Nie z východu?
Anula
dakujem za tvoj príspevok,pomôže nám viacerým ako sa orientovať.

anula

Viktoria 3
Od septembra mam bolesti v nohe,tak som hladala čo dalej. Našla som p. dr. Samekovu v Trenčine. Má všetky skúšky z McKenziho metody. Dnes som tam bola. Nemala by si podla knihy cvičit bez porady doktora , možeš si skor ubližit ako pomoct. Dr. podla toho kde ma to boli a kedy, mi určila cviky. Pre mna je vhodny jeden jediný z celej knihy. www.mckenzie.cz
tu si možeš vybrat doktora v regione ktorý ti vyhovuje a je najbližši k tvojmu bydlisku

Viktoria 3

Jirko
Vďaka za opis. Tú knihu od Polaška na nete nenachádzam.
Dnes som bola na kontrole po rehabilitácií, a zastupovala iná lekárka...náhodou sa slová zvrtli na McKenziho metódu a ona ju ovláda. Vyšetrila ma, poohýbala (všetko ma bolí), a našli sme jeden cvik. Mám cvičiť 10 cvikov každé 2hod. Ak mi nebudú zhoršovať stav, mám poklačovať a prísť po ďalší. Uvidím. Náhoda, a nemusím ísť 330km do Žiliny.

Jirko

Viktoria 3
u MUDr.Kontrbancovej - prides tam, a bude sa ta asi hodku pytat uplne vsetko, ako sa to stale, ako Ti je, kedy ta to boli/neboli a pod. Potom budete skusat urcite cviky, ktore Ti ona ukaze/povie a Ty ich budes opakovat. Ona usudi, ktore su pre Teba vhodne a ktore nie - Tie o.k. sa naucis a budes ich doma vcicit. Ja som tam bol, ale mne to nepomohlo-resp.zhorsilo, hlavne predklon-ten mi dal total k.o.Takze za 2dni som bol na zaciatku bolesti.
Uplne rovanke cviky ako su v knihe McKenziho najdes aj v knihe Joga od Milana Polaška, stoji cca.2.5,-Eur! McKenzi to ma "modernejsiu" verziu.
Prvo stretko stoji cca.25,-Eur, potom je to lacnejsie.