Prosíííím pomožte!!!!:(.....

Príspevok v téme: Prosíííím pomožte!!!!:(.....
zufala

Ahojte.Mám taký problém.zničoho nič ma začala stráášne svrbiet pošva...a aj pálit kúsok....je to strašné,trvá to tri dni,zo začiatku som dufala že to len tak prejde ale nic..v noci je to neznesitelné vkuse sa budím na svrbenie neobsedim na jednom mieste...a mám také malilinké hrudky,akoby výtok...Neviem čo robit:(strašne sa bojím ist ku gynekologovi.a keby aj idem,mozem tam íst prvý krát sama?ked mám len 14??a mohla by som íst s kamarátkou?ja už fakt neviem čo robit:/a nejaké domáce tipy čo by na to zabralo?
dakujeeem:(

ahooj.

ahoj zufala..nehovorim o tom s maminou.lebo m ito je trapne.a neviem ako by som jej to mala povedat..fakt neviem co robit..pa

mirka 23

Lila, vyliečiš sa aj keď ich doberieš po menštruácii, je to normálne, že sa prestanú brať a doberieš ich hneď po. Tebe to lekárka nevysvetlila?

lilaaa

Pred tyzdnom som bola na gynde lebo tiez som mala take srbenie a palenie a predpisali mi vaginalne tabletky Clotrimazolum na 9 dni.lenze som teraz dostala menzes a tam sa pise ze pocas neho sa nesmeju brat.este mi ostava 6 tabletiek,cize 3 dni,tak myslite ze sa nevyliecim poriadne ked ich doberiem zase az po kramoch??

zufala

ruza
ale ja som teraz oslabeny organizmus nemala,nebola som chora,ani nic take...a ked pouziwam uz den candibene tak myslis ze mi to pomoze?

ruža

Canesten a Candibene je v podstate to isté. (na vonkajšie použitie)
Kandidóza je premnoženie kvasiniek a nastáva po oslabení organizmu, po menštruácii a po antibiotikách! Treba zvýšiť príjem probiotík (jogurt, acidofilné ml, ale sú aj tabletky)
Zároveň treba aplikovať do pošvy aj probio čípky (myslím, že Gyntima a podobne.dostať v lekárni. aj mydlá...)

sariana

Každému zaberá niečo iné. Vyskúšaj, uvidíš. Inak, počas trvania mykózy je dobré obmedziť cukor. V tvojom veku sa mi mykóza objavila vždy v čase vianoc keď bolo najviac koláčov a sladkého :-)

mirka 23

No za Canesten ja neručím, nepoužívala som to. Ja som išla k lekárke, ktorá ma liečila väčšinou čipkami resp. tabletkami a tie pomohli už po prvej aplikácii, ale liečba trvá asi týždeň alebo aj viac.