chcem byt "ok" ale nechcem pribrat

Príspevok v téme: chcem byt "ok" ale nechcem pribrat
renatka25

nemam extremnu podvahu to je prva info:) BMI mam 17.4
problem je v tom ze som si spomalila metabolizmus obmedzenim kalorii na minimum ale chcem sa naucit normalne jest (aspon trochu) no ako na to? viem ze pravidelne a male porcie ale stale sa bojim napr zjest 500 kcal/denne lebo to uz je pre mna priberajuca hodnota, iked viem zeniekto chudne pri 1000 ale ja by som pri takom cisle teraz nabrala niekolko desiatok kg a to nechcem
Ako to spravit? myslite si ze sa bude dat postupne si zrychlit metabolizmus takto ale nepribrat?

pusate

z 500kcal za deň sa nedá pribrať ak rátaš presne. pred pol rokom som mala 390kcal ma deň a zvýšila som na tých 500 a za toho pol roka,čo mám 500kcal som nepribrala ani deko,dokonca som 2kg schudla a tiež som mala spomalený metabolizmus. kolko kg si schudla a za kolko? a s akým kcalným prímom na deň?

renatka25

cvicim jak najata a snazim sa jest okolo tych 500-600 kcal denne (pre zaciatok) ale stale mam v rezerve ze ak nahodou zistim ze som tym pribrala tak cuvam spet a to nechcem ale chcem chapete
no momentalne citim ze je to v poriadku ale bojim sa ze sa ist na viac ze sa stane regres
myslite ze sa bude dat teda zrychlit metabolizmus? alegbo budem musiet tym padom pribrat?