chcem byt "ok" ale nechcem pribrat

Príspevok v téme: chcem byt "ok" ale nechcem pribrat
renatka25

nemam extremnu podvahu to je prva info:) BMI mam 17.4
problem je v tom ze som si spomalila metabolizmus obmedzenim kalorii na minimum ale chcem sa naucit normalne jest (aspon trochu) no ako na to? viem ze pravidelne a male porcie ale stale sa bojim napr zjest 500 kcal/denne lebo to uz je pre mna priberajuca hodnota, iked viem zeniekto chudne pri 1000 ale ja by som pri takom cisle teraz nabrala niekolko desiatok kg a to nechcem
Ako to spravit? myslite si ze sa bude dat postupne si zrychlit metabolizmus takto ale nepribrat?

pusate

lili22,mám také isté problémy,až ma to,že menzes som nemala nikdy,pretože ppp som dostala ešte skôr ako 1.menzes a trvá to už 3roky,chodím aj na endokrinologiu,ale nedávajú mi nijaké šance dospieť a mať deti,vraj je neskoro,mam vyschnuté vaječníky.

trosku zmetena

lili22...a kolko mas rokov ak sa mozem spytat? .. mne menstruacia nemeska az tak strasne dlho ..tak ale mesiac je mesiac..sand sa to vsetko vrati do normalu ..ale ked sa teraz pozrem co jem .neviem .. neviem ci je mrkva zrovna najvidatnejsi obed ..pojdem sa asi z niekym poradit .. lebo ja chcem mat deti ..a nechcem vymenit nejake cisla vahu a podobne za moju buducnost ..alebo tak nejak :( .drzim ta ale palce :)

lili22

"Toto je len môj životný štýl" - tak týmto to odôvodňujem pred všetkými a často aj pred sebou. tiež si neviem predstaviť, že by som mala vidieť na váhe viac kíl.

lili22

trochu zmätená, viem presne ako sa cítiš. prežívam to isté. strašne by som si priala mať dieťa. keď vidím moje kamošky s tými krásnymi uzlíkmi, tak mi zviera hrdlo. ale ja už nemám budúcnosť. dlho ma trápila bolestná minulosť a hoci sa snažím už na to všetko nemyslieť, tak moja budúcnosť je jedna veľká tma :( jednoducho tam nič nie je. len strava v podobe mrkvy, jabĺk, sójových kociek a mlieka, neustále váženie, výčitky snáď z každého jedla a z toho, že som stratila menštruáciu už veeeľmi dávno a hlavne neustále napchávanie sa tabletami na chudnutie. niekedy sa snažím povedať si, že už s tým musím niečo robiť, ale jednoducho som slaboch. obyčajná nula, pretože to neviem zvládnuť. väčšinou si prechádzam obdobiami plaču a prosieb za smrť s obdobím úplnej pasivity. akoby života v tele bez duše. tá mi už dávno zomrela. myslím si, že sa to nikdy neskončí. skončí sa to až keď mi okrem duše zomrie aj telo.

klewa

zmetena,to tvoje stravovanie vôbec neni normálne ved pre zdravie a život je potrebné aj teplé jedlo a pečivo...len na ovocí,zelenine a musli to dotiahneš akurát tak do nemocnice a nie k menzesu,sa vspametaj a skoncuj s tym tvojim ževraj štýlom a začni konečne jesť ako každý iný,ak chceš byť normálna a nie dáka vychrtlá troska a anorektička,ktorá je CHORA!!!!!!!!!!

trosku zmetena

ach ja vlastne asi neviem co chcem .. mam take cudne pocity .. strasne chcem byt zdrava ale nechcem pribrat .schudla som nejakych 10 kg v priebehu takych 3 mozno 4 mesiacov.. teraz mam 172 cm a 53 kg tak nejak .menstruacia mi meska uzs koro mesiac .a strasne sa mi zmensili prsia ..a to ma asi stve aj najviac ..nikdy osm nemala velke prsa abo co.ale amla som nejake .a teraz nemam nic .a strasne ma to stve ..ale ja som akoze neni chora aboc o .. ja normalne jedavam ..teda aspon podla mna .podla mojej rodiny nejedavam normalne .ale nechapem zato ze nejem pecivo , meso a sladkosti nejem normalne? sladke jedavam napr. musli , a jedavam ovocie a zeleninu ..hotove jedla moc nejedavam . nekedy mam pocit ze ja uz ani neviem co je normalne .. zozaciatku ked som zacala som sa obmedzovala v jedle ..ale teraz to uz neberem ako obmedzovanie abo co ..berem to normalne je to moj zivotny styl ..takto sa stravujem ..ale neviem co mam spravit aby som sa vratila do normalu co sa tyka menstruacie a prs..ale tych 10 kh nechcem v ziadnom priapde pribrat ..aj ked nevidim ze som schudla ..ale na vahe ich aj tak nechcem urcite videt ..co mam robit?

misa15

ahojte chcem sa opytat,ze ked drzim dietu ale takuto ze rano-jogurt,desiata chleb,obed zemiaky s mesom,olovrant jofurt alebo ovocie..no a potom nic..a ked budem takto jest aspon tyzden co urcite schudnem,pretoze ja rychlo viem schudnut,ale keby som popri tom aj cvicila,moze sa mi metabolizmus spomalit?a schudnem aj na prsiach??a este otazka,myslite ze bude potom ten jojo efekt??

renatka25

to je taky vecsi problem u mna teplu stravu som vylucila uplne (3 roky uz)a zatial sa k nej neplanujem vratit:( zatial
ono to bolo rozne ale pozorujem ze som stale ubudala a ubudala a potom som musela zjest nedelny obed a takto sa to tocilo dokolecka no skoncilo to na 350kcal denne ale uvedomila som si ze takto nebudem moct zit cely zivot a ze si chcem zrychlit metabolizmus ale NEMOZEM PRIBRAT !!!
ano teraz pri tych 500 je to vyzera ze v poho no bojim sa ist dalej ale chcem to skusit
len som chcela nejake rady ako na to:)