chcem byt "ok" ale nechcem pribrat

Príspevok v téme: chcem byt "ok" ale nechcem pribrat
renatka25

nemam extremnu podvahu to je prva info:) BMI mam 17.4
problem je v tom ze som si spomalila metabolizmus obmedzenim kalorii na minimum ale chcem sa naucit normalne jest (aspon trochu) no ako na to? viem ze pravidelne a male porcie ale stale sa bojim napr zjest 500 kcal/denne lebo to uz je pre mna priberajuca hodnota, iked viem zeniekto chudne pri 1000 ale ja by som pri takom cisle teraz nabrala niekolko desiatok kg a to nechcem
Ako to spravit? myslite si ze sa bude dat postupne si zrychlit metabolizmus takto ale nepribrat?

ssia

pussate, das mi na teba mail? ak ho nechces pisat do tychto odkazov, napis mi na moj mail a napis ze kto si, ze aby som vedela ze si to ty. staci ked napises ze si pussate, ok? prosim napis

majkaaa

Baby,nebláznite !!! Nechce sa mi čítať všetky príspevky,ale ak je extrémna podváha,musíš pribrať.A 500 kcal denne,to je akurát na to,že Ti za chvíľku začnú zlyhávať orgány. To,že máš veľmi spomalený metabolizmus,to je tým,že diétuješ,že telo nemá energiu,preto berie svalovinu,šetrí energiou ako môže,si v začarovanom kruhu. A okrem iného...ak sa ľudia za tebou obzerajú,nie je to tým,že sa im páčiš,že máš krásnu super postavu...ale skôr preto,že je to už extrém. A ver,že do krásy to má veľmi ďaleko.

trosku zmetena

lili22: jaj cize ty si tiez nemala dlhu dobu menzes kolko asi? a nevies kde by som sa to mohla docitat abo tak ze pokolko mesacnej pauze abo tak nejak je organizmus ece ako tak vratit sa do normalu a vinosit dieta.. bo ja sa teraz fakt bojim ze si to moc pokaslem ..a ty si tereaz vlastne ako na tom ..teraz si z toho vonku a vsetko mas okey? .ja si myslim ze na tieto problemi ppp a tak je jediny liek a to je laska ..mozno som naivna ale neviem :)

pusate

ssia,mém 16rokov,151cm a 36kg,ale deti by som chcela mať,ale lekári mi nedávajú šancu-bola som na rengene malej pánvy,vraj som beznádejný prípad:-(

lili22

fúha, tak to sa ma pýtaš veľa. mne sa vrátil aj po statočne dlhej prestávke. bolo to obdobie, keď som bola šťastne zamilovaná. nevýhoda tejto choroby však je, že akonáhle sa v niečom sklameš, tak je veľká pravdepodobnosť, že ťa to stiahne opäť na dno a opätovné chudnutie v spojení s psychickou nerovnováhou je spúšťačom týchto problémov. aspoň u mňa to teda na 100% platí vzhľadom na fakt, že mám problém aj s depresiami. čo sa však deje s vnútornými orgánmi a či je takýto organizmus schopný donosiť dieťa skutočne neviem.

trosku zmetena

lili22: a to ked prestane menzes to sa nam ece moze normalne vratit? .akoze napr nekdo nebude mat aj rok menzes a moze sa mu to vratit do normalu... ako to vlastne s tym menzesom je? .

lili22

trochu zmätená, v septembri mám 23. menzes nemám od novembra. do novembra som mala necelého 1,5 roka pravidelne(raz silnejšie, raz slabšie) a pred týmto obdobím som mávala tak 1-2krát do roka. to bolo obdobie, kedy som podstúpila aj nemocničnú liečbu. nič mi to žiaľ nedalo, pretože som bola na všeobecnom psych. odd., ale mama a sestra ma tam dali, lebo sa mi striedali obdobia nejedenia a vracania z čoho som žltla a báli sa, aby mi neodišli orgány.

ich

ja som menzes nemala len pol roka a mal som velke problemy s akne...
dala som si predpisat HAK a plet uz mam takmer OK a mam aj pravidelnu menstruaciu

ssia

pussate, kolko mas rokov a kolko vazis? vyska? a chces mat menzes a neskor aj deti? vies nie kazdy chce mat deti (napr. ja ale menzes mam)...