ADHD-hyperaktivita a Strattera

Príspevok v téme: ADHD-hyperaktivita a Strattera
moniebi

Ahoj,potrebujem poradit! Mam 12 rocneho syna s diagnozou ADHD ( lahka mozgova disfunkcia - hyperaktivita s poruchou pozornosti) a uz sme v koncoch. Je to dieta s vysokou inteligenciou a nesmiernym talentom, v nasom pripade ma syn hudobny talent, ale v skole je to katastrofa. Tym, ze vyrusuje a skace do reci, je impulzivny a nesustredeny narusa skolsky poriadok co ma za nasledok znizenu znamku zo spravania a nie je to uz len dvojka... Nasli sme psychiatra, ktory odporuca Stratteru. No zatial este zvazujeme pre a proti davat synovi "lieky na hlavu". Nasiel by sa niekto kto s tymto vyrobkom ma skusenost u svojho dietata s ADHD?

moniebi

To Ifka: Ifka, dakujem za postreh, no bohuzial, zo syna pacienta robit netreba on pacient je :-( Aj ja som si kedysi myslela o mamickach, ktore nezvladali svoje deti, ze nemaju ten spravny sposob vychovy a ze za nasich cias fungovalo pravidlo "dlhy bic a maly dvor" ziadne diagnozy neexistovali???? existovali,len sa o vsetkom mlcalo! Teraz ked takeho syna mam a vidim ako sa sam trapi (my sa uz netrapime, lebo ho milujeme takeho aky je) chcem mu jednoducho pomoct. Skusili sme EEG-biofedback....Strattera vraj ponuka moznost dostat ho do normalu, t.j. napomoct jeho mozgu, aby reagoval na bezne situacie normalne: aby v skole daval pozor, neskakal ucitelom do reci, nez dokoncia otazku, aby neprecenoval vlastne schopnosti, sily, a nestrapnoval sa pred spoluziakmi neumernym sebavedomim, ktore je tak charaktersticke pre ADHD pacientov….

:o(

a asi maju v skole kompetentnych pedagogov, ked mu s diagnozov ADHD davaju znizene znamky za spravanie miesto toho aby sa mu specialnejsie venovali.. co tym dosiahli?

moniebi

To Ifka: Ifka, dakujem za postreh, no bohuzial, zo syna pacienta robit netreba on pacient je :-( Aj ja som si kedysi myslela o mamickach, ktore nezvladali svoje deti, ze nemaju ten spravny sposob vychovy a ze za nasich cias fungovalo pravidlo "dlhy bic a maly dvor" ziadne diagnozy neexistovali???? existovali,len sa o vsetkom mlcalo! Teraz ked takeho syna mam a vidim ako sa sam trapi (my sa uz netrapime, lebo ho milujeme takeho aky je) chcem mu jednoducho pomoct. Skusili sme EEG-biofedback....Strattera vraj ponuka moznost dostat ho do normalu, t.j. napomoct jeho mozgu, aby reagoval na bezne situacie normalne: aby v skole daval pozor, neskakal ucitelom do reci, nez dokoncia otazku, aby neprecenoval vlastne schopnosti, sily, a nestrapnoval sa pred spoluziakmi neumernym sebavedomim, ktore je tak charaktersticke pre ADHD pacientov….

moniebi

To Ifka: Ifka, dakujem za postreh, no bohuzial, zo syna pacienta robit netreba on pacient je :-( Aj ja som si kedysi myslela o mamickach, ktore nezvladali svoje deti, ze nemaju ten spravny sposob vychovy a ze za nasich cias fungovalo pravidlo "dlhy bic a maly dvor" ziadne diagnozy neexistovali???? existovali,len sa o vsetkom mlcalo! Teraz ked takeho syna mam a vidim ako sa sam trapi (my sa uz netrapime, lebo ho milujeme takeho aky je) chcem mu jednoducho pomoct. Skusili sme EEG-biofedback....Strattera vraj ponuka moznost dostat ho do normalu, t.j. napomoct jeho mozgu, aby reagoval na bezne situacie normalne: aby v skole daval pozor, neskakal ucitelom do reci, nez dokoncia otazku, aby neprecenoval vlastne schopnosti, sily, a nestrapnoval sa pred spoluziakmi neumernym sebavedomim, ktore je tak charaktersticke pre ADHD pacientov….

ifka

ja by som svojmu dietatu nedala gumovat mozog ziadnym takym liekom.pred vela rokmi ADHA snad ani neexistovalo...boli jedine besne deti,ktore sa rokmi ukludnili..ked ma syn talent na hudbu,moze mu to ublizit.skus nieco ine,ako psychiatra.lebo z neho ozaj pacienta vyrobia.