ADHD-hyperaktivita a Strattera

Príspevok v téme: ADHD-hyperaktivita a Strattera
moniebi

Ahoj,potrebujem poradit! Mam 12 rocneho syna s diagnozou ADHD ( lahka mozgova disfunkcia - hyperaktivita s poruchou pozornosti) a uz sme v koncoch. Je to dieta s vysokou inteligenciou a nesmiernym talentom, v nasom pripade ma syn hudobny talent, ale v skole je to katastrofa. Tym, ze vyrusuje a skace do reci, je impulzivny a nesustredeny narusa skolsky poriadok co ma za nasledok znizenu znamku zo spravania a nie je to uz len dvojka... Nasli sme psychiatra, ktory odporuca Stratteru. No zatial este zvazujeme pre a proti davat synovi "lieky na hlavu". Nasiel by sa niekto kto s tymto vyrobkom ma skusenost u svojho dietata s ADHD?

lilimarlen

Moj muz ma ochorenie ADHD.Zatial sa neliecil. V minulosti sa o tom tolko nevedelo.Ja som o tom nevedela taktiez a myslela som si,ze vsetky problemy,ktore nas sprevadzaju,vratane vztahov,flirtovaniu s inymi zenami,kedy nepredpokladal nasledky, ako to narusi nas osobny zivot,som brala ako ulety bezne u kazdeho tretieho muza v tejto dobe.Strasne som sa vzdy trapila,riesila a odpustila.On ma evidentne napriek pletkam s inymi nikdy nechcel opustit a bojoval taktiez o nas vztah.AZ TERAZ VIEM,ZE JE CHORY CLOVEK A NASLEDKY CO POTOM,SI NIKDY NEUVEDOMOVAL !!! Napriek tomu je nadpriemerne mudry a inteligentny .
Neviem, co mam robit,velmi ho este lubim, ale zivot s nim mi pripada samoznicujuci.Chcela som mat este dieta,vsak aj to sa uz obavam,ze by malo rovnaky problem.
Preto prosim o radu odbornika,respektive osobu, co ma rovnaku skusenost. Dakujem

den

hm, no moje deti nemaju ziadnu hyperaktivitu a napriek tomu, starsi ma uz 4 roky a na noc ma plienku..este stale nieje sucha..takze sa tym netrap..hadam do 18 tu plienku tam mat nebudu:D
Myslim, ze je tolerancia do 5 rokov, ale to je individualne.
Cez den ti chodi v pohode a sa pyta?
Nas sa boji tmy a nesiel by sa sam vymocit ani za svet a ani cez den, ked mu nezapalim a v noci tuho spi, takze ho este nechcem budit koli tomu.Mala by som?Ked tak sladko spinka:)

lucka

Mohol by mi niekto poradit, moja 3,5rocna dcera ma diagnozu hyperaktivita a nedari sa mi ju oducit od nocnej plienky prosim poradte

divigi

PROSIM O POMOC som,18rocny a teraz som len zistil ze mam adhd bez lekara lebo dnes som videl v tv a tak som sa o tom viac informoval chcem sa opitat ako by som sa mohol liecit proste nechcem do toho tahat rodicou ani psichologa ale dlhsie uz to nevidrzim vkuse sa mi trasu nohy neviem co zo sebou vyrusujem na hodinach a neviem sa sustredit potrebujem pomoc co a ako mne by nevadili ani lieky len aby ma uz netrapilo toto

jana schick

Dobrý deň, chcem poprosiť užívateľa RNG, či by mi mohol zatelefonovať, alebo napísať mail na nataska@azet.sk
Mam syna 4ročného a neviem si s ním rady. Na lieky, hlavne oblbováky mám rovnaký názor a bránim sa im. Rada sa ale dozviem ako to zvládnuť. Ďakujem vopred za pomoc. Jana

mia

moniebi, ak nechceš začať s liekmi a vyskúšať najprv niečo iné, napíš na jodis@centrum.sk. Spolupracujeme s lekármi-endokrinol., internista, diabetológ - a výsledky sú slubné, v každom prípade horšie nebude

sonka

Ahoj Moniebi, od Tvojho prvého príspevku prešla už dlhšia doba, takže ak ste to skúsili, možno máte už aj nejaké skúsenosti. Rozhodne vám chcem vyjadriť obdiv, ako dlho ste to vydržali (píšeš, že syn má 12 rokov)a viem, že rozhodnúť sa pre lieky nie je ľahké rovnako však žiť bez nich. U našej dcéry (8) diagnostikovali poruchu pozornosti bez hyperaktivity, avšak s pridruženými diagnózami. Navrhli nám tiež Stratteru. Verím, že bude pre ňu (i nás)prínosom. Môj manžel bol takisto diagnostikovaný s ADHD bez hyperaktivity len pred pár mesiacmi. Viem, kam až ho táto diagnóza priviedla a vďačíme práve liekom za "vrátenie ozajstného života". Ak môžeš, daj vedieť, ako sa darí vám a či ste pristúpili na liečbu.

RNG

inac, plne si uvedomujem, ze som tu stupil do osieho hniezda a preto sa do tejto temy viac nevratim, takze je zbytocne ma tu adresovat.
Svoje som si povedal, mam na to aj silnu osobnu skusenost z vlastneho zivota, aj ja aj moj syn by zrejme boli diagnozovani dnes psychologami ADD a "lieceni", aby sme zapadli medzi ostatne priemerne deti.
Takto vdaka zvysenej mozgovej cinnosti som nazbieral hromadu vedomosti z roznych poli, tak isto moj syn, nastastie.Moj otec ma drzal nakratko s disciplinou a vytazil hromadou knih, takze som uz za mlada bol celkom slusny chemik, fyzik,trochu aj hudobnik, velmi scitany a decka mi nadavali, ze som chodiaca encyklopedia.Nepestoval som kolektivne sporty, ale plaval a robil trochu atletiky a gymnastiky, tj len tolko, kolko bolo treba na spravny rozvoj tela.
Trochu ma hnevalo,ze som nezapadol do kolektivu kompletne, ale po case som si na to zvykol.
V zivote mi to velmi pomahalo.

RNG

mozna sa stanem nepopularny tymito poznamkami, ale deti sa stanu hyperaktivne hlavne vplyvom prebytocnych cukrov, nedostatkom doslednosti a pozornosti rodicov, rychlymi a plytkymi impulzami rapidne sa meniacimi v televiznych programoch a nedostatkom pozornosti ucitelov v skole, ktori nevedia dieta dostatocne zaujat a zamestnat.
.....
Tak vymysleli na rychle deti spomalovaky=oblbovaky ich mozgovej cinnosti, aby "zapadli"
V USA to boli rozne amfetaminy, potom uzasne tlaceny Ritalin, kde farmaceuticke spolocnosti dokonca platili prispevok skolam 1000 dolarov za kazdeho ziaka, ktory bral Ritalin. Uz je to vyse 30 rokov, fakty a statistiky sa nahromadili a dnes konecne Ritalin odsudili ako skodlivy.
Samozrejme odvtedy vyvinuli rozne nove, ako tu spominany utlmovac Strattera(atomoxetine HCl) a tvrdia, ze su lepsie a menej skodlive.
Nuz mne sa nezda:
www.stratterasideeffects.com
.....
Aj mojho syna chceli dat na Ritalin a velmi na mna tlacili, ale ja som na stastie neustupil. Dnes, o vyse dvadsat rokov neskorsie viem, ze som robil spravne.
Nastastie som zo starej skoly, kde disciplina medzi detmi bola udrzovana tvrdo a pozorniost dietata sa jednoducho vyzadovala.
Rychlejsie deti sa viac zamestnali, superrychle dali do specialnych vyberovych skol, aby mohli pokracovat ovela rychlejsie, ako deti v normalnych skolach.
Teda zamestnat, zaujat,ucit a vyzadovat pozornost, nie utlmit=oblbnut na uroven druhych.