PPP mi zničila život

Príspevok v téme: PPP mi zničila život
silvus

Ana s miou mi zničili život. Ja si už ani neviem spomenúť, ako som sa cítila keď som bola zdravá, o čom som premýšľala, snívala, aké som mala plány do života, aké pocity, aké je to milovať a byť milovaný, nerozmýšľať nad jedlom, mať priateľov, chodiť s nimi von...Keď som si robila na papieri taký sumár, čo mi PPP dala a čo vzala, viac položiek bolo v stĺpčeku "vzala". Napriek tomu sa jej neviem (nechcem?) vzdať, stala sa mojím životným štýlom, poznávacím znamením, niekedy som hrdá na to, že dokážem nejesť (kým ostatní majú opačný problém),až sa tohto pocitu desím, no niekedy sa zasa hanbím že ma na ulici v našaj dedine poznajú len ako "tú anorektičku". Nechcem byť takto zaškatuľkovaná, no nechcem ani pribrať a jesť nezdravé jedlá. Ja vlastne NEVIEM, ČO CHCEM!
V období anorexie som však bola na tom horšie, nič som nejedla. Vôbec nič. Teraz, keď mám bulímiu, zasa jem až priveľa a vraciam, ale stále sa to lepší. Najprv som to robila aj niekoľkokrát denne, teraz napr. 1-2x za týždeň. A za to môžem poďakovať aj mojej skvelej sestre, ktorej som sa s tým priznala a ktorá ma neodsúdila ako som čakala, ale podala mi pomocnú ruku, povedala že ak chcem, bude po jedle vždy so mnou,bude zamykať WC a špajzu...Viem,že to takto nepôjde stále, veď v reálnom živote ma nikto nebude permanentne strážiť, ale na začiatok to pomôže...Aj by som mala motiváciu - páči sa mi strašne jeden chalan, ale má frajerku, vyzerá to na vážny vzťah...viem si predstaviť, že keby ma on o niečo požiadal, spravila by som to ...čokoľvek. Viem, že to takto nie je správne, ale láska je silná...Poraďte prosím čo mám robiť. Ďakujem

kometik

romanka25 : ja som teraz taka normalna si myslim .. meriam 172 a vazim 52-53 tak nejak .aj tak som neni spokojna sama zo sebou . nejake kg by to ece celo ..ale necem ohrozovat svoje zdravie..takze asi tak :)

komentik

neviem ci som mala ppp..abo ju mam ..ale viuem ze som na dobrej ceste... moje ustavicne hladovky , nejedenie, a ked som jedla tak som jedla len zeleninu a polysternikovy chlieb abo nejake musli..proste jedla ktore neobsahovali az tak vela kalorii.. a tymto vsetkym som dosiahla len jedno schudla som 11,5 kg.. nemam ziadne prsia , meska mi menstruacia ... zhorsila som sa v sporte, a v inych veciach ktore rada vykonavam ..teraz ked je to udajne tak videt vsetci davaju na mna pozor a staraju sa o to aby som jedla.. hovoria mi ze som anorekticka a podobne . ked som vazila viacej myslela som si ze mi to bude lichotit ked mi budu ludia hovorit ze som chuda ze mi trcia kosti , ze nemam rit a podobne, no teraz uz viem ze to zrovna pochvalal nie je ..snazim sa teraz viacej jedavat a nevyhybat sa jedlu..jedavat co je .. viem ze to je ece len zaciatok ..ale teraz nie je mojim cielom kost a koza ..necchcem pribrat ani nic podobne ale chcem byt zdrava ..a zdravie je mi prednejsie ako nejaka vychudnutost ..bola by som rada ak by sa dostali na toto nejake komentiky .. dakujem

ingrid

ahoj silvus, podla istých indicii a nicku usudzujem, ze sa trosku pozname:)
prosim Ta, vzchop sa, naber este tu trosku racionalneho zmyslania, ktoru Ti bulimia este nestihla uplne ovladnut a liec sa! to, ze jes iba "zdrave jedla" hned neznamena, ze budes aj zdrava. podstatou je, aby si jedla 6x za den, ale hlavne vyvazenu stravu. ked uz nejes maso, dobre, ale jedz vsetko, ale s mierou a nechaj si to aj v sebe. vysledky so stolicou sa nedostavia hned, musis pockat par dni, hlavne bud vytrvala a usilovna. ja som chodila na stolicu raz za desat dni a aj to zo mna vysiel ledva bobek. po troch tyzdnoch pravidelnej stravy sa moja stolica upravila a teraz chodim wc kazdy den a odchadzam odtial so sirokym usmevom. daj si na ranajky rozok s maslom alebo natierkou (maslo alebo natierka Ti pomasti crevo a lepsie zo seba vytlacis stolicu). Ako desiatu si daj biely jogurt. Na obed sa chod najest niekde do restiky, nejedz hned cele jedlo, aby Ta to nenutilo ist zvracat, stopni sa v polke (lebo viem, ze je problemom to aj nezjest),hlavne zjedz polievku, z tej nepriberies, vycikaš ju, lebo je to voda, druhu polku druhej porcie si nechaj zabalit. Olovrant o tretej si daj jablko, na veceru druhu polku z obeda a druhu veceru mrkvu, jablko, alebo jogurt.
Prosim Ta, silvus, snaz sa, robis to sama pre seba. 13.7. ma odtialto pustia, rada by som Ti s tým pomohla. Chodievaj aspoň na OA zdruzenia. Dala som Ti cislo a mail, tak sa mi ozvi a pomozem Ti najviac ako budem vladat.

ingrid

ahoj silvus, podla istých indicii a nicku usudzujem, ze sa trosku pozname:)
prosim Ta, vzchop sa, naber este tu trosku racionalneho zmyslania, ktoru Ti bulimia este nestihla uplne ovladnut a liec sa! to, ze jes iba "zdrave jedla" hned neznamena, ze budes aj zdrava. podstatou je, aby si jedla 6x za den, ale hlavne vyvazenu stravu. ked uz nejes maso, dobre, ale jedz vsetko, ale s mierou a nechaj si to aj v sebe. vysledky so stolicou sa nedostavia hned, musis pockat par dni, hlavne bud vytrvala a usilovna. ja som chodila na stolicu raz za desat dni a aj to zo mna vysiel ledva bobek. po troch tyzdnoch pravidelnej stravy sa moja stolica upravila a teraz chodim wc kazdy den a odchadzam odtial so sirokym usmevom. daj si na ranajky rozok s maslom alebo natierkou (maslo alebo natierka Ti pomasti crevo a lepsie zo seba vytlacis stolicu). Ako desiatu si daj biely jogurt. Na obed sa chod najest niekde do restiky, nejedz hned cele jedlo, aby Ta to nenutilo ist zvracat, stopni sa v polke (lebo viem, ze je problemom to aj nezjest),hlavne zjedz polievku, z tej nepriberies, vycikaš ju, lebo je to voda, druhu polku druhej porcie si nechaj zabalit. Olovrant o tretej si daj jablko, na veceru druhu polku z obeda a druhu veceru mrkvu, jablko, alebo jogurt.
Prosim Ta, silvus, snaz sa, robis to sama pre seba. 13.7. ma odtialto pustia, rada by som Ti s tým pomohla. Chodievaj aspoň na OA zdruzenia. Dala som Ti cislo a mail, tak sa mi ozvi a pomozem Ti najviac ako budem vladat.

fidka

cauko silvus....ja som trpela buliniiou 3-roky, môj manzel si ani nevsimol, ako sa mu stracam pred ocami, kazdy videl, ako sa zomna stava troska, len on jediny nie...ked som chcela zvracat vyhanala som ho z bytu...a podobne...neskôr som zacala mat aj zdravotne problemy..bola som unavena, podrazdena, byvalo(aj mi este je) velmi zle....zacali sme chodit po lekaroch, po pohotovostiach...nikde som vsak nepovedala, ze trpim bulimiou...bola som bezradna...tie pocity, ked mi bolo zle ti neprajem zazit...ani neviem ako, ale prestala som s tym-samozrejme hned to neslo, ale snzila som sa udrzat co najviac jedla v sebe...trvalo mi velmi dlho, kym som pribrala na normalnu vahu...!!!A teraz mam kvôli bulimii zdravotne nasledky...aj fyzicke no a najmä psychicke...tak ti radim, cim skôr s tym prestan-ty mas aspon segru, ktora ta podrzi, pomôze ti...ja som bola na vsetko sama...a nakoniec este nieco:kvôli bulimii sa mi rozpadlo manzelstvo...nestalo to zato, ziadna PPP-nestoji zato!!!!!!!! Krasa spociva v niecom inom, ako vo vahe...tak ti drzim prsty a pevnu vôlu k uzdraveniu...pa

karotka

Aj mne velmi pomohla sestra, zlata, stale ma kontrolovala ... ale hlavne ruky (ja som sa aj rezala=( ) a teda tiez je to stale lepsie....
tak soms a len chcela podelit=)
silvus, drzim Ti velmi palce=) mam kamaratky ktore to zvladli, verim ze aj ty=)

pusate

aj ja som skúšala kadejaké lieky na ch ale to je zbytočné vyhodenie peňazí,ak chce niekto schudnúť musí mať pevnú vôlu. alebo liposukcia ale to ma jojo-efekt a je to škaredé:nerovnomerné a ostávajú jazvy.fuj

silvus

VĎaka vám všetkým za povzbudivé slová, oceňujem, že sa snažíte pomôcť aspoň takto a prehovoriť mi do duše.
Mimo bul. záchvatov sa stravujem pravidelne - 6x denne, aj porcie sú vraj normálne, len ide o ten druh jedla ,je to veľmi jednostranné- som na bielych jogurtoch, acidkách, graham. pečive, pohánke,mrkve a jablkách. Okrem toho pijem dosť veľa kávy, čo určite tiež nie je veľmi zdravé, ale mne to hlavne pomáha proti zápche, takže preto. Lenže skúšala som aj všakovaké "lieky" na chudnutie, môžem potvrdiť - nefungujú vôbec.