zápcha u malých detí - dojčiat

ladida

Mery a pije po normalnej pevnej strave dostatok vody?dostat aj specialne dzusy pre miminka!moji obidvaja synovia s tymto problem nemali,ale zda sa mi,ze vela deti ma.skusila si vymenit mlieko?nutrilon comfort je vraj dobry.aj od beba je nejake mliecko specialne pre deticky co maju tento problem.hlavne nezufaj,to prejde.

Mery NR

pomarančová šťava sa 6 mesačnému bábätku neodporúča :-((
my máme tiež tento problém. malý má 5 a pol mesiaca. a od kedy papá už aj ovocie ho to zapeká. zapečie ho aj jablko, aj hruška aj banán. chúďatko sa zakaždým potrápi pri kakaní, tlačí až je celý bordový. za deň sa mi síce vykaká aj 4 krát, ale iba také čierne tvrdé bobky. tiež som bezradná čo mu dať aby mu to zriedilo stolicu..

watermelon

Nech papa zrelu hrušku ale ozaj zrelu. A stavu z pol vytlaceneho pomaranča. Aj stavu z čerstvo vytlacenej mrkvy

polovnicka

Čaute.
Chcela by som sa opýtať. Môj synček má 6 a pol mesiaca..už ho dokrmujem asi mesiac..A pred týždňom ho asi zapeklo..chudák sa trápi..vykaká sa za deň,ale iba také malé bobky,jak nejaký zajko. a chudík sa trápi pri tlačení..bruško má mäkké..môže to byť s mrkvičky?že ho zapieklo..doobedu papá ovocný príkrm,poobede zeleninkový,alebo polievočku a na večer nestlé kaša ryžová.on je strašný hladoš po tatovi.. :-) tak neviem,že čo by mu pomohlo..dala som mu štvrtinu 1/4 čípku a nič..nepomohlo nám..tak neviem či mu ešte môžem raz dať..alebo aj hylak forte je dobré preháňadlo..tak neviem či mu môžem dať..lebo je tiež pre dojčatá..
Tinka

Mrs.zetik

Mám 9 mesačné dievčatko, dojčím ju dva krát denne a v noci. Zapeká mi ju už asi dva týždne kakáme tvrdé bobky. Dakedy jej robím aj kaše z prevareného kravského mlieka.Mohla by to byť príčina?

maria-ba

Velmi pomaha odvar z lanoveho semena, odvar z vlociek, glycerinove cipky..
Dalsie tipy a rady proti zapche som citala aj na: -odkaz odstránený- - dalsie domace rady ako na pravidelnu stolicu.