zápcha u malých detí - dojčiat

Gima

Na trávenie pomáha Acidko - acidofilné mlieko. Druhý variant mlieko zohriate s maslom. Tiež záleží na tom aký druh mlieka používate. Mlieko je kravske, ovčie, kozie, rastlinné mlieko - ryžové a iné druhy. Na trávenie u detí je dobre Mlieko Actimel v takých miniflastičkách.

gastanko2016

môj syn bude mať dva roky a stále mu dávam UM amilk bifido. Predtým pri iných mliekach mal problémy so zápchou a toto mliečko mu pomohlo. Radšej ani neskúšam ešte normálne kravské mlieko, lebo veľa detí malo po ňom problém s trávením.

polovnicka

No môže..skúsim aj s injekčnou striekačkou..a teraz som sa dočítala,že môžu sa dávať aj probiotiká?Napríklak Nutrolin B sirup?je vraj aj na zápchu,hnačku,proste tráviace problémy a dokonca je na imunitu..tak neviem či mu skúsiť dať aj to..obnova črevnej mikroflóry..

polovnicka

Pravdepodobne z banániku..cez víkend jedol banánik..a aj výživku kde bol banánik s jablčkom.no dala som mu slivkovú výživku,na obed zemiačik..a na večer asi tiež mu dám zemiačik..lebo kašu sa bojím,aby ho viac nezapiekla.to,že ja ešte kojím..nedávam umelé mliečko..a som kúpila slivkovú kašičku,ale tam sa dáva mlieko..až doma som si všimla,že je nemliečna.a ešte mu nemôžem dávať kravské,že?ani kupovať nutrilon..ináč by mal piť aj tekutiny..ale keď on z fľaše nechce,ho napína z cumlíka..a po lyžičkách jedine..aj to polku vypľuvne..taže neviem..či skúsiť kúpiť fľašku čo je na konci lyžička namiesto cumlíka alebo čo..uvidíme,že čo bude

- mira

Doktorka to vie, na príčine je kravské mlieko v akejkoľvek podobe. Nasýtené tuky tuhnú a chýba vláknina.
Dávaj obilné mliečko domäkka uvarené a prepasírované. K tomu uvarenú zeleninku, zeleninovú šťavičku len v malom množstve.

evcca

polovnicka, neviem, nam pomohol este vlazny jablkovy cajik. a kase sme vynechali a potom sme davali a aj davame len viaczrnnu a aj to len kazde tri dni. lieky sme nedavali. pediatricka vravela, ze ked je na umelom mlieku, byva zapcha castejsia. drzim palce.

polovnicka

evcca: No už to bolo dobré,ale teraz nás riadne zapeklo. A neviem z čoho. Tlači a nič,len plače. Čo by mu pomohlo. Som čítala,že mrkvovy džús precistuje. Ale či on môže,keď má 7a pol mesiaca. Čo by pomohlo.Už fakt neviem.3dni sa trápime. Večer som mu ani kasicku nedala. Ráno mal slivkovu vyzivku a nic.ci ho este viac nezapeklo. A flatulin alebo espumisan sa môže pri zápche?nieje ziadne prehanadlo?Ovsene vločky som ešte neskusala,to sa prevaria vo vode a dáva sa len šťava?

Mery NR

baby, ďakujem pekne za rady. pije veľa vodičky a skúšala som aj tie Hipp šťavičky na zriedenie stolice. dúfam, že to nebude dedičné, lebo ja mám od malička ten istý problém. denne si nalačno dám za lyžičku lanových semiačok a na večer za hrsť orieškov, inak by som tiež nemohla na wecko. vyskúšam u neho tú zrelú hrušku a zmeniť obyčajný Nutrilon a ten Comfort.