Syndrom drazdiveho creva

pomalypsycho

sssisssa: prepac, asi som ten prispevok osekala privela. pokial mas hnacky, calcium (vo forme calcium carbonate) by si rozhodne skusit mala, musis si vsak davat pozor na osah magnezia, ktore ten konkretny vyrobok obsahuje...preto som tam vypisala zlozenie calcium, co beriem ja

pomalypsycho

sssisssa: tu je ten prelozeny prispevok...ja beriem s kazdym jedlom polku tabletky
Mnozstvo kalciovych doplnkov obsahuje velky obsah magnezia, co nie je absolutne napomocne pokial mate hnacky, nakolko ich moze este zosilnit. Pani odporuca Caltrate 600 Plus s vitaminom D a mineralmi vo fialovo-bielej krabicke (toto som si presne kupila aj ja, ale ako som uz spominala, nie som si ista, ci to dostat aj na slovaci) . Hlavne je vsak kupit nieco s podobnym obsahom latok a nie znacku, tak tu ho mate:

-Calcium 600 mg (to by malo byt vo forme calcium carbonate)

-Vitamin D 400IU

-Magnesium 50 mg (nie viac)

-Zinok 7,5 mg

-Med 500 mcg

-Mangan 1,8 mg

drzim palce...

sssisssa

pomalypsycho nie calcium som neskusala a dokonca som prestala brat uz aj ostatne veci takze teraz neberiem uz nic myslim si ze je to zbytocne, lebo ci beriem alebo nie je mi rovnako

pomalypsycho

sssisssa: a skusala si uz to calcium, tak ako to bolo odporucane v jednom z prispevkov (mozem ho tu dat znova, ak chces)? Viem, ze je to velmi frustrujuce, ale nevzdavaj sa...
renata152: tesim s tebou, ze sa zacinas citit lepsie a vopred vdaka :)

RNG

Dobre spravena akupunktura ovplyvnuje nervove pochody a to nakoniec riadi cele telo, najma odstrani stress a to rozhodne pomoze aj pri traveni a problemoch s nim.
Nervozita vel i ovplyvnuje traviaci proces, vuvolava hnacky, zlu absorbciu zivin a pravdepodobne sposobuje aj slabe vylucovanie kyselin v zaludku, co porusi zaludocny kyselinovu barieru proti prieniku roznych neziaducich mikrobov do criev
Viac na odstranovanie skodliveho stresu najdete cez google.sk uvedenim mojho nicku a slova stres. Stres zialbohu doslova zabija a je nevyhnutne ho odstranit co najviac.

renata152

Mne sa to začína lepšiť. Zaklopem si.
Ako som začala Calcium, Aloe Vera a Inulín.
A ďakujem za príspevky Pomalypsycho a RNG.
"Pomalypsycho", ale tú akupunktúru určite vyskúšam a dám Ti vedieť.
Ten lekár by sa mal vrátiť niekedy v júli.

sssisssa

ludia ako sa mate? ja uz neberiem nic ani probiotika ani psyllium nic nema to vyznam stale mi je na nic zle travenie atd, atd, prestavam mat pocit ze sa niekedy z toho vyhrabem :(

Carie

Ja uz ani neviem, mozno pol roka, mozno tristvrte. Ale tie najhorsie krce presli prakticky hned ako som zacala brat tie lieky.