Syndrom drazdiveho creva

RNG

Podrazdene crevo=hnacka=zapalene.
A mozna poranenim sa nanesu z creva do krvi skodlive bakterie, ktore sa v creve nachadzaju stale.Takze pozor s tymi "bezpecnymi" testami ako ich lekari casto nazyvaju na to by mohli brat vzorky aj s ladvin, pecene, zaludocneho vystelku,atd,,lebo vsade sa mozu nachadzat nejake problemy a je podla lekarov lepsie o nich vediet co najskor. Lebo "sak vzorky predsa neskodia" podla lekarov vythnut kus tkaniva z organu je OK.....
Tak isto tlacia co najviac roznych scanov, ako MRI, roentgen, ultrazvuk, mamogramy atd. Ved podla nich su neskodne. Ale to, ze je to radiacia, ktora skodi telu, o tom nechcu ani pocut ani diskutovat.

NeviemNeviem

hm no zapali by som tam nemal mat pokial ide o ibs a ak nie oto horšie.. a mozno tym sposobom by sa zistilo ak by šlo oniečo ine. .

RNG

Co potrebuje doktor, nemusis potrebovat ty, tj vzorky=poranenie creva, ktore je uz aj tak dohindrovane zapalami.
Creva treba vyhojit, nie poranit.

RNG

Kolonoskopia zistuje len, cim su nie na creve nejake vyrastky a deformity. To nema s IBS nic spolocne. Naviac pocet poraneni crevnych stien pri kolonoskopii je podstatne vyssi, nez uvedene.
Prave som presiel cez 2 tyzdne krvacania do criev, som stary a mam krehkejsie cievy a musel som zrejme zjest nieco ostreho(plevy specene v knackerbrode??) a poranilo mi to stenu creva. Stolicu som mal ciernu ako smola a po par dnoch zacal som brat lyzicku freeze dried aloe vera, lyzicu arabinogalaktanov a 1.5 gramu vytazku Triphaly(40% bitter principles) a trvalo to tyzden z toho vijst, stolicu mam naspat hnedu.

Keby som mal k dispozicii suseny prasok z rebarbory(2 x lyzica denne) zastavil by som to krvacanie za 2 dni.
Dr Whittaker to spominal na pripade, kde lekari nevedeli zastavit krvacanie pacienta do zaludka a toto jedine pomohlo. A to skusali plno koagulantov a kateterizaciu.
Do buducnosti si asi aj ja nasusim trochu rebarbory a zomeliem na jemny prasok a uskladnim medzi mojimi zasobami, co drzim "pre istotu"na adresovanie roznych moznych zdravotnych problemov.
Na trhu je len prasok z korenov rebarbory a ten , obavam sa, ma velmi rozdielne zlozenie od listov
Uz co, priroda je plna roznych ucinnych latok, len ich treba poznat.

NeviemNeviem

rgn čo hovoriš na kolonoskopiu? nemam s trach s bolesti a pod. mam strach s porušenia čreva alebo roztrhnutia čital som ze je tam riziko 1 s tisic ale aj aj ten jeden je jeden .. hm čize je to taktochu risk.. ktory neviem či vobec stoji zato..

RNG

IBS, Crohna a ulcerativnu kolitidu treba vyliecit/odstranit, nie len "upokojit" priznaky.
Napravenie travenia, vcitane adresovanie alergii a spravne osadenie criev probiotikami daju moznost sa crevam vyhojit a regenerovat.

Znova tu pripominam mikrovlakniny, collostrum, DGL, Triphalu, aloe vera a ine, co urychlia hojenie criev.

NeviemNeviem

ludia prosim vas chcem sa vaas všetkych opyytat čo mate diagnozu IBS kdo zvááás ma dlhodobejšie skúsenosti s užívaním lieku DUSPATALIN ????
vminulosti som uzival viacej liekov no ziadne mi nezaberali.. neak extra aj tento som mal no ani som ho poriadne neuzival vraj to bola chyba a črevo by malo byt vdaka nemu v pokoji
Ma niekto neakééé skúúúsenosti vopred dakujem za kazdy nazor :))

RNG

Probiotika pouzivaju ako potravu prebiotika. To su najma mikrovlakniny,, ktore my nevieme stravit, ani vacsina skodlivych mikrobpov, ale su potrava pre probiotika.
Medzi ne patri napr psylium(cast pliev), pektiny(jablka, citrusove pektiny, hrusky) a arabinogalaktany(susene stavy/miazgy, najma so smrekovca opadaveho(larix /larch)