Syndrom drazdiveho creva

lejn

suedenim vies ani sama neviem doktor mi povedal ze ci to nebude asi celiakia a poslal ma ku gastroenterologovi ale som tam nesla... ale je moznost ze mi mlieko nerobi dobre a nemohol to zisti aj moj lekar ked mi bral krv na vysetrenie?

suedenim

ano,musis mat papier...A mas podozrenie ze mas alergiu?MAs po mlieku problemy?No vezme ti krv a asi ked tam uz budes ti spravi komplet alergo testy,tj. ti napicha alergeny a zisti ci mas na nieco alergiu...

suedenim

Alergiu na laktozu ti zisti len alergolog..a celiakiu asi tiez. Mne laktoalergiu zistil alergolog,tak neviem. No nejaky suseny caj ti cerstvy koren nenahradi isto. Ja kupujem koren. A nemusis sa bat, je zdravy,neskodny. Mne pomohol velmi,dufam ze aj tebe:)

lejn

suedenim no chce si to ist tiez kupit. Len beriem uz dost veci tak neviem ci tolko mozem a neda sa kupit klasicky caj zo zazvoru?

suedenim

No nepotesim ta,ale az po par mesiacoch sa mi stav vyrovnal. Stav sa mi upravil natolko,ze dokonca mozem jest mliecne vyrobky a pit aj kavu:))Zistila som,ze mi pomaha,ked jem mensie davky a castejsie,ked neprepchavam zaludok. Zazvorovy caj mozes pit kolko len chces. Ja ho pijem 1-3x denne. Koren zazvoru kupis vo vacsich potravinach, osup kusok a nastruhaj asi cajovu lyzicku na salku a nechaj 10 min vyluhovat. Mne chuti aj nie sladky,ale ak budes chciet, daj si do toho trocha medu. Zazvor je inak vyborny na vela veci. Zahrieva vnutra, nici infekcie, je protirakovinovy, zlepsuje travenie a je dobry aj pri udrziavani hmotnosti a vela inych veci..Dnes som si dokonca kupila aj psyllium v lekarni a idem ho skusit,..skus ho aj ty:))

damian

Probiotika sa beru dlhodobo. Na inych temach sa zlepsenia dostavili po 3-4-5 mesiacoch. Zalezi na tom, ako dlho trvala choroba, v akom je stadiu a v akom premnozeni su kandidozy. Ak vsak budes pokracovat so syrmi, bude trvat dlho, kym sa crevo napravi. Jednu vec este odporucam - aktivne cierne uhlie. Toto velmi silno vstrebava toxiny a bakterie v traviacom trakte. Treba to jest (pit) hned po jedle 3-4 x denne.