Syndrom drazdiveho creva

khadafi

Lejn....syndrom drazdiveho creva to asi nebude kedze mas vysoke FW. syndrom drazdiveho creva je sposobeny aj vo velkej miere psychikou ale aj zlym stravovanim a celkovo zivotnym stylom. Ja som to mal tiez neustale ma bolelo brucho..hnacky som nemal ale mnoho ludi to ma. Neviem ci ste uz vyskusali Psyllium a probiotika mne to pomohlo tak za tyzden.

lejn

RNG vraciam sa k tomuto problemu tie hnacky mam stale v krvi mi zistili vysoke FW cize zapal nikto nevie o aky zapal ide ale ked som bola na gastre colonoskopia aj gastroskopia vysla v poriadku je mozne ze ide o ten syndrom drazdiveho creva? ma to nieco spolocne aj zo psychiku? kto a ako ho diagnostikuje ten syndrom?

RNG

Na tu triphalu este.
V indickej lekarskej vede (ayurveda) sa tento prostriedok charakterizuje ako cistiaci. Ale ma plno ucinkov v tele, vcitane antioxidacnych a regeneracnych.
Jednotlive plody, z ktorych sa sklada maju v Indii a inde hromadu mien, napr
amla=amalaki, amala, amalaka, indian goosberry(indicky egres), phylanthus emblica alebo emblica officinalis.

Tak isto harada=Terminalia Chebula / Myrobalan / Hardad / Chebulic Myrobalan / Haritaki / Harada

to iste plati na behadu=terminalia belerica, beleric myrobalan, bahada, bahera, vibhitaki ,bibhitaki
.......
Vyrobcovia ci uz farmaceutik ale aj potravinovych doplnkov tuto nejednotnost v nazvoch casto hrubo zneuzivaju a uvadzaju "nove" produkty na trh z velkou pompou a reklamou.

RNG

zazvor=dumbier=ginger=ingwer=Zingiber oficinale ma aj ciastocne enzymaticku cinnost a v cinskej kuchyni sa kombinuje s cesnakom. Oboje su velmi zdrave na traviaci system

RNG

Zazvor, fenel a rozmarin su dobre na crevnu floru, ale ayurveda ma este lepsi prostriedok na to Triphalu.
Triphala je vytazok z troch trpkych plodov:
amla, harada a behada
(embilica oficinalis,terminalia chebula a terminalia belerica). Okrem udrzania zdravsej crevnej flory a detoxifikacii criev su protizapalove a maju plno inych dobrych ucinkov v tele.

suedenim

no ako sa diagnostikuje celiakia,to neviem..ale ak mas problem,nemas na vyber..da sa to prezit,su aj horsie a bolestivejsie zakroky..najdi si na nete ze ako sa to diagnostikuje,mozno tiez zbytocne stresujes..

suedenim

lejn,nestresuj:))) Alergiu na laktozu ti zistia z krvi,nebudu ti hned pchat hadicky do zaludku,cosiii,kludne chod:))

lejn

suedenim vies tebe sa to lahko povie, keby si mal/a/ ist na to vysetenie ti tak by ti to dva krat jedno nebolo vies?

janosimo

Ja mám problém z črevnou florou. Skúste kombuchový čaj. Mne to velmy pomohlo. Ak máte záujem , kontaktujte ma: distribucia.kombucha@centrum.sk