Co robite v tomto pripade?

Príspevok v téme: Co robite v tomto pripade?
Andel

Co robite v pripade, ze mate neustale cely den vysoke glykemie? Uz druhy den sa nemozem zbavit vysokych glyciek. Mam pocit, ze si pumpujem vodu a nie inzulin. Zmenila som pod, otvorila novy inzulin, zvysila bazal aj bolus a nejako to nejde dole (uz druhy den sa pohybujem v cislach 11-17!) Bojim sa uz aj nieco zjest a ak nieco zjem napumpujem 1.5 krat tolko inzulinu ako normalne. Niekto kto uz zazil podobnu situaciu? Mne sa to za moju cukrovkarsku historiu deje prvy krat. Vacsinou to zvysenie bolusu vyriesi, tentokrat vsak ziadna zmena.

Andel

Adriana, ved o to sa pokusam,napriklad dnes som uz do seba napumpovala tolko inzulinu, ze by som vystrcit kolena a mam cukor stale 16! Zvysila som bazal, aj bolus a nemozem cukor dostat dole. Menstruaciu zvladam v pohode prestavenim bazalu, ale toto ma desi. Uz sa neviem dockat kedy dojdem domov a otvorim novu flasticku inzulinu a vymenim pod, aj ked sa mi nezda zeby boli 2 flasticky chybne.

pier: ano pisala som ze som mala zvysene glykemie, ale to netrvalo tak ako teraz uz 3 dni aby som ich nemohla ani raz dostat pod 10 mmol/l! Dnes ma moj lekar ambulanciu zatvorenu, ale ked to cez vikend nedam do pohody v pondelok som urcite tam.

Ma napadlo, mozno ak som tehotna, to moze byt dovod? A ak ano, tak sa modlim, aby to neovplyvnilo babo! Ja fakt neviem, takto sa mi to nestalo este.

adriana

RNG!Ja ti teraz založím tému DM 2,tu ešte tie tvoje preparáty pomôžu.Neurážaj sa,nás sa veľmi dotklo ako si nás nazval,ale nikto z nás ti nenadával,a nerozprával od veci.Keď som dobre čítala tvoje príspevky,tak máš okolo 60-plus,mínus.To si vo veku môjho otca,a ja som ešte stará škola,keď nás rodičia učili vážiť si starších a správať sa slušne.

pier

Andel ,ale aj na svojom blogu si pred časom pisala,že maš (si mala) vysoke glymky z nenazdania....ale to je jedno kolko krat...myslim ze sa to deje preto,že telo proste nezpracuje tak ako ma dodany inzulin...si predstavme keby sa vytvorili protilatky aj na dodavany inzulin...tak sme v keli...mne sa to deje tiež sem tam,že sa my neda zbyť hyperglykemia,no najhoršie na tom je,že mam aj stavy opačne...same hypo cely den,jednoducho telo ma bežnu dodavanu davku inzulinu akoby zrazu naviac,aj ked pohyb je rovnaky oproti inym dnom...respektive vten den radsej už žiadny,jedlo samozrejme až po hrdlo...vtedy nie su žarty...čim to je,ak nebola dietna chyba ani žiadna extra zmena v pohybe?...ja som na nič neprišiel...ale aspon viem,že niekomu sa to už tiež stalo....

adriana

Uvidíš aký bude víkend,a keď nič,tak v pondelok choď k diabetológovi.Ale nepredávkuj sa inzulínom.Ja si pichám 8-10 jednotiek a pripichnem maximálne 6 jednotiek.

adriana

Andel,mávam také stavy,hlavne pri našich ,,ženských návštevách,,výkyv hormónov spôsobí svoje.Ja vtedy trochu pridám inzulín,ale zase nie veľa,a jem až hodinu po podaní inzulínu.Neviem,ale ako s pumpou.No nič,len trochu pridať inzulínu,ale len o pár jednotiek a trochu diétky,trvá to zvyčajne jeden-dva dni.Držím palce,aby si to dala čím rýchlejšie do normálu.