Laserova operácia očí

Príspevok v téme: Laserova operácia očí
matelko

Mám 21 rokov, a už dlho rozmýšlam nad laserovou operaciou očí. Nechcem do toho skočit naslepo, rád by som počul vaše názory, dobré prípadne zlé skúsenosti. Otec ma odhovára a očný lekár povedal že by som mal radšej počkat kým doštudujem. Ale to môžu byť daľšie 3 roky... btw mam cca 3,5 Dioptrie na oboch očiach

bellinka

Ahojte ,

ja som bola na operacii laserom presne pred rokom a som velmi spokojna , vidim 100%, nemala som za tento rok ziadne problemy,som stastna ze vidiiiim je to uzasny pocit , mala som dioptrie eĺe nie take velke -2 a -1.5 do dialky a nemala som ziadne ine chyby na ociach a zrak ustaleny vdakabohu :) , bola som v excimeri v ba v karlovej vsi , su tam uzasni ludia, lekari, personal , krasne vybavenie, stalo ma to 1000eur a nelutujem tie peniaze , ved sase vidim :)))

dijanka

caute

bola som na operacii pred 5 rokmi a stale neviem ci je to ta spravna volba...ano vidim lepsie, ale zas postupne sa mi to mierne zhorsilo..xcem tym povedat ze na daleku tabulu v skole nevidim ostro..i ked v zivote to nevadi vidim akoze normalne, ale pismo na dialku nie..a s ojuliarmi som videla

Sjuin

Ahoj majka_

Mne sa tak isto zrak zhoršoval každým rokom. Operácia sa vraj nemá robiť pokiaľ nie je zrak ustálený, mne ale povedali že operácia je možná. Tie okuliare na cvičenie si môžeš objednať tu: www.treneroci.sk

Karina

neviem, ci to tu bolo spomenute, pretoze som si necitala vsetko - ale pre zaujemcov o operaciu - je dolezite, aby ste nemali sklon k tvorbe jaziev... ja mam uz odmalicka sklon k tvorbe keloidnych jaziev, takze sa pre mna laserova operacia vylucuje :) tak bacha na to

majka__

Sjuin:

ja som bola operovana v KE pred vyse rokom a pol. mala som -7,0 dioptrie na obe oci a 0,75 cylinder. operaciou sa mi znizili dioptrie na 0, cize okuliare nenosim. mam pocit, ze je vsetko v poriadku - oci a zrak su ok. sice som vtedy dost zacvakala za operaciu (19000 sk - este na koruny ked ratam), ale stalo to zato. zrak sa mi pravidelne zhorsoval kazdy rok o -0,5 dioptrie minimalne. ale odkedy som si dala oci zoperovat, tak sa mi zrak nezhorsuje. ocne cviky nevyuzivam tak casto a o tych okuliaroch som nepocula este... ale napr. si cvicim zrak co sa videnia tyka uplne jednoduchym sposobom: napr. ide nejaky autobus v meste a je odomna vzdialeny na 30 metrov alebo na 40 metrov a snazim sa tak do dialky "zaostrovat", ze ake je na nom cislo... a normalne celkom dobre vidim :o). takze som rada. a kedysi, ked som nosila okuliare, som nedovidela ani do 20 metrov... drzim palce na operacii :o)

Sjuin

Dobrý deň,

ja idem na laserovú operáciu približne za 2 týždne. Mám dosť vysoké dioptrie -10 ale povedali mi, že vďaka tomu že mám dosť hrubú rohovku zoperujú mi oči na 0 dioptrií. Keby nemám také dioptrie aké mám, rozhodne by som nešla. Predsa len každá operácia zanecháva jazvy a nie je isté, aké následky to bude mať povedzme o 10 rokov. V mojom prípade si ale veľmi nenavyberám. Mám len 18 rokov a už veľmi vysoké dioptrie, neviem čo by to bolo potom po pôrode. Nezistili mi žiadne choroby alebo poruchy oka, akurát na ľavom 0,75 cylinder. Pamätám si, ako malú ma mama zobrala na vyšetrenie k jednej odborníčke. Povedala, že zrak sa mi zhoršil najmä kvôli okuliarom. Vraj, vždy by ste mali mať aspoň o pól dioptrie slabšie okuliare, aké máte v skutočnosti mať. Oko si potom nenavykne a viacej sa snaží prirodzene uzdraviť. V BA mi túto teóriu potvrdili a odporúčili mi aj rôzne cviky oka. Ak by sa mi nechcelo cvičiť, môžem si kúpiť špeciálne okuliare, ich nosením sa posilňujú očné svaly. Vraj sú s tým veľmi dovré výsledky. Pani doktorka ma ubezpečila, že ak budem denne nosiť tie špeciálne okuliare a robiť budem cisárskym rezom, nemal by sa mi už zrak po laserovej operácií zhoršiť. Čo sa týka transplantácie umelej šošovky, počula som že je to dobrá vec. Poznám dvoch ľudí o na takej operácií bola v Banskej Bystrici a vidia doteraz perfektne.

CmuuuQ

Chcela by som íst na laserovú operáciu očí no neviem sa rozhodnúť kam. Mám 18 rokov a dioptrie 5,25. Aké sú vaše skúsenosti? Bol už niekto na operácii v Neovize v Brne alebo Auparktower? E-mail:summer246@azet.sk

didi34254

tak ja som momentalne 2 tyzdne po operacii, a zatial v pohode...mala som 3,5 a 4,5 d. Bola som tiez v Oftum-e. tie bolesti si myslim ze su subjektivne...niektori pisu ze mali bolesti 48 hodin a pod. no ja som mala bolesti len v den po operaciia aj to len dake 3 hodinky, lebo som vsetko potom prespala (brala som Novalgin)... No a na druhy den uz vsetko v poriadku, aj som videla, kontrola dopadla ok, len neskor som mala mensie problemy s hojenim praveho oka, ale to sa stava, a dnes je to uz vsetko ok...netreba sa toho bat, mamina je uz 6 rokov po operacii a stale si pochvaluje a nelutuje ze to podstupila...