Príšerné točenie sa hlavy z krčnej chrbtice

uvo99

UZ DOST DLHU DOBU SA MI TOCI HLAVA MAM ZVYSENY TLAK A UZ SA K TOMU PRIDALO TAKE NEPRIJEMNE ZVIERANIE POKOZKY NA TVARI , BOLIA MA OCI A VSETKO MA STRASNE UNAVUJE . PROSIM UZ NEVIEM CO POMOZTE DAKDO.

danak

Týždeň mám veľké problémy.Točí sa mi hlava.Pokiaľ ráno vstanen,cítim sa ako v lunaparku.Mám ráno na moje pomery zvýšený tlak. Neviem čo mám robiť.Mám poškodené hrudné stavce, takže nemôžem absolvovať akúkoľvek masáž.

bio

na problemy s krcnou chrbticou pomoze
medena satka,meď lieci,je proti bolesti,
uvolnuje krce svalov okolo stavcov a je
to tepelna terapia,viac na www.bionet.hu
/aj po slov./

yulka

Ja mám tiež problémy s krkom. A poriadne, neustále zasekávanie a následné vystreľovanie vzruchov do končatín, porušená rovnováha a tak.
Neurologička mi stále odporúčala magnézium (brávala som pravidelne MagneB6 a pila Magnéziu) a stále som cvičila a hlavne sa naťahovala, aby som mala uvoľnené svaly.
No a minule ma poslala na rehabilitácie a tam mi lekárka povedala, že kedže mám hypermobilitu, tak si nemôžem uvoľňovať tie svaly, lebo ma potom nemá čo držať pokope a preto sa mi ten krk zasekáva. Že zjavne som si robila ešte horšie, keď som cvičila tak, ako som cvičila a neustále dávala do seba magnézium.

Ale teraz už mám krk v pohode, chodila som 2 mesiace na tie rehabky, síce polovicu z nich som nemohla, pretože som mávala závrate a raz som im tam zvracala (menovite masáž krčnej chrbtice a ultrazvuk ramien), ale napriek tomu to pomohlo. Teraz mi je dobre. Keď som chodila k rehabilitačnej lekárke na kontroly, vždy mi iba odblokovala krk a dala mi nejaké ďalšie procedúry, aby to zacelili.

No a teraz som prestala prijímať priveľa magnézia a pred cvičením robím naťahovačky iba nie na doraz. Tak som zvedavá, zatiaľ to funguje. Už som asi mesiac bez blokov.

lˇuba

Prblémy s krčnou chrbticou mám niekoľko rokov.Treba si dávať pozor na prievan ,doporučujú sa cviky na krčnú chrbticu. Niekomu pomôžu masáže ,mne napr.urobili ešte horšie.Na závraty naozaj pomôžu len liky.Vracia sa to bohužiaľ veľmi často.

julius

Ahoj.
Pred piatimi rokmi som studoval na vyske. Po pol roku sami zacali prejavovat symptomi, ze som nemohol vstat z postele pretoze sa mi neuveritelne tocila hlava a nevedel som rovno stat.Stale som mal pocit zvracania a vsade okolo seba som citil vonu slivovice.
Na to som sa stavil na mesiac v nemocnici na neurologii pretoze som uz v lahu upadal do bezvedomia.
Teraz zijem a pracujem v zahranici a za posledne dva tyzdne sa mi to vratilo.Zatial to nie je az take vazne ale mavam neskutocne tocenie hlavy.Uz so aj zvracal , nechuti mi velmi jest a cca kazde dve hodiny potrebujem nieco zobnut a napit sa aby to ako tak preslo.Moja vyska je 183 cm a vaha ubohych 60 Kg.Nikdy som nemal viac.Aj ked sa mi pred casom hlava netocila a chutilo mi jest nikdy sa mi nepodarilo pribrat. Cakaju ma krvne testy tak uvidim co to prinesie.

mia

ahoj,mam rovnake problemy uz roky,je to krcna chrbtica,mne velmi pomohla ludova liecitelka,ktora mi napravila krk,kde som mala vraj cosi vyskocene...objavuje sa to pri prievane,ked mi zmokne hlava a z klimy v aute,alebo ked daco tazke nosim na chrbte ,alebo zdvihnem.same to prejde asi az po tyzdni,ked sa upravi zapal v okoli stavca ,ktory je mimo.dobre mi na to robi nurofen.mam pri tom aj zvyseny tlak ,zvraciam a prehana ma..je to fakt neprijemne

mario1

Zdravim.Predvcerom som sa zobudil a chcel som sa otocit na bok a v tom sa mi strasne zatocila hlava.Sadol som si a zas.Neskor som skusal aj zvracat ale nic.Potom som trochu pospal a cely den bol relativne ok az dnes rano znova a cely den sa citim nejako divne.Nemam nizky tlak a nikdy som nieco taketo nezazil.Zijem v zahranici takze ani konzultacia s lekarmi nieje taka jednoducha.Uz sa zacinam obavat.Prosim poradte te mi co by som s tym mohol robit.Dakujem

kjubinka

Môj kamarát sa od rána nemože postaviť z postele má strašné závrate a pri najmenšom pohnutí hlavy sa to zhoršuje. Raz sa mu to už stalo a doktorka ho popočúvala poklepala a povedala že má vertebrogény syndróm dala mu medrin a ležal asi 5 dní. Ale mne sa to nezdá neviete poradiť?

vilma

mám závraty asi 4 dni dali mi nejaké lieky,ale zatiaľ žiadna zmena,ortopéd mi ponaťahoval krčnú chrbticu,že som s plačom šla domov ale žiadna výrazná úľava,závraty pretrvávajú hlava sa mi točí o niečo menej aj tlak mám o niečo vyšší ako býva.Čo mi radíte kam ísť?