Bolesti krčnej chrbtice

Príspevok v téme: Bolesti krčnej chrbtice
ryba

Bolesti krčnej chrbtice. Kto mi poradí odskúšanú masť, alebo liečbu pri bolesti krčnej chrbtice, ktoré mi postupne prechádzajú do bolestí hlavy ? Bolesť hlavy je zvierajúca. Prejavuje sa tupo a mení sa podľa polohy hlavy. V poslednej dobe mi tabletky mi pomáhajú málo, alebo vôbec. Užíval som ich už možno aj 30 druhov.Chodil som na všetky druhy elektroliečby - masáže, ale nič mi nepomohlo. Po ½ roku mi ich neurológ naordinoval znova, ale nepomáha, skôr vyvolávala el. liečba väčšie a musel som liečbu prerušiť. Jeden mi radí akupunktúru, druhý mi hovorí, že nie, keď som uviedol popis od neurológa. Mám tam nejaké malé výrastky, ale nie vhodné na operáciu.

marlenka

Ďakujem, ste super. No vieš, aj by som išla ale čo už vyriešim, idú sviatky. Dávam si závazok že po vianociach začnem. Díki. Ale na fóre budem určite s vami.

[zruseny12]

marienka krasny den prajem,ak mas podozrenie tak chod k obvodnemu,pytaj sa na neurologiu a neurolog zase na tetanicky test atd.popros ho o to.Vcera si pisala aj na temu kde si piseme o Teanii.Tak som Ti tam pisala ako sa to da zistit.Mne hned ked som prisla k neurol.tak ma poslal na test tetanicky bolo to viac ako pred rokom.Nieco som o tom uz pisala,len tazko sa opisuje vsetko co cloveku je,lebo jedna vec navazuje na druhu a ja mam viac zdr.problemov.Ty musis posudit,ako Ti je.A popros neur.o ten test.

marlenka

ryba, aj mna bolí hlava už týždeň. Ide mi to z krku, postupuje hore na hlave až do spánkov. A cítim niekedy také akoby trpnutie alebo mravenčenie na temene hlavy. Dnes som si trochu pocvičila na chrbticu a tuším sa mi to trošku poľavilo. Klop, klop. nechcem zakríknuť. Ale tých problémov mám viac.
Ako to tu tak študujem, tak mám aj tetanické príznaky.

RNG

kathy pouzivanie aspirinu(kyselina) urychluje odburavanie kosti, co je casto pricinou bolesti chrbtice(mikropraskliny, osteoporoza), kombinacia aspirinu a vitaminu C moze viest k nebezpecnym krvacaniam do zaludka.

cathy

Som maserka a zo svojich skusenosti s klietmi, vam mozem na bolesti krcnej chrbtice odporucit reflexnu masaz, ktora sa vykonava s nepriamym uvolnenim krcnej chrbtice na chodidlach a priamym uvolnenim krcnej chrbtice na siji. Uspechy sa dostavia uz po prvej masazi, ustupuje migrena, stavy tocenia sa hlavy, ale vsetko zavisi od daneho problemu. Preto vam doporucujem sa informovat na reflexnu masaz a v mieste bydliska si najst odbornika na danu masaz.

tze

ahojte! mávala som taktiez bolesti chrbta a hrbila som sa. sú to asi dva mesiace, čo cvičím 5tibetanov a k tomu 2x týzdenne jogu a pomohlo mi to. mam akoby aj pevnejsie telo. chce to sice niekedy vela premahania, ale stoji to za to! pred rokmi som chodila na elektroliečbu - ta mi nepomohla resp. pomohla len chvilkovo.

kathy

Prosím radu ak má niekto skúsenosti s bolesťou krčnej chrbtice. Bolesti chrbtice mávam už viac rokov. Posledné roky sú však už neznesiteľné.Mám za sebou už všetky vyšetrenia-reumatológ, chirurg,neurologička, ktorá stanovila diagnozu podľa RTG C: "lordoza vyrovnaná osteochodnrosa C3456, štrbina C67je voľná. Ak som to správne pochopila, tak bolesti spôsobujú stlačené platničky C3456. Podľa jej doporučenia mám byť 2-krát do roka preliečená liekmi a rehabilitáciou a navrhla Kúpele. Môžem povedať, že po kúpeloch (v máji 2007) som sa 2-3 mesiace cítila v pohode, ale v septembri začali zas problémy a zdá sa že bolesti sa stále stupňujú. Už sa mi nechce zas brať lieky a zdá sa že ani nezaberajú. Masérka mi poradila na uvoľnenie bolestí -dať po stojačky ruky na zem, v tejto polohe asi 10-krát sa nadýchnuť a vydýchnuť a pomalým rolovaním s bradou na hrudi sa vyrovnať. Mám z toho dobrý pocit, ale dlho to nevydrží. Už aj v noci zle spávam-najlepšie mi je na chrbte a nohy vyložené v pravom uhle na podložke. A teraz sa práve chystám do lekárne - v časopise som čítala radu, že od bolesti je veľmi dobre 2-3krát denne zapiť počas jedla aspirín C vitamínom. Mám strach že sa nevyhnem operácii, ale rada by som to ešte pár rokov odialila. Teraz som nastúpila do novej roboty a som v preddôchodkovom veku, takže predpokladám, že operáciou skončím so zamestnaním, čo by mi bolo ľúto.