Bolesti krčnej chrbtice

Príspevok v téme: Bolesti krčnej chrbtice
ryba

Bolesti krčnej chrbtice. Kto mi poradí odskúšanú masť, alebo liečbu pri bolesti krčnej chrbtice, ktoré mi postupne prechádzajú do bolestí hlavy ? Bolesť hlavy je zvierajúca. Prejavuje sa tupo a mení sa podľa polohy hlavy. V poslednej dobe mi tabletky mi pomáhajú málo, alebo vôbec. Užíval som ich už možno aj 30 druhov.Chodil som na všetky druhy elektroliečby - masáže, ale nič mi nepomohlo. Po ½ roku mi ich neurológ naordinoval znova, ale nepomáha, skôr vyvolávala el. liečba väčšie a musel som liečbu prerušiť. Jeden mi radí akupunktúru, druhý mi hovorí, že nie, keď som uviedol popis od neurológa. Mám tam nejaké malé výrastky, ale nie vhodné na operáciu.

daracska

som kaderníčka a tiež mám problémy s krčnou chrbticou už 4 roky.brala som aj obstrek,magnéziu,inekcie,infúzie nepomohli a samozrejme pravidelne chodím na masáž.teraz sa mi začala krútiť hlava aj v noci,to može byť aj od toho?

mjannik

džoky-vyhľadaj akupunktúru,na 3 až 6 sedení budeš vyliečená,na toto stačí aj stredne zdatný akupunkturista

džoky

Bolesti krčnej chrbtice a hlavy mám už viac ako tri roky. Navštívila som ortopéda, ktorý mi dával rôzne masáže aj nejaké ožarovanie. Nič nepomohlo. V poslednom mesiace sú bolesti čoraz častejšie a dosť výrazné a neznesiteľné. BOlí ma to od lopatiek smerom k hlave a celá hlava. Masáže nezaberajú ani rôzne lieky. Čo by som podľa vás mala robiť alebo vyskúšať? Z týchto bolestí často aj zvraciavam. ďakujem.

romi

Masaze su velmi kratkodoba zalezitos. a ak ju chcete absolvovat pravidelne, treba si vziat dost penazi, pretoze niektori maseri, ktori ukoncili kratkodoby kurz a nemaju sancu sa vyznat tak vo veciach ako skutocni odbornici, si zato pytaju nekrestanske prachy. a preto odporucam navstevu lekara a ten vas na zaklade problemu posle k odbornikom a pravidelne cvicenie jogy a power jogy a cvicenie na fit lopte vam zaruci bezproblemovu krcnu chrbticu:-)

betar

Kostihojová masť
Je viacero možností, ako pripraviť kostihojovú masť v závislosti na tom, aké použijeme masťové základy. Môžeme použiť napríklad masť, ktorú si pripravíme zo včelieho vosku, olivového oleja a kostihojového extraktu. Namiesto včelieho vosku môžeme použiť aj vosk z nezafarbenej bielej sviečky a namiesto olivového oleja môžeme použiť akýkoľvek iný rastlinný olej, napríklad slnečnicový. Masťový základ pripravíme tak, že do nádobky pridáme určité množstvo včelieho alebo sviečkového vosku, vosk nad ohňom opatrne rozpustíme a ešte do tohto horúceho rozpusteného vosku opatrne prilejeme 2 až 2,5 podielu teplého oleja a paličkou všetko zamiešame. Do takto pripraveného masťového základu pridáme určitý malý podiel teplého kostihojového extraktu a zase dobre všetko zamiešame. Ešte tekutú masť tesne pred tuhnutím a dobre rozmiešanú vylejeme do kelímkov a necháme stuhnúť. Kostihojový extrakt získame napríklad pri príprave kostihojového obkladu keď horúci kostihojový sliz pretlačíme cez plátno aby sme ho zbavili mechanických častíc. Môžeme tiež použiť kostihojovú tinktúru pripravenú v koncentrovanom alkohole (85 %). Pri príprave masti musíme pamätať aj na to, že olej pridaný do masťového základu nám masť zvláčňuje a zjemňuje, ak ho však pridáme príliš veľa, masť bude veľmi mastná a málo stuhne.

betar

Kostihojový obklad
Vysušené posekané kúsky kostihoja rozomelieme na prach. Do vody, ktorá nám začala vrieť, opatrne prisypávame na prach rozomletý kostihoj a za stáleho miešania pozorujeme, ako nám voda hustne a stáva sa slizkou. V určitom štádiu plyn vypneme a ďalej chvíľu miešame, potom slizkú masu nanesieme na kúsok plátna alebo obväz a priložíme na choré alebo boľavé miesto. Kostihojový obklad je veľmi účinný, preto ho na koži nechávame najprv iba 2 hodiny. Ak obklad dobre znášame, môžeme dobu pôsobenia predĺžiť. U citlivých ľudí môže kostihoj v tejto forme spôsobiť začervenanie kože, vtedy obklad použijeme kratšiu dobu.

betar

Tinktúra z koreňa kostihoja
Zdravé časti kostihojových koreňov nadrobno pokrájame, vložíme do nádoby a zalejeme 60 % liehom z lekárne. Nádobu odložíme na tmavé miesto s vyrovnanou teplotou na 2 - 3 mesiace, prvý mesiac obsah nádoby občas premiešame. Po tejto dobe je kostihojová tinktúra hotová, obsah nádoby precedíme do menších fliaš, ktoré odložíme na chladné miesto.
Použitie: 60 % kostihojová tinktúra, ktorú sme si pripravili je pre vyšší obsah alkoholu dráždivá na kožu, preto si ju pred použitím zriedime prevarenou vodou tak, aby mala obsah iba 30 - 40 % alkoholu. To docielime tak, že do 60 % tinktúry prilejeme prevarenú vodu v pomere 1:1 alebo 2:1, teda napríklad do 0,1 litra tinktúry pridáme 0,1 alebo 0,2 litra vody. Riedime však iba také množstvo, ktoré hneď použijeme.
Pomahat, možno nie každemu, ale stoji za odskusanie.
Dostat kupit pomlety, 3 cajove lizycky do vacsej - 160 ml-ALPY. Uz po tyzdny dokaze ucinkovat.Urobit v uzavretom malom zavaracom pohariku,aby nevyprchal alkohol a potom len roztok naliat do flasky.

[zruseny12]

nie,je to EMG,mne dali.Takto odmerali mi tlak a potom mi dali vselijake prisavky na nohy a stice na konce prstou,ale uz sa presne nepamatam podrobnosti a tak mi kazala sestricka dychat a take vselijake pokyny mi davala,no a to bolo napojene na monitor.Tak s tym isla k lekarke primarke a ona to vyhodnotila a urobila zaver.Teraz 18.12.som mala zase ist,ale nebola v nemocnici doktr.tak to prelozili na dnes,a dnes som tam volala,uz tam bola lekarka ale zase ja som musela ist s dcerou na ockovanie,tak ma objednala na januar.Ale ja uz idem po 2xna tento test test svalovej zataze,lebo ma bolia aj ruky ked ich dlhsie drzim hore a svaly ma palia.Tak idem aj s tym.Jasne,ze teraz by si uz nic nevybavila.Ja som bola na krv,ale to z vlastnej iniciativy som si nasla nieco,co mi velmi pomohlo,a tam prave mi zistili,ze mi chybaju miner.a vitam.