moja kamarátka ANA

ventil

ja mam kolegynu anorekticku. az na to, ze je velmi chuducka, je to krasne dievca. studuje na vyske popri zamestnani, nechapem, ako to vsetko zvlada, lebo pracu robi perfektne. rada by som jej pomohla, lebo sa mi zda hrozne, ze mozno o par rokov zomrie. nikdy som ju nevidela jest, iba pije. vsetci su k nej do oci slusni, ale za chrbtom si ukazuju na celo. zije iba s matkou, otec je niekde v zahranici a nestretava sa s nim. surodencov nema, viem iba tolko, ze ma iba internetove kamaratky, zrejme tiez anorekticky. ved nikto iny by ju nepochopil.

ventil

lana7, prosim, akmas trocha casu. klikni si na google.sk. potom si zadaj vyhladat temu "pro ana". nabehne ti jedna stranka.na tej klikni na "slubujem ti, Ana" a precitaj si to. aj mna zamrazilo, ked som si to precitala. uvedomila som si totiz, ze vsetko okolo podporovania anorexie je velmi dobre premyslene. tieto dievcata nemozno povazovat za hlupe alebo idiotov, ale za zmanipulovane. mozem ti povedat, ze satanisticka filozofia nie je natolko premyslena, aby ta dokazala takto zmanipulovat. tam naozaj zvacsa staci zdravy rozum a do ziadnej takej sekty nevstupis. ale toto je nieco ine. je mi z toho velmi smutno. tych dievcat mi je uprimne luto a velmi by som im chcela pomoct, ale vobec to nie je jednoduche. preco myslis, ze sa to nedari psychologom? anorekticky su velmi inteligentne, nie su to ziadne naivne a primitivne chudery. o to je to zlozitejsie, lebo beznymi argumentami a poukazovanim na pud sebazachovy u nich neuspejes. ak narazia na ludi, ktori ich takto onalepkuju, jednoducho sa sa s nimi prestanu kontaktovat a kontaktuju sa medzi sebou. citaju stranky propagujuce anorexiu, take, ako som ti napriklad tu uviedla. a taka stranka pre dievca v osemnastich rokoch, ktore chce byt originalne, zvlastne a niecim mimoriadne, to je riadna sila. anorexia mi pripada ako osud, ak by som sa mala vyjadrit stredovekou terminologiou, ako upisanie sa diablovi, ktory takto ziskava dalsie dusicky, dobrovolne a plynule pachajuce samovrazdu. a este sa pri tom aj dobre citiace... kedysi som citala knihu dracula. aj tam sa pisalo, ze do grofa draculu, upira, sa zamilovali tie, ktorym pil krv a same sa stali upirkami. je to asi strelene prirovnanie, ale ani anorexia nema velmi logiku. preto sa s nou tak nesmierne tazko bojuje.

lana7

Baby...ale vy už nemáte normálny metabolizmus...proste už neschudnete normálne...vám už ani netrávi...ja neviem ako môže byť niekto taký idiot...nikdy vás nebudem chápať...nikdy...!!!! zlá výchova od začiatku....všetko zlééé...ničíte sa...Keď nejete..zlyhajú vám orgány...a proste zomriete...Keď vraciate tak zasa priberáte lebo po čase si vaše telo bude chcieť zobrať aspoň z toho čo zjete čo najviac živín a proste priberiete...ste sprostéééééé!!!! sprostééééé!!!

lienocka24

ale ked mne metabolizmus nechce pracovat ledva pri tychto cislach chudnem a to tiez slimacim tempom tak keby som viac jedla tak je to pase:( a ja naozaj potrebujem schudnut

gilliane

ventil
určite chcem mať priateľa aj deti raz
a chcem raz žiť normálne
ale je to ako závislosť
ked zjem nejaké možno podľa iných normálne jedlo tak mám strašné výčitky a niekedy sa normálne rozplačem - nedokážem to udržať!
ked mám na váhe o niečo menej tie pocity sú úplne opačné, doslova eufória, radosť

RNG

dievcata, aj v koncentracnom tabore dostavali vazni viac ako 3000 kj!Na tom zahynuli miliony ludi.
Desiatky tisicov popisali svoj postupne sa zhorsujuci stav, po niekolko mesiacoch im vypovedala uplne imunita a regeneracia a umierali napriklad na jednoduche male skrabance na kozi, ktore nevedeli zahojit a premenili sa na infikovane obrovske loziska, pri ktorych stratili ruky, nohy a nakoniec aj zivot.Alebo umreli na crevne nakazy(tyfus), plucne(tbc, zapaly pluc ) a mnoho aj po oslobodeni zomrelo pri vacsom jedle, lebo dostali otravu organizmu, ked sa najedli a travenie im nechodilo a jedlo sa v nich skazilo a otravilo ich.
Ja vas nechapem.
Ako niekto nemoze mat ani trochu prirodzeneho pudu pre sebazachovu?
V snahe vyzerat ako vychrtle 14 rocne anorekticke modelky si znicite zdravie a zivot?

evcca

1600kj, to nemyslis snad vazne, ved to nepokryje ani tvoj bazalny metabolizmus.
beries energiu svojim organom, to uz nema nic spolocne s chudnutim.

lienocka24

ja prijmem 1600 KJ za den:( a tiez vela sportujem
a nieje pravda co pisete ze sa nikdy z toho nedostaneme alebo nebudeme mat manzela to nieje pravda ten kto bojuje s PPP a skutocne chce prestat tak sa to podari

ventil

kazdy z nas ma iny nazor a iny postup. vychadzame vsetci z vlastnej skusenosti. moja skusenost je taka, ze nemozem nikomu pomoct tak, ze ho odsudim. pomoct mozem iba tomu, koho pochopim.

lana7

Gilliane vživote deti mať nebude!!! nikdy si nenájde normálneho chlapa a milovať sa s ňou nikto nebude lebo by ju dolámal...Podla mňa je smiešne sa pýtať na takéto veci baby ktorá je proste hlúpa anorektička...Ona nebude normálna nikdy. Vidí sa tučná. radšej by mala športovať ako jesť iba 3000 kj...to je strašne málo. tých 3000 kj spáli pri hodine tenisu. Takým ako ona nie je pomoci...keď to nevidia jej rodičia...