Estetická operácia nosa: Áno alebo nie?

Lucia203

Carie :-D ano amateri s vyše 20 ročnou praxou. Akokeby robili nos prvy krat v živote. To keby dodr..l nejaký 30 ročný chirurg tak to ešte uznam veď nema toľko skusenosti ale ak nos ani na 4 x nespravi chirurg s 20 ročnou praxou a neupozorni na dôsledky, čo sa stane ak nos napr nevyrovna spredu, alebo prepážku nevyrovna alebo neskrati po odstranení hrboľa... tak to je hamba. Inak počula som ako ti mladí spravia hocijaku operácciu dôkladnejšie ako ti starši, lebo ti mladí sa smažia keďze maju kopu rokov prace pred sebou.
Mne sa stava to iste ak som v kabinke a skušam si niečo. Ten nos je hrozný vidím špičku do strany viacej ako v skutočnosti, je predelena napoly a medzi kostou a chrupavkou je skok asi 0,5 cm. To na dennom svetle vôbec takto nevidno, ale tie svetla v tých obchodoch nam aspoň ukazuju pravdu. Ja pôjdem do takeho obchodu s oblečenim až po operácii nechcem sa už stresovať :-)

jajka555

carie
ja sa snazim brat si z toho to pozitivne, dnes som si pozerala fotky z pred dvoch rokov, z promocii.. no poviem, to bolo cosi priserne, nechapem ako som s takym nosom mohla zit tolko rokov. normalne ani nechcem aby ludia tie fotky videli, mala som smolu, ze som stala na takom mieste, kde mam takmer vsetky fotky z profilu, kde vidno aky som mala dlhy, velky a hrbolaty nos. teraz som normalne happy, ze uz ho taky nemam a nemam problem sa fotit z profilu. viem ze ten nos teraz nie je idealny, ale je omnoho lepsi. takze stale treba hladat pozitiva a popripade ak su moznosti, treba to este vyuzit a nechat vylepsit. ja sa uz teraz tesim, ze po reopke to uz bude uplne super. a neries detaily ako si pisala, ze si sa videla v obchode v tom zrkadle, takto ako je to tam nasvietene nikde vonku nieje a neboj, ludia ta tak nevidia. oni si nevsimaju kazdy detail tvojho nosu ale vnimaju ta celu :))) hlavu hore

Michael86

Carie poslala by si mi foto ,ze ako to mas teraz ?Myslim ze my sa uz prilis vsimame ja napr ked som mal ten velky hrbol pred opkou tak sa nasli aj ludia co si to nevsimli proste sa nejako nezamerali na nos a cely cas ani nevedeli ,ze mam hrbolaty nos sa cudovali ze preco idem na operaciu .To ja sa zamerievam riadne na nosy iných a zistujem ,ze aj niektore pekne nosy od prirody niesu sumerne uplne a maju maly hrbolcek tak aj ja mam hrbolcek len ma stve ta priehlbina robí celý nos nesumernym.Dnes su presne dva tyzdne po opke a ja este dufam ,ze sa ten nos zmení k lepsiemu .

Carie

Dnes som bola v obchode, skusala som si oblecenie a v kabinke kde je to osvetlenie vyrazne som jasne krasne videla v zrkadle ako je dobre vidno to, ze spicku mam na jednej strane vystupenu a na druhej zrezanu, vyzeralo to, akoby mi nos isiel na stranu, akoby mi niekto riadnu utal a rozbil nos. Bola som z toho zhrozena, ked sa pozeram doma v kupelke, tam to svetlo nie je az take ostre a teda nie je to tak vidno, ale ako ma vidia ludia na ulici? Na dennom svetle? Nemyslia si: tak toto chudiatko je asi doma riadne tyrane, dobre jej niekto rozflakol nos? Pred Kovacom som aspon spredu mala ten nos pekny :( Myslim, ze som vyzerala urcite lepsie. Teraz po tej operacii prepazky som najskor mala ten nos aj spicku opuchnutu, vdaka tomu to vyzeralo rovnako, mala som krasnu spicku. Ale zbytocne som sa vytesovala, ono to odpuchlo, ale len na jednej strane, je to zas tak jak to bolo. Normalne zacinam rozmyslat nad dalsou operaciu, kurnik chcem vyzerat aspon normalne ked uz nie pekne :( A nechopim, co su to za ludia, co sa nam sem chodia posmievat, zato ze oni mali stastie a na prvy krat dopadlo vsetko super. Keby mali taky deformovany nos ako my, to by tu vyplakavali.

Michael86

Mal som peniaze mohol som si dovolit ist aj k Cervenovi no chcel som usetrit tak som aj dopadol tak je to cele take lacne .

tina1112

inak pravdou je, ze keby ma michael peniaze tak tu riesit ani nic nebude bo keby sa mu to nepacil ten nos tak pojde v pohode na dalsiu operaciu k niekomu inemu,
bohuzial situacia je tu taka aka je
male platy, vysoka nezamestnanost
heringova moze ist este velakrat na operaciu nosa ked jej to cavo zaplati

takze v tomto michaela86 chapem

najlepsie to urobili greci
len my sme bohuzial hupi slovaci namiesto protestov dame hlavu este nizsie

Michael86

Viluska ani mne to nerobí radost ,ze takto nepekne pisem mrzi ma to a ozaj ma to aj boli ,ze ta zloba ide zo mna von ani si nevies predstavit ako by som bol rad ak by som mohol dr.Kovaca ospevovat no pri pomysleni ,ze sa mi dostatocne nevenoval a ze odflakol to za co som si riadne zaplatil ma chyta amok a ci si sem tam vypijem ked sa potrebujem odreagovat to nesuvisi s vykonom dr Kovaca to akoze len svatym sa podarí operacia ?Pravdupovediac aj som sa modlil aby to dobre dopadlo no bohuzial stalo sa to cokoho som sa obaval ,ale mohlo to dopadnut aj horsie to je este take potesujuce ...A dr.Kovac je na dovolenke a uziva si niekde pri mori hadam mu nebudem kazit dovolenku aj tak by mi povedal staré známe nos sa do konecnej podoby dostane takk cca za rok no mne sa s tou priehlbinou uz nespravi len zvyraznuje hrbol ktory sa pomaly zvacsuje a vyzera to cele nepekne .

viluskaa

Ano Michael, a som priamo sestricka z orl, a teraz som sa prihlasila na net a hladam nam dalsich pacientov na operacie...Mame tu teraz malo pacientov, tak sa nudime...Hallo pridte...
Si riadne trapny...Clovek tu napise svoj nazor a ty, ze som niekto z orl...
Lutujem ta ako si dopadol, ale mozno ti to je tak sudene...Co som citala tak este aj sa ozieras, si strasne arogatny clovek atd...Vies normalny clovek, ked ma s niekym problem ide za nim osobne, a ako je fajn, ze informujes ludi, ze Kovac to vie aj posrat, ale nadavat tu, ze ho chytis pod krk a pod. je sila...
Pokial si dobre pamatam, tak ked som este chodila na kontroly tak mi KOvac povedal, ze keby sa nieco vyskytlo a pod. ze sa mam hned ozvat...Tak laskavo zdvihni prdel, a zavolaj mu, ze sa ti to stale zhorsuje a nos vyzera horsie a horsie...A chod tam...Zbytocne tu budes zurit, z nas ti nikto nepomoze...
Chapem tvoje pocity, nakolko som tiez mala z nosom problemy, ale kazdy co ma problemy ich aj riesi...Ale ty len do zrkadla pozeras a stazujes sa...Este dnes zdvihni mobil, a ako vravim zavolaj a mu a objednaj sa..Mozno to mas take ze ti to bude moct operovat aj do par dni...A ako pises horsie to uz mat nebudes...
Ja neviem naco cakas...

Michael86

A ze ma moze za tzv ociernovanie odmietnut reoperovat?To co su za sračky ?Ja ho tak očiernim ,že celý zčernie a nech skusi nieco podniknut tak ho povlacim po sudoch to ,ze mi polamal zle kosti a zdeformoval licnu kost je viac menej ublizenie na zdravi aj sudca by uznal ,ze potrebujem plastiku nosa nie ,ze som po operacii .

Michael86

A dakujem aj tym co ma cez emaily nahovarali a lanarili ku Kovacovi ved vy viete co ste to robili nebudem menovat no dakujem asi ste boli tiez len nejake z orl co dohadzujete job tomu neschopenemu šamanovi